Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Evident ca sarbatorim In afara de onomastica, a mea face chiar maine 3 luni.
Apropo, urez la multi ani tutror strugurasilor si va rog pe mine sa ma iertati ca nu intru mereu sa felicit sau sa nominalizez, insa stau prost cu timpul si memoria.

bujo mami de Filip si Caterina


La multi ani de 2 ori !!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele!

LA MULTE LUNITE ELA SI EVA! SA CRESTETI MARI SI SANATOASE!

Camady - de unde stii ca e fisura? Am si eu probleme cu asa ceva, am inceput sa folosesc de curand Carpicon, tot pe aici am citit de el. Pana acum insa...nicio imbunatatire!


Lali - 55 kg! wow! De ani buni nu am mai avut atatea. Defapt asta era greutatea mea constanta inainte de prima nastere. Acum nici sa visez sa mai am atatea nu indraznesc!

Multumim frumos de urari!

Acum va las, trebuie sa ajunga tati cu tortul fetei.

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

fetele care folositi ulei de masline...de ce fiert¿¿





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Pinkisor .. multmim... sa ne dai feedback cu manduca..

Mikka... costa doar tot ce e pt copii e un produs strategic, maio ales cand se vb ca e "cel" mai bun sau sanatos..
Felicitari pt achizitie.. bravo Maria ca nu il lasi pe tati sa o certe pe mami (in caz ca nu iti placea jucaria)
Andreea,,, multumim..

Oana.. multumim Nici eu nu fierb apa de baie... , si eu ma declar fan de crema de galbenele.. dr a ramas surprinsa cum am scapat-o cu gfalbenele de dermatita..
La mine sta uneori si 1 h ( cum a fost azi noapte de la 3,30 la 4.26), cum i-o scoteam cum se trezea...dar dupa ce am atipit langa ea,am zis gata si i-am scos-o..

May... nasol cu sanul, oare ce o fi apucat-o dintro data?... bafta la vaccin.. ,
si mie dr mi-a zis sa respect prospectul , pe prospect nu scrie ca dupa 1 luna nu mai e valabil, insa la protectis, la spray de nas,visine, etc .. scrie ca e valabil doar 30 zile de la deschidere

Oanab04... multumim.. cu Vigantolul s-a mai discutat, sunt pareri si pareri.. tu pe ce te bazezi cand spui ca nu e valabil?

Jade.. atunci va zic.. si cand am cu ce ma lauda si cand sunt paranoia..

Lena.. la vit d3 si mi-e mi-a zis ca e valabil doar 1 luna, la vigantol nu.. apoi ce sa cred..

Anare..imi pare rau ca ai pb de familie, sper sa se rezolve repede

Lali...mie azi pediatra mi-a zis ca tot ce e cuta aspra, piele iritata pe burtica/spate e dermatita atopica, mi-a recomandat sa mai meg o data la dermatolog, .. iar cauza aparitiei e ceva alergie.. noi am facut alergie de la BUBCHEN (ulei ).. mici cu samponul nu ne-a mers...

Bujo.. same here cu vigantolul..

Nanna
.. multumim ...Si distractie placuta !

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Gata, a facut vaca vitel , radea sora-mea ca are si ea barbat in curte acum , ca ea avea : 2 purcele, gaini, vacuta,2 cateluse,si spunea ca nu are nici un mascul , cumnatul meu fiind plecat din tara.

ASta cu vigantolul care expita dupa 20-30 de zile ,fiecare cum a auzit,eu nu o cred. Pe cele care expira sau isi pierd din proprietati scrie " a se utiliza inainte de data expirarii sau la xx zile de la desigilare",ori pe vigantol nu scrie decat inainte de data expirarii.Parga pe D3 scrie ca dupa 20 de zile expira,nu mai retin sigur.




Fii ajutorul lui Mos Nicolae Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Sei, o sa va dau feedback cu manduca. abia astept s-o testez! Aici e cam ceata si nu stiu daca iesim azi

Lali, nu stiu ce a fost dar s-a oprit aproape de tot sangerarea... tare ma bucur ca ma stresa

Apropo de vaccin, si noua ne-a dat Thuja imediat dupa dar nu ne-a zis sa-i mai administram si in urmatoarea zi.

Nanna, La multi ani pentru Indra si distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
[
Klau dar de ce esti singura mamico?
[


Fii ajutorul lui Mos Nicolae Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


Incep iar sa plang ca un bebe mic. De parca nu as fi bocit destul in ultimle zile...
Sotul la servici, vine tarziu. Face papa, curat, cumparaturi, nu am ce sa ii mai cer.
Mama...nu e in tara din pacate.
Soacra... sa ma ierte DD dar mai bine nu ar veni pe la mine. Vine de 1-2 ori pe saptamana sa isi vada nepotul, sta 15-30 min si pleaca. Nu se gandeste ca poate vreau sa ies si eu din casa (apropo de duminica sunt intre aceeasi pereti),, ca bb nu mai are haine potrivite sa il imbrac, ca poate am capiat si eu...
Ma abtin sa am o discute serioasa cu sotul pe tema asta, insa ma gandesc serios sa imi iau o bona. cateva ore pe saptamana macar sa iau aer.
Azi ma consolez ca ies din casa. La vaccin, dar tot e o iesire.
Iar soacra, mai bine sa stea acasa, ca am urlat o ora dupa ce a plecat !!!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Annare

Oana si eu uit
Oana multumim de informatii valuable despre vaccinuri

Lali, ce mare e Teo si ce frumusica !!!!

Anilansa eu iau femibion 2
apropo de vitamine, cand am fost la 40 zile la ginecolog cica imi spune: mai luati vit? eu: da
stiti parerea mea despre vitamine, nici nu strica nici nu ajuta. Eu (in gandul meu evident): de asta mi-ati dat cele mai scumpe care le-ati gasit?

Eu nu mai inteleg. Mie la Arcadia la maternitate mi-a spus neonatologul k vit D3 de la Fitterman (nu stiu dak neaparat firma asta, dar spunea de asta pt ca asta a fost oferita cadou :D) nu trebuie schimbata la 3-4 sapt ca vignatolul.

Deci vignatolul poate fi folosit pana il termini si D3 doar 3 sapt... mentionez k pe prospect nu scrie k ar expira in 3 sapt la vit D3.

Ma duc la calcat k s-a mai uscat o masina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Klau.. la mine sotu face numai cumparaturi din cate zici tu, iar el vine pe la 7 acasa..
Mama vine, multumesc la DD de cate ori ii cer, iar soacra si0a vazut nepoata in 3 luni de 2 ori.. cand s-a nascut si la botez, cand s-a nascut nici macar nu a luat-o in brate, iar la botez doar ca sa o vada lumea, i-a pus 2 paturi pe ea sa nu o ia curentul, na s-a postat in fata usii de intrare,ca doar acolo o vad toti
de conduci nu conduci? atunci ia-ti un wrap, manduca etc.. pune bebe in manduca si du-te la shoping.. eu as fac cand nu mai pot, numai ca in general imi e aiurea sa ii stric la pitik programul..

Lena..
de data asta nu imi faci pofta cu calcatu.. desi mai am o masina si eu uscata..



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Vestile de la dr..

Ela la 3 luni..6350 g +900 g in o luna
+ 1 cm lungime ( ca si Mariuca Mikkai ne desvoltam pe latime mai mult ) .. cred ca luna trecuta a masurat-o totusi gresit pt ca se vede efectiv ca s-a lungit mult..
PC .. +0.5 cm
fontanela same 2/2

In rest frumos dezvoltata, insa
-derma atopica pe corpusor.. de vazut iar dermatologul, de evitat produsele gen johnson, bubchen, etc
-Daca nu ne apucam de kklit dupa sarbatori investigam amanuntit, pana una alta probiotice
-Picioare reci + transpirate se pot mosteni de la mine ( circulatia periferica slaba)

Sa va zic de achizitiile de 3 luni?

LALI... achizitiile ni-i le prezinti?

Mikka tu nu ne zici achizitiile de 2 luni? hai...
Cine a mai facut 2 luni hai sus hai sus hai sus

LOREEE .. ce faceti??

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput