Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Adra, vad pe hiphip.ro ca wrap si manduca sunt doua lucruri diferite. Si iarna cand e frig..piciorusele care atarna..trebuiesc si ele imbracate bine nu? corpul sta lipit de noi , dar piciorusele atarna, de asta ma intreb daca are fash isi mai poate cracana piciorusele?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Eu am manduca aia la 350 ron...si cred ca toate o avem pe aia

Eu imi pun manduca , iar apoi imi iau haina si o leg cu cordonul, deci piciorusele lui P vin "invelite" de haina mea.

Si pe P il las si deschis la gecuta, pt ca vine lipit de mine.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Pe mine ma bate gandul acum la o protectie bebe pt iarna. Poate gasesc pe net cum sa-mi fac eu

M-am uitat pe hiphip si mi s-a parut exagerata oglinjoara aia la 70 ron , ca sa vad ce face bebe in spate

Felicia

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

:)))) cred ca gasesti o oglinda de poseta sub 7 lei in orice piata :)))))

Daca gasesti cum se face, ma intereseaza si pe mine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Nu stiu ce-s cu preturile astea pt jucaria aia,around we go. Si aici e 150 de euro, ff mult.. Le-as fi vrut tare pe ambele,si asta si cea recomandata de betty- jamperoo, dar e vorba de prea multi bani, plus ca acum avem mai multe cheltuieli, trebuie sa luam si scaun inalt pt Ianis dar si un robot pt mancarica lui ( cel de la Avent imi surade sau babycook de la beaba) asa ca o sa alegem din cele doua, va fi dificil :(

Mor de ciuda ca in america sunt asa ieftine, 69 $

Voi ati cumparat deja scaunul pt bebe? Pt stat la masa? Intreb mamicile care-s la primul bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Ana am cautat jucaria data de dya si am gasit-o la 689 ron,fffff scumpa....




ce jucarie? am pierdut momentul. aproape 700 lei, whoooo

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Andra uite asta e jucaria http://www.bebebliss.ro/bright-starts-doodle-bugs-arrownd-we-go.html

Dya parerea mea despre jucaria asta e ca este un premergator cuu mai multe chestii...iar premergatorul nu e bun,strict parerea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Eu cred ca va complicati prea mult cu jucariile astea supersofisticate.
Va spun din proprie experienta ca jucariile mai mult le-am luat pentru noi decat pentru el. El se juca foarte bine cu ziarul, oala sau sticla de plastic. Pentru el jucariile erau prea complicate.

Acum cu Ana nu mai procedez la fel. Iau jucarii putine si simple. Si ii dau aceasi jucarie pentru o perioada dupa care ii dau alta...si tot asa.

Oricum ei nu inteleg mare lucru. Prefer sa ii dau jucarii putine si sa gaseasca ea moduri diferite de a se juca.

Fug la bbb mare sa ma joc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Am facut niste cookies cu chipsuri de ciocolata si cum eu citesc retetele pe diagonala am pus cantitate dubla de bicarbonat si de sare si au gust cam ciudaT

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Ce coincidenta ..si eu m-am apucat de cookies azi cu chipsuri de cioco si cu nuci..am facut dupa o reteta de pe cutia cu hartie de copt..nu avea sare la ingrediente, dar am pus eu un varf
Offf..da ati inebunit lumea cu dulciurile..si mi-a placut mult ce a replicat Babyblue..o sa ma laud si eu ce fac de acum ca sa va fac in ciuda
Babylicious ca tare bine ai zis cu scarbele mici
Florina tare m-am amuzat de puseul tau..cred ca e o epidemie pe aici
Fetelor , dar scrieti nu gluma ..mai citesc si revin

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Apropo de jucarii ieftine...Eliza s-a distrat azi o ora cu ambalajul de la o Eugenie, in conditiile in care toata dimineata a fost morocanoasa, si cu pisica, si cu giraja si cu toate jucariile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Adra, mama miaaaa, ce distractie o sa fie la pestacol! Are Eva emotii?


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)


Nu are, dar are ma-sa. De la anu' o sa fie emotionant ca intra in concursuri.
Si-a facut si un prieten la sala, Alex, singurul baiat, l-a ales "ca are muschi". Un firicel de baiat, slabut tare si imbracat in costum ca al fetelor, foarte dulce si haios

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Mult succes la pestacol!!

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Acum ca una bucata cupil doarme si celalalt e distras de o carte pe care in curand o sa o distruga total, scriu si eu 2 randuri.

Anamaria ma intrebai de kinect daca e ca in reclame.. Pai depinde foarte mult de joc. Sincer ce recomand eu cel mai mult (ca am si incercat destule ) sunt FitnesEvolution si Dance Central.

detergentul eco mi-a facut cu ochiul si mie ..dar cand m-am uitat la ingrediente nu am vazut nici o diferenta. Plus puterea de curatre la multe lasa mult de dorit.


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!


M-ai facut curioasa cu Kinect-ul asta ..atat de curioasa incat azi mi-am luat un dvd cu fitness si am transpirat in magazin am gasit kinect-ul cu 600 de dolari singaporezi si dvd cu 27.90 , a castigat dvd-ul pana la urma

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput