Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ionela, probabil s a intamplat exact ca unui coleg de al meu. fetitei i s a fact vaccinul, nu a facut reactie la el, nu bubita, nu a copt, nimic. trebuie refacut. daca nu ar fi stiut...probabil se ajungea la o situatie asemanatoare.

eu nu m as risca sa nu il fac..

si apoi se putea imbolnavi toata clasa..de ce numai 4? Poate ceilalti chiar au imunitate de la vaccin, nu?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

BRAVO T .. vine si artileria grea puternic din spate....
Jade .. si daca-l pui langa tine pe pat si povestiti si va jucati si il tii antrenat nu merge? nu de alta dar asa era si Elena.. si ea cand vedea magnetii de pe frigi daca plecam mai repede decat cand voia ea se si supara ...

Ai vostri se uita la TV?asta mica cum prinde ceva interesant cum hopa sare si ea.. ii plac dansatorii.. deci balerina o fac

Rachell te asteptam cu raportul de 3 luni

Lena.. as vb multe despre acel subiect, dar ma abtin ca s-ar putea sa supar...
da avem poza noua.. nu ma pot hotara



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena ce huggies folosesti? clasicc sau premium ?
Ai folosit si pampers? si esti mai multumita de huggies?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Vai dar nu mai resusesc deloc sa scriu uffffffffffff..

LA multe lunite tuturor bebeilor (n-am mai scris de mult si nu mai stiu unde am ramas cu urarile!

asa deci va citesc in fiecare zi, nu ratez nici o postare de multe ori zi ca scriu si tocmai atunci intevine ceva.. sau nu stiu cum sa incep, sau starea mea nu e tocmai buna....

Si eu cred ca ma confrunt cu un soi de depresie cv, nu e foarte grava dar nici nu lipseste(cum va spuneam am 2 copii de ingrijit dar macar unul din ei nu stie sa vb e mic si neajutorat... ala mare pe langa faptu ca are dublul greutatii mele mai e si cu pretentii:))))

Noi suntem suparati acum ca am aflat ca cineva drag noua(iubitul soacrei mele) are cancer la plamanul drept si e metastaza deja.. luni dupa ce primesc rezultatele de la biopsie probabil vom stii mai multe... oricum it's not fair! Omul e de nota 20.. imi pare atat de rau ohhhh

Eu cu pitica nonstop in ultimele nopti numai dupa 3-4 dimineata imi adormea :))) si bineinteles ca dormeam apoi ca purcele pana ala 2-3 dup-amiaza:))) cu treziri pt masa rapide...aseara obligat fortat pe la 1 a adormit:)))) ca am adormit si eu si nu mai avea cu cine sa se certe:)))

Am fost ieri la revizia de 3 luni:)))(cu 4 zile inainte asta e).. 6100 gr(700 gr luna asta), 59 cm (3 xm luna asta)...si a zis ca arata bine si sa continui tot asa sa nu ii dau altcv ca ii merge foarte bine
(a zis ca pot sa i dau ceai intre alaptari daca vreau(prefer s ai dau tot sanu:))))))

Noi ne-am hotarat de la jumatatea lui dec sa ne mutam inapoi in campina, si astfel va trebui sa schimbam medicu de fam.. pfff am vb deja cu ea si mi-a spus ca spera sa-mi faca rost de vaccin mai devreme.. sa trecpe 10 la ea sa vedem daca nu cumva are vre-un copil bolnav de la care mi poate da vaccinul(si vaccinul fetitei mele se va duce al bebe ala) sper sa se rezolve


achizitii de bebe:)))
si-a descoperit oarecum manutele.. nu foarte mult dar e tare comica ce m-a mai strans de nas si buze.. ziceam ca pic acolo dar asa fericita eram:))))
s-a intors de pe burta pe spate:)))) de 2 ori:))) si azi vroia dar isi muta pozitia manutei si o cam oprea din avant:)))),

cand mancam stam cu un picior cocotat pe mami(alaptand intinse amandoua pe pat)

si ea de multe ori da cu mana sa duca sanul mai la gura dar de fapt il scoate ca apasa pe el:)))))))
tipa cat o tine gura:))) la un moment dat al meu ma intreba daca am facut-o cu pisica:))))) ca miorlaia asa nush cum sa explic:)))

da sa se ridice in fundlet(se trage cu mainile de pantaloni si se incordeaza da nu euseste:)))))(asta fiind pe picioarele mele)

azi statea cu ambele maini pe san cand manca:)))))ce scumpica era

cand se trezeste se itninde de numa numa:)))mainile la ceafa si genunchii la burtica:)))))))))

cand o pun sa o schimb se apasa pe picior si ridica funduletu:)))) e cea mai comica ca mai si zambeste:))))

si mai sunt multe dar nu-mi vin acuma:))))



v-am plictisit destul hahaha mai revin(cand nu stiu ca nu depinde de mine)
va pup si imi cer scuze ca intru numai sa scriu despre noi un pic si nu mai stau la discutii cum o faceam odata...(sa fii mama si lenesa in acelasi timp nu se pupa prea bine:)))) trebuie sa renunt la lenevie oarecum dar nush cum:))))




Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana multumim
ce sa ti zic....ca l pun in pat langa mine , ca l pun pe canapea la jucarii , ca l pun pe salteluta de activitati , dupa 5 min , hai 10 maxim , se plictiseste , lasa buza si incepe sa planga
pe burta sa nu indraznesc sa l pun ca e jale mare
mereu ma intreb , oare pe el nu l dor oasele de atata stat in brate ?
cu tv ul , el este de a dreptul fascinat , nu conteaza ce e , numai cu ochii beliti in el sta

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani strugurasilor care au mai adaugat o lunita!

La multi ani, Eca, Caterina de Bujo si Kate de Matza!!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. priveste optimist.. faci miscare continuu si slabesti

Matza.. bv pt achizitii bb cel mare ce achizitii face ?.. imi pare rau pt prietenul vostru

Deci am mancat un boll maree de salata verde cu de toate...

Voi cu ce spalati hainele bbilor? cu ce deterg evident..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, eu spal cu pernute lichide de la ariel. sunt f bune!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Jade.. priveste optimist.. faci miscare continuu si slabesti

Voi cu ce spalati hainele bbilor? cu ce deterg evident..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


daca si burta ar disparea , ce bine ar fi

eu spal cu detergent lichid Sano Sensitive

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

BB mare aduna numai bilute negre si e bombanit nonstop de mine:))) cu cat il bomban mai mult cu atat cere mai mult:)))) uof uof:)))

Multumim de urari dar mai avem 3 zile pana la implinirea celor 3 lunite minunate!

Eu spal cu detergent normal si cu balsam de rufe normal(nu are reactii la ele e ok;)) daca era ceva il schimbam negresit.

omu asta al meu e nebun ma fetelor deci pana nu a cautat el pe net ce ar patii daca ar merge cu masina cu permisu suspendat (bine e suspendat dar are grefa de la judecatorie ca a facut contestatie) el tot spunea ca se duce in bucuresti cu masina sa-si ia permisu ca ce ca nushce...(acum e plecat cu maxi-taxi ca pana nu m-am ratoit la el si nu i-am spus bai omule la cate ghinioane avem in ultimu timp nu crezi ca e clar ca te va oprii politia? atata ne-ar mai lipsi sa intre si la puscarie ca e el incapatanat si comod:))):)))))))) in fine.. om nebun:)))


Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput