Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27

Nu stiu ce-s cu preturile astea pt jucaria aia,around we go. Si aici e 150 de euro, ff mult.. Le-as fi vrut tare pe ambele,si asta si cea recomandata de betty- jamperoo, dar e vorba de prea multi bani, plus ca acum avem mai multe cheltuieli, trebuie sa luam si scaun inalt pt Ianis dar si un robot pt mancarica lui ( cel de la Avent imi surade sau babycook de la beaba) asa ca o sa alegem din cele doua, va fi dificil :(

Mor de ciuda ca in america sunt asa ieftine, 69 $

Voi ati cumparat deja scaunul pt bebe? Pt stat la masa? Intreb mamicile care-s la primul bebe

Iti multumesc Doamne pentru cel mai minunat cadou Ianis-Stefan (4 iulie 2011)


Bine ai revenit Dya!!
Noi nu am cumparat inca scaunul...urmeaza..

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Adra, da, exact cu ea m-am intalnit. O cunosti? Sambata am citit cateva ore bune despre vaccinuri si altele de pe site-ul ei. Ce chestie! I-am si spus ca numai DD mi-a scos-o in cale. Si iti dai seama, abia ne-am cunoscut si mi-a dat wrap-ul ei si protectia, desi nu aveam bani la mine.

Fetelor luati-va masina de spalat vase si nu mai aveti treaba cu detergentii. Merita toti banii, credeti-ma.

Amway, calitate indoielnica, parerea mea. Cu toate astea folosesc doar detergent de vase de la ei . Cica pt. biberoanele Mariei ca sa nu le spal cu porcarii.

Invatati-ma si pe mine cum sa-l car pe M in Ergo, nu stiu sa-i aranjez piciorusele in M. Vad ca voi reusiti cu Manduca, desi unii copii sunt mai mici decat al meu. Care e smecheria?

Cred ca pana la urma n-o sa-i mai fac nici eu ecografia de sold. M-am uitat astazi la pliurile lui si mi se par simetrice. Cred ca e o gaselnita a medicilor ca sa faca bani.

Mi-a placut si mie jucaria asta, cam scumpa ce-i drept, dar eu nu as lua-o pentru ca nici pe Maria nu am pus-o in premergator si nici pe M nu-l voi pune. Pentru mers am folosit asta, a meritat toti banii: http://www.vtechkids.com/product/detail/479/Sit-to-Stand-Learning-Walker
Nu sunt de acord cu premergatoarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Eu cred ca va complicati prea mult cu jucariile astea supersofisticate.
Va spun din proprie experienta ca jucariile mai mult le-am luat pentru noi decat pentru el. El se juca foarte bine cu ziarul, oala sau sticla de plastic. Pentru el jucariile erau prea complicate.

Acum cu Ana nu mai procedez la fel. Iau jucarii putine si simple. Si ii dau aceasi jucarie pentru o perioada dupa care ii dau alta...si tot asa.

Oricum ei nu inteleg mare lucru. Prefer sa ii dau jucarii putine si sa gaseasca ea moduri diferite de a se juca.

Fug la bbb mare sa ma joc!


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!


De acord!! Si eu am observat ca bebeilor le plac lucrurile simple..dar noi cele la primul copil suntem atat de incantate de toate jucariile sofisticate..dupa ce am dat banii pe diverse jucarioare care mai de care, am observat ca strumfului meu tot o zornaitoare simpla de plastic ii place asa ca....mai bine tinem de buget si de faptul ca suntem in tranzit pe aici

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Felicia subscriu. Maria are cativa saci cu jucarii si nu se joaca. Cred ca daca ar fi avut mai putine le-ar fi apreciat mai mult. Dar ce ma enerveaza e faptul ca eu nu rezist tentatiei de a-i cumpara pentru ca ma gandesc ca se va bucura. Si, intr-adevar se bucura, dar bucuria asta nu tine prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Off si girafa sophie la noi e 40 de dolari echivalentul a 22 euro

Bine ai venit Navicula!!
La multe lunite Stefan-David si Maria-Sofia!!

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

adevarat ca scriem de parca nu am avea bebelusi:))))))

fetelor, legat de jucarii...noi am cumparat inainte sa se nasca Eric tot ce inseamna jucarie de la ikea, apoi de pe alte siteuri carusel, paturele pt joaca cu jornaitori, niste pasarele care le-am atarnat de tavan deasupra patului nostru de radeau amicii de noi...si ma intreb oare bb se va juca cu toate?? noi ne-am jucat cu ele inaintea lui deja:)))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

:)))) cred ca gasesti o oglinda de poseta sub 7 lei in orice piata :)))))

Daca gasesti cum se face, ma intereseaza si pe mine :)



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


si eu am ramas masca vazand oglinda aia. Adica, nu mi-ar fi dat niciodata prin cap ca poti vinde o oglinjoara atat de scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mai nu toti sunt asa,razvi e mare fan jucarii...si se joaca cu toate,eu i-am luat mereu de cea mai buna calitate ca sa nu se strice drept urmare acum are parte si rares de ele...razvi daca uita de niste jucarii si isi aduce aminte ce se mai joaca,foarte rar am luat jucarii si el nu s-a jucat....

Mariaruxi exact antepremergator de-ala avem si noi...ce s-a mai jucat si razvi cu el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

asta cu oglinda m-a amuzat f tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Carmen, n-o cunosc personal, suntem friends pe FB. Sa stii ca si eu am wrapurile de la o fata pe care n-o cunosc, iar slingul mi l-a trimis o cititoare a blogului, cand am spus ca sunt gravi cu Filipel, nu comentase niciodata, am ramas impresionata.

Gliana, sunt niste diferente subtile intre Manduci, e old Manduca si Manduca new Style, care difera cumva pe la catarame, nu mare lucru, si inca doua in linkul de la tine, sunt inflorate si din bumbac organic, in timp ce restul Manducilor sunt din canepa cu bumbac
Cat despre Amway, altceva nici n-am mai incercat, mi-a ajuns experienta cu deodorantul, asta in conditiile in care eu transpir f putin, inclusiv vara, motiv pentru care am probleme mari cu reglarea temperaturii

Ana, eu cred ca am vazut la Diana pe blog, Poarta-ma, cum sa faci un cover. Daca nu e descris pe blog, atunci sigur a facut la un atelier, ea mai organizeaza ateliere pentru mamici

Si Eva a avut un antemergator, si a fost foarte folosit, mai putin partea de activitati, care a fost neinteresanta si pentru ea, si pentru cei trei copilasi care l-au mai folosit dupa noi. Mie-mi place asta la nebunie http://kiddyshop.ro/index.php?route=product/product&path=57_70&product_id=183

Felicia are mare dreptate, cu cat jucaria este mai complicata, cu atat copilul se va juca mai putin cu ea. O masuta de genul asta avea prietenul Evei din bebelusie, n-as zice ca o baga in seama

Mergi la inceput