Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

La multe lunite Ele si Eva, sa cresteti mari si sanatoase.
Lena bobitele homeopate i le pun intr-o lingurita de plastic din aia pt bebei su putina apa plata si le las sa se dizolve si dupa aia i le var in gurita, sau i le-am mai bagat in seringa cu putina apa.
Fetelor azi ma gandeam pe ce data am schimbat Vigantolulul sa nu uit sa il schimb si luna asta si m-am gandit la voi sa zic si pe forum ca poate nu toate mamicile stiu ca Vigantolul isi pierde valabilitatea dupa o luna de la deschidere si trebuie aruncat si luat altul (imi cer scuze daca s-a mai discutat si stie toata lumea)
Astazi ma duc sa dau avans pt restaurant pt botez, o sa facem botezul de revelion , abia astept.
, sa aveti o zi linistita!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Oana si eu o spal tot cu apa nefiarta desi e cu clor...vad ca e ok pielea pana acum,, nu are nimic . Eu am o prietena care a tot spalat fata cu apa fiarta si numai cu chestii bio si cand a dat-o pe apa de la robinet si sampoane si geluri de dus normale, s-a umplut de alergii.

May e posibil ca fata sa se fi invatat cu biberonul din care curge mai usor si sa nu mai vrea sanul ca trebuie sa munceasca mai mult sa traga...zic si eu...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mikka, da, oricum ea prefera biberonul, dar mai sugea asa la tzatzi.
mai ales noaptea. si era bine ca nu mai stateam sa incalzesc biba si sa ma mulg noaptea....
dar de la experimentul meu esuat, iar i s-a casunat pe tzatzi
m-a mmancat in fund... acuma sufar.

cu vigantolul e cu dus intors. dr a zis ca se arunca la data de expirare de pe sticla. cum e pana la urma?

racheel, pototleste-te cu biberonul si cu suzeta.
nu vezi ce ma chinui eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach 400 grame intr o saptamana , zici ??
mama mama ce bataita meriti tu

seidana eu vreau in continuare sa ne pove despre Ela
asta al meu e un mare puturos , dar pe mine nu ma deranjeaza sa citesc despre performantele altor bbei
sunt convinsa ca nici pe camady nu o deranjeaza ce ne zici tu despre Ela

may bafta la vaccin !

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

sei nu deranjeaza pe nimeni ca povestesti despre dulcica de Ela, eu sunt convinsa de asta, dimpotriva

Si mie mi-a spus dr ca Vigantolul se fol pana la expirare, altfel de ce ar mai fi trecut aia pe sticla data expirarii?

ce-o avea fata mea azi, gangureste numai in plans...adica eu vb cu ea si ea incepe sa gangureasca si imediat pune buza si se pune pe urlat. Ce o avea sa-mi reproseze?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am o tita varza...stau cu ea in gura fiica mii de o ora jumate...nu vrea sa ii dea drumu si pace...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oana puseu?
Noi deja nu mai stam cu orele la san... papa frumos :)

A mai fost o discutie pe forum (altul) despre vignatol si vitamina D3. eu dau vit D3. concluzia a fost 3 sapt. asa mia zis si mie pediatru.

Mersic Oanab. poate fi dat la orice vaccin, nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

hmm...eu nu fierb taratele ...
pun saculetul in cadita de baie , il las sa se inmoaie si il storc de mai multe ori pana se albeste putin apa
apoi il las in apa pe toata durata baitei
buna ideea cu soseta , nu m as fi gandit
seidana ,eu folosesc tarate de grau si nu fierb apa de baie
ne am kakalit azi , eu tot iti zic ca sa nu ti pierzi rabdarea , ca se poate


la multe lunite Ela si Eva


_


de T 2+





Jade.. asa am sa fac si eu, pun taratele in apa fierbinte doar..

sper sa ne kklim.. daca nu dupa sarbatori ne trimite la investigatii..
voi ce probiotice mai folositi.. noua ne-a mai zis ceva da am uitat.. san biotic oare?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annare spune:

buna mamicutelor..sa stiti k va citesc cand am timp si mai aflu si eu cate ceva despre bebelusii vostrii..si despre voi...nu v-am parasit doar ca sunt ocupata cu pitica si mai am si cateva probleme de familie :((
may azi mi am facut programare la Lilea...sa speram k este bun...tu ce parere ai despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Nu cred , lena
nu suge...o tzoshcaie doar..

si eu arunc dupa 1 luna...oricum eu uit des sa i dau vitamina...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput