Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

fetele care au comandat manduca
dati mi si mie va rog site ul

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei eu nu m-am suparat doamne fereste.Am dat-o exemplu pe Ela ca fetele noastre sunt nascute in aceea zi si luna si teoretic ar trebui sa faca la fel.Dar fiecare copil se dezvolta in ritmul lui.Pe tine nici daca as avea motiv nu m-as putea supara .
Eu ma chinuiesc cu beleaua mea.............offf mi-e groaza sa intru la wc.
Colac peste pupaza si Eva de ieri e ffff agitata, azinoapte a adormit pe la 12 si s-a trezit des.O fi iar vreun puseu?

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Multumim de urari fetelor.

Sei la multe lunite ptr. Ela cea frumoasa.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ei fetelor ce bebei bravo aveti. Sunt mandra de ei :)

Sa inteleg k doar a mea e pudica si nu se bucura cand o dezbrac????

Mikka, eu mi-am pus masa de calcat in fata fetei si vorbeam cu ea :) si uite asa doi in unu am si terminat de calcat si am avut o conversatie cu pitica mea.

Marryan de unde ai luat papusi care se imbraca pe maini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

off fetelor ce sup sunt cu dermatita asta
ne facem programare cred pe sapt viitoare la derma..deci voi ziceti ca tot ceva in genul asta au si bb-le voastre..Poate totusi sa fie micoza?..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JAde... au funddu meu... si de ale scumpului T
Si mie mi-i se pare ca Elena e prea sobru , insa ii zic in toate felurile dar cu numele ei sa fie.. sa nu crezi ca nu e in alte 500 de feluri de la basinuta la javruta..
Ai ganduri mari cu manduca ...



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

alayna ce copil frumos ai !
ce buze , ce par , wow

mikka si tu la fel
superba si fata ta

seidana ma bate gandu , da
da eu vreau cam multe

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. Da fiecare copil cu ritmul sau, ma gandeam sa nu credeti ca prea imi laud copilul si sa va suparati..
Fiecare copil e cu ritmul sau corect.. de ex vb cu Natalia si Ilinca e mai mica u o sapt ca fetele noastre, si face anumite activitati pe care Elena nu le face ( si-a descoperit mainile, se intarce frecvent), insa si Elena face altele care Ilinca nu le face (da sa se ridice in fund).. in concluzie fiecare achizitioneaza in rimtul sau .. Si da este un puseu , noi l-am trecut sapt trecuta.. de atunci a inceput sa prinda jucariile "mai controlat"

Lena.. a inceput sa ne pasioneze jucariile de manute si picioare..

Oana o faci tenismana?

Didi .. poate fi si micoza si dermatita.. iti dai seama ca fiecare percepem cumva afectiunile, le descriem cumva si le percepem altcumva. ce produse cosmetice folositi.? sa il speli mult cu apa termala/ser..si evita alergenii



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

cred ca vaccinul i-a dat somnolenta ca mi-a dormit o ora tocmai la ora colicilor :D
zic sarumana si tac din gura.

jade, doua intrebari:

1. de unde ai luat manusile alea de le-ai avut la botez. ma rog nu-s manusi, cum le zice?

2. tetinele urmatoare de la 0+ sunt 3+ si se iau de la farmacie?
tot avent vreau.
alea care-s la pompe sunt 0+?
care-i diferenta?


seidana, cred ca asociaza sanii cu senzatia de foame fiindca la experimentul meu nu s-a saturat de la tzatzi si a facut un pic foamea.
o las un pic sa-i treaca si o mai incerc.

helenutza, eu iau galafor. am inceput sa iau de 3 ori pe zi cate 2 pastile cum scrie pe cutie ca io luam doar 2 ca uitam si a mai crescut un pic productia.

mikka
ce fetita frumoasa si grasuna ai. te ajungem noi din urma :P

frumosi toti copiii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

seara buna fetelor...
Intru mai greu pt k nu prea am timp si ap facem pregatirile pentru botez
Piticii azi au fost vaccinati si au plans micutii un pic...si sunt tare maraiti...plang si cd le dau se pape incep din senin...cred k s-au speriat putin...
Noi nu mai avem dermatita s.au uscat dar am folosit permanent la baita tarate apa termala si am dat si o data pe zi cu triderm unguent sper sa va ajute.

Transmitem multi pupici

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput