Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Buna dimineata !
Multumesc pentru incurajari! azi ma simt mai ok. Nu vreau ca fiu o plangacioasa, stiu foarte bine ca mai sunt fete in situatia mea... Ieri atinsesem apogeul...Asta e, depresia post...

Trebuia sa facem vaccinul. Cand ne-a vazut dr. ne-a dat trimitere la dermato si nu l-am mai facut... La dermato ne-a diagnosticat nu dermatita atopica (ceea ce suspectam si eu de cateva zile). Acum mergem miercuri din nou la control, poate se mai diminuiaza pana atunci.
O zi frumoasa!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza!
Cum sa ma supar Lena?! Cred ca e puseu de crestere tzocaiala fetei tale . S-au jucat copilasii astia de la 3.30 la 4.30 si la 8 nu voia sa se trezeasca nepoata sa mearga la gradi.
Seidana, daca merge e bine,la noi nu ieseau de aia am apelat la astupat.


Fii ajutorul lui Mos Nicolae Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Eu mi-am facut ieri o bucurie. Am ridicat-o pe Caterina cu tot cu carucior pe scari si mi-am luxat mana. Am mobilitate redusa, durere cat cuprinde si s-a mai si umflat peste noapte. Mi-am facut o programare la dr, poate imi face o radiografie. Am vrut sa dau cu Diclofenac dar e contraindicat in alaptare asaca nu am mai dat cu nimic. Colac peste pupaza, facusem ieri un nod la san de muream de durere. No, dai si maseaza daca ai cu ce. M-am chinuit de numa sa masez nodul, se simtea ca o margica. Era si un pic rosu si nu stiam daca e inflamat sanul sau s-a inrosit de la masaj. Din fericire Caterina a fost dispusa sa tzocaie mai mult, timp in care eu masam sa treaca nodul. Vad ca acum nu se mai simte dar sanul inca doare, probabil de la masaj.
Nici nu l-am dus pe Filip la gradi ca nu pot conduce, a plecat cu mama cu autobuzul. Sunt legata de maini fara masina, azi intentionam sa merg si la cumparaturi ca am ramas fara pampersi. Asta e, o sa se duca tati diseara, chit ca vine rupt de la servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. bauta? pt rezultate? si o lunita? da am baut ceai de chimen .. cum sunteti cu bubitele ? noi suntem free pe fata (de fapt i-a un cos)..

Bujo .. imi pAre rau, cum nici un rau nu vine niciodata singur ... comprese reci si fasa elastica, si daca e umflat varza pisata... dar sunt sigura ca stii mai bine

Lali.. iese fara nara astupata dar uneori mai fornaie .. dar nici sa o chinui si sa o ranesc nu am suflet (o ranasc pt ca se zbate si imi e frica sa nu o zgariu cu pompa)

Klau.. bine ca esti mai bine azi.. toata mai picam cateodata/. important e sa ne ridicam

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

bujo, din cate stiu eu unguentul nu e interzis in alaptare.
eu am dat pe la inceputuri pe gat ca intepenisem si dr mi-a zis sa dau ca-i ok unguentul. pastile sa nu iei sau supozitor.

merci Lena, Sei :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Ne-am intors de l medicul de familie.
Suntem siluete, avem 5600 ( a luat 600 gr luna asta).De masurat nu mi-a masurat-o ca cica vor fi insesizabile cresterile.Eu zic ca a luat 3 cm, cred ca are cam 60 cm.

I-am zis dr de transpiratia picioarelor si mi-a zis sa-i dau calciu, apoi i-a prescris fier (3 piaturi pe zi), cica in luna a 3 a bebeii se confrunta cu anemia , mi-a zis sai dau si suc de mere .Voi dati asa ceva la copii.Bineinteles ca m-am luat la ceata cu al meu ca am zis ca nu-i dau nimic din ce mi-a zis si a inceput sa se supere pe mine (ca sunt eu mai desteapta ca dr).

O sama programez la o dr. pediatra care e mai buna la noi sa vad ce zice si ea..

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

LALI si u sunt de acord cu tine cu dermatitele, si eu zic ca nu avem atopica, mai ales ca noi inca avem inca cojite in cap si nimeni in fam noastra nu a avut pana acum nici macar alergie la ceva(in\afara de antibiotice) asa ca tin pumnii stransi sa fie seboreica..m-a enervat dr. de fam ca nu mi-a zis ce ar putea fi decat sa ii dau cu unguent de galbenele.Eu nu ii dau asa cu nimic..Ce ma enerveaza
Noi azi vomitam cam des..O sa ii mai dau debridat, ca vad ca il ajuta un pic la durerile de burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bujo imi pare rau pentru luxatie ,mergi la dr ca stie cel mai bine ce e de facut,sa nu se umfle mai tare. Cel mai probabil durerea de la san e de la masaj,va trece si ea .
Seidana eu o chinuiam mai mult daca nu ii astupam nara, asa nu o chinui,ca trag de doua-trei ori si gata,au iesit. Doar nu sunt sadica sa imi chinui copilul.
May,Camady,era vorba despre poze cu pitica mea,si pozitii de astupat o nara cand se trag mucisorii din cealalta.
Am vazut ca nu se observa pozele cand pun linkul ascuns,acum nu s-au observat nici cu linkul direct.
May ma bucur ca esti mai linistita dupa noaptea trecuta.
Camady , ai incercat capriconul recomandat de fete? Cred ca il incerc si eu,la mine cand apar ,cand se rezolva fisura, dar cert este ca imi e teama sa merg la toaleta.
Eu va pup,nu sunt intr-o stare tocmai buna azi,sunt suparata si imi e teama ca zic vre-o tampenie, asa ca pana pe luni-marti intru doar sa salut si sa citesc.


Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei... durerea de cap din cauza bautei .
La noi mai bine cu bubitele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

http://www. nou-nascuti. ro/nutritie/alaptarea-3-inconveniente.html

Mergi la inceput