Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ionela.. deci tu faci infuzie de tarate.. cu ceai de galbenele am limpezit-o .. eu o spal la fund cu apa de mim 3 ori ( din 5-6 cat o schimb).. Oare din tarate iese ceva daa faci numai infuzie? ca eu de aia am fiert asa mult pana am vazut apa vascoasa

Camady.. nu o sa mai zic nimic de Elena ca nu vreau sa supar ... oricum vezi ea a inceput sa gangureasca abia la 2 luni si aproape jumate, in timp ce ale voastre de la 6 sapt .. fiecare copil face achiziile in ritmul sau.. asta am invatat si eu.. sper sa nu te fi suparat ca imi laud atat puiul. de cioara..
Imi pare rau pt fisura, stiu ca se pot rezolva cu laser.. nu ar fi o solutie?
La multe Lunite EVA MARIA sa cresti mare frumoasa si sanatoasa

Helenutza.. noroc cu sotu care mi-a zis: vezi ca ceva nu e in ordine, ca bunica cand fierbea la porci era alb nu maro..
Eu beau mult ceai de chimen , are efect atat pt colicile/parturile ei cat si asupra lactatiei..

Mikka multumim din suflet.. eu nu pot sa o duc in baie ca e rece, dupa ce iau colacul cred ca trebuie sa iau aeroterma , noi in baia din dormitor avem cada, in baia noastra cabina de dus... si in baia cu cada avem geam maree..
ce grasuna e Mariuca...bun venit si ei in categ XXL (unde suntem noi si bb T), desi Mariuca e parca mai mare ca toti..

Rach.. multumim.. asa mami baga ceai.. ce frumos creste Anastasia (? sau Maria ) , recupereaza ea vei vedea..

Lena.. m-am trezit sa te intreb de bubite.. si noi nu mai avem nimik pe un obraz, iar pe frunte si pe celalalt obraz e ff bine, in 2 zile cred ca nu mai avem nici noi nimic...
Insa pe corp clar nu e acelasi lucru, dupa baia cu tarate, pare pielea mai fina si nu mai e rosie asa tare pe burta.. insa pe spateee potopul, aspra, in unele parti parca e arsa de soara si se descuameaza.. abia astept sa o vada dr...

Merg sa imi trezesc printesa sa o imbrac sa mergem la dr.. am emotii ca iar sunt singura cu ea in masina...
dar inainte
Multe lunite aerul si viata mea.. Multa sanatate ELENUSCHI mica , sa ne dea DD puterea sa avem grija de tine asa cum trebui!!


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hmm...eu nu fierb taratele ...
pun saculetul in cadita de baie , il las sa se inmoaie si il storc de mai multe ori pana se albeste putin apa
apoi il las in apa pe toata durata baitei
buna ideea cu soseta , nu m as fi gandit
seidana ,eu folosesc tarate de grau si nu fierb apa de baie
ne am kakalit azi , eu tot iti zic ca sa nu ti pierzi rabdarea , ca se poate


la multe lunite Ela si Eva


_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

La multe lunite Elena !!!

La multe lunite Eva !!!

La multe lunite Maria Sofia!!!


Sa fiti sanatoase si sa cresteti mari si frumoase!!!

Fetelor si eu mi-am luat ieri ceai de lactatie si am inceput sa beau. Pana acum eu beam babycalm sa vedem ce se schimba daca am trecut pe ceaiul de lactatie.

Mikka si mie mi-a venit in dim asta manduca abia astept s-o incerc... acum ma pregatesc sa-i dau papa piciului!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata

camady, pt hemoroizi eu am scapat cu HEMOSAN, din plante ... apoi mai sunt crema Hpt tratarea hemoroizilor si crema HEMORPLANT utimile 2 nu le-am folosit dar mi le-a recomandat cineva .... citeste pe net despre ele si poate te ajuta si pe tine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Neatza,




[red]La multe lunite sanatoase si voioase dragi strugurei:

ELENA ALEXANDRA de SEIDANA

EVA MARIA de CAMADY

MARIA SOFIA de LALIC [/red]





21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multe lunite, fetite dragi, Ela si Eva!
eu pe eca o spal cu apa nefiarta.avantajul la mine e ca nu am apa de la robinet(adica clorinata) ci din put.
la buci o dau cu crema de galbenele. nu am folosit niciodata bepanthen.in schimb folosesc servetele umede. ce i drept nu sunt din ro...si s tare diferite de ce avem noi pe aici.in rest nu o mai dau cu nimic pe piele. nu crema nu ulei decat daca o masez. atunci o fac cu ulei de masline extravirgin, fiert.

vad ca nu are nici bubici, nici iritatii.

la sprancene mai are pielea aspra ar o rezolvam tot cu crema de galbenele.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
la multe lunite printeselor.
nu mai stiu cui aveam sa-i raspund ca am citit asa cand si cand.
incerc sa reiau sa vad daca tre sa raspund cuiva.

fata mea nu mai vrea deloc tzatzi. azi noapte mi-a facut criza de isterie cand a vazut sanul... ea manca linistita la un san si se culca la loc :(
a trebuit sa incalzesc biba si sa-i dau.
partea buna e ca imi mananca 110 la o masa.

azi mergem la vaccin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Pinkysor felicitari pentru achizitie! Daca ai luat-o si tu, explica-mi si mie cum naiba se deschide porcaria aia de centura de la spate? Ca eu am inchis-o usor dar nu mai pot sa o deschid, am scos-o pe cap.Ma dor degetele de cat am apasat. Are vreun secret si nu stiu eu? Poate fi defecta?
Mariucai vad ca ii place momentan desi mie imi pare ca nu sta tocmai confortabil. Am plimbat-o vreo 5 minute prin casa si cand am dat-o jos a inceput sa planga.

Lena multumesc pentru info in legatura cu colacul

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Mikka, si eu m-am chinuit sa deschid centura de la spate e in trei puncte deci iti trebuie ambele maini s-o deschizi. eu am apasat simultan pe cele trei puncte si s-a deschis. inca nu l-am pus in ea... incerc sa-mi dau seama ce-i cu chestia aia din interior ( parca e pt bebe mic)
Felicitari si tie pt achizitie s-o purtati sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Multumim, Pinky si voua al fel!
Nu vreau sa monopolizez discutia dar te rog mult trimite-mi si mie un PM in care sa imi explici care e al treilea punct pe care trebuie sa il apas ca eu am apasat doar pe 2, nu il vad pe al treilea.
Eu am pus-o in buzunar dar cred ca nu o mai pun, la 6 kile ale ei buzunarul e cam mic presupun...

Edit: am reusit , am deschis, mult is proasta, am gasit in sfarsit al treilea punct
Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput