Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lali, am uitat sa spun ca azi m-am uitat la tehnica ta si i-am scos piticei vreo 3-4 muci din nas, scuzati detaliile. Multumesc! Eu ii asupam nara aiurea, apasam undeva pe sus, ca naiba, nici nu o astupam de fapt, cred, de aia nu iesea nimic

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

voi astupati cealalta nara cand scoateti cu pompita simpla sau cu batista bebelusului atasata la aspirator ?

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mikka mabucur ca au fost folospozele mele.
Jade,eu de cate ori am incercat fara sa astup nara cealalta nu a iesit nimic,desi era clar ca in nas erau mucozitati. La inceput astupam cum spune Mikka,siil chinuiam pe Paul,il raneam cu pompita,se enerva si ma enervam si eu.


Fii ajutorul lui Mos Nicolae Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lali, sa stii ca ai dreptate... pentru orice bubita se da acest diagnostic.

Azi pitica mea a vb cu mine si a zambit si seara mi-a facut cea mai mare surpriza, la masaj era pe burtica si sa intors pe spate.
Mai nou nu facem scandal pentru ca tati ne canta cu doua zornaitori si asa sta cuminte la masaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara fete dragi!

Lali si eu iti multumesc pt poze! Am reusit sa scot mucusorii cu pompita astupand cealalta nara! E super acum

Jade, eu am luat-o de la hiphip. cea veche nu am mai gasit-o (am mai vazut-o pe un site si nu era pe stoc ) Cum zice si Mikka nu sunt diferente f mari intre cele doua

Nu pot sa nu ma laud am un zambaret in toata regula! azi a zambit asa frumos si a gangurit
Bine acum seara abia am reusit sa-l adorm asa de obosit a fost incat a plans de numa numa
Trebuie sa-i zicem si noi pe nume nu? Noi ii zicem in multe feluri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!
Nuu,nu adorm acum,m-am trezit si am hranit fetita,apoi s-au trezit si sora ,nepoata si Paul,acum ne jucam.
Ma bucur ca v-am ajutat cu pozicile mele. Ultima poza din acel album nu exemplifica metoda de scos mucozitatile,dar arata tot un bebe.

am vrut doar sa va pup,nu numar oi. noapte buna.


Fii ajutorul lui Mos Nicolae Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

despre ce poze vorbiti?

neatza.

azi noapte a papat pitica la tzatzi s-a impotrivit ea un pic dar a cedat apoi :D si cred ca a mancat bine ca am scos cu pompa din celalat san aproape 100 in cond in care de obicei produce mai putin decat cel din care a papat ea.
traiasca galaforul :D
daca ar papa ea asa bine si ziua... ca noaptea trage ca lumea, cu zgomot. aud si cand inghite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata
Si eu vreau savad pozele...............daca au fost puse ieri,n-am apucat sa citesc decat pe diagonala din cauza durerilor mele posterioare si fiica-mea super scancita si mufata numai la titi. Cred ca incep sa iau si eu galafor ca am niste titi moi, moi.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali.. frumos concediu.. ce m-as duce si eu... cat despre dermatita atopica probabil ca e asa cum zici, insa la noi clar a fost o reactie alergica la ulei, acum depinde reactia daca a avut efect dermatita sau altceva... dr a zis dermatita

Eu nu pot sa-i astup cealalata nara pt ca se sperie si se agita.. asa ca am ramas la metoda initiala..ne descurcam si asa chiar daca poate nu in modul cel mai eficient..

Lena.. ce frumos.. multi pt Maia cea harnicuta!

May.. bravo BEA , hai ca poti.. DD ajua sa ajungeti numai sa tzitziliti

azi ma doare capu.. rau..



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata de la noi,

May, bravo esti foarte curajoasa, eu credeam k nu ai sa mai incerci. Ma bucur mult pentru tine!

Sei multumim, ai avut vreo bauta ieri?

Lali, mi-am permis sa dau linkul la fete https://picasaweb.google.com/108644730335869449240/November242011?authkey=Gv1sRgCMSKjp2foL3fSg#5678501923454997106
Sper ca nu te superi

Matza mea a adormit la 1 aseara :( tzocaind tzatza la modul barbar si azi dimineata la 8 cand s-a trezit iar a luat-o la tzocait cu frasaneli.... credeam k acus se rupe

Mergi la inceput