Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Acum mi-am dat seama ca probabil intrebai de marca:))) detergent automat ariel complet 7 si balsam a luat el unu evrika soft(i-a placut cum miroase:)) ca tot cautam cv sa-i placa lui:)) in supermarket cand m fost a deschis toate sticlele de balsam sa vada el cum miroase si nu a luat nicuna:))

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Matza, azi e sf. ecaterina!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Fetelor care ati luat Manduca. Se merita?

Stie cineva sa imi spuna care e dezavantajul la portbebe asta de ex: http://www.bebeconfort.com/Products/Accessories/WelcomExcel.aspx

aici in descriere spune k nu solicita coloana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Lena ce huggies folosesti? clasicc sau premium ?
Ai folosit si pampers? si esti mai multumita de huggies?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


Sei, din asta http://www.mamishop.ro/product/product&path=10_15_27&product_id=5267
asta ziceam k este doar marimea 1 si 2 cu bumbac bio.
Folosesc in combinatie pampers premium care si huggies. Pampers il prefer noaptea. Huggies pare mult mai natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

la multe lunite sarbatoritilor de azi!

eu spal cu dalin baby.

marina, ce au crescut gemenasii.
irinush, ce baiat mumos ai :)

merci, jade am vazut si eu.
eu o sa fac inca o gaurica la cele de la pompa. are ceva?

lali, sper sa-ti treaca supararea

azi am facut 2 kakaloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May.. .. voi in a 6-a zi de protectis ati facut kk asa-i?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Salutare, fete dragi!
Noi acum ne-am intors de la plimbare, a dormit strumfa in manduca de nu a avt treaba! M-am plimbat vreo ora jumate, urcat scari de vreo 2 ori si nu m-au durut spate, umeri , nimic. Pentru mine, pana acum, achizitia e buna
Vazut poze noi cu bebei frumosi. Marina, ce au crescut piticeii tai si sunt dulcei foc
Sei, iar ai schimbat pozica de la avatar, ce bine isi ridica Ela capsorul. Ar trebui sa ia si puturoasa mea lectii

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI! Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bine in viata

Eu pana acum am spalat rufele cu un detergent special, luat de la DM, cam scump, l-am terminat si fol Ariel din ala de zice si matza. Apropo Matza, dulcica foc bebelina ta cum povestesti tu acolo

Lena, stiu ca e f important la port-bebe sa stea in pozitia broscuta, cu genunchii sa vina mai sus decat fundul. Pare cam ingusta puntea aia ditre picioare si ele stau cam atarnate...parerea mea. Din punctul meu de vedere s-a meritat sa o cumpar pentru ca eu altfel singura nu reuseasm sa ies din casa, e peste puterile mele sa scot carutul din boxa cu bebe in brate si m-am saturat sa ma rog de vecini sa ma ajute. Pana vine sotul de la munca, afara se face deja noapte.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui didianana

Sal fetelor nu am mai intrat de ceva vreme nu am mai avut timp nici sa respir.
Vreau sa va rog ceva, fetele cu BB-i cu dermatita( oridecare ar fi ea) spuneti-mi si mie cum se manifesta.Luca are o zona aspra pe fata si acum i-a aparut si pe piept, pe genunchi si pe spate. Tind sa cred ca de la uleil pe care il folosesc pt masaj.Nu il mananca si se inroseste doar rar si doar pe fata de la caldura,si ii trece repede.O sa merg curand si la derma, dar inca nu prea am timp

mami de doua minuni George-Alexandru (15.09.2007) si Luca-Gabriel (01.09.2011)


Didi.. in primul rand sunt 2 tipuri: seboreica si atopica..
Cea atopica e cu bubite cu cap si e de la alergeni.
cea seboreica e fara bubite, are cojite in cap si e de la diferite factori , mediu, stres, grasimi etc
Cea seboreica la elena se manifesta prin zona aspra , bubite mici mici care formeaza ca o zona inflamata si e rigida, scortoasa, coji in cap, pe corp i-a aparut la subrat pe spate si pare ca si pe burtica.. bubite mici aspre..
O spal cu apa termala si ser, am dat-o cu crema de galbenele dar nu au facut bine.. spalat des pt hiratare..

Fug sa dormim

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


sei nu vreau sa te contrazic neaparat insa din ce zici tu acolo cred ca le cam amesteci intre ele seboreica cu atopica. de exeplu la noi la diagnostic de dermatita atopica (nu seboreica) are acele zone aspre cum le descrii tu, coji in cap nu are. maia de lena la seboreica are alte simptome si tot asa. poate ar trebui sa dam citat de printr-o sursa medicala sa nu inducem in eroare fetele.


nu sunt fan premergator

eu inca ii calc toate lucrurile,dar se intampla uneori sa mai scape cate o pelinca necalcata cand ramanem in pana.



Citat:
citat din mesajul lui seidana

[quote]citat din mesajul lui LenaC

http://www. nou-nascuti. ro/nutritie/alaptarea-3-inconveniente.html


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


cine poate fi atat de idiot incat sa scrie un articol despre INCONVENIENTELE alaptatului?...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

seidana, nu mai stiu a cata zi.
cate zile aveti de la ultimul kk?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka..felicitari pt achizitie, sa va tina mult de tot si sa o rupeti de atata purtare (pana la urma cat a fost?)
Lasa ca Mariuca are timp de o luna vreme sa isi ridice capul...

Lore.. asta ziceam si eu intr-un mesaj ca nu poti descrie sau intelege exact ce si cum.. avem si seboreica care e asa cum am descris-o (zona aspra, rigida insa proeminenta si coji in cap,bubite insa nu ca si bubita propriu-zisa ci ca o suprafata formata din puncte ca bubitele ,mai mult in zona parutului).. iar cea atopica , pe corp zona aspra , rigida, nu avem bubite, insa pe alocuri parca se descuameaza pielea... prima dr a zis ca e seboreica insa atunci aveam numai pe fata, intre timp cea de pe corp e atopica..
De la Lena am vazut poze cu Maia cu cea seboreica.. semana partial cu ce avea Elena . . probabil nu am descris cum trebuie, insa mie asa mi-i s-a parut ca se intelege..

MAy.. de duminica ...azi e a 6-a zi..


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput