Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna dimineata
scuzati ca dau asa buzna in casuta voastra. va rog dati un like daca va place piticul meu http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329. va multumesc mult si va
sa aveti o zi buna


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Nu vreau sa dau like pe nimic!!!!!!! Nu mai parazitati topicurile!

Bon, acu' ca ma descarcai sa zic ce vroiam sa zic. Nu tineti copiii in brate in masina!
Noi am patit-o chiar cu el in scoica, ca nu era legata cu centura masinii. Era pus in scoica si legat, iar scoica asezata in spate, cu fata in directia opusa de mers, prinsa cumva intre cele 2 scaune, sa nu se miste. Deci macar 3/4 din reguli le urmasem.
La iesirea de la supermarket (deci aveam viteza mica) a luat barbatu curba prea larg, a zburat scoica dintre scaune, s-a dus gramada inspre una dintre usi, s-a rasturnat si bubu a ramas prins sub ea. Am oprit ca nebunii in strada, sa-l recuperam pe bubu de sub scoica, era mov de plans si soc. Se lovise si la o manuta, isi belise si nasul.
Mi-e groaza sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca nu era prins cu centura de la scoica, sa fi zburat liber prin masina.
Deci nu va jucati cu treburile astea, ca n-aveti idee ce simplu este sa faci pocinogul. La cea mai mica frana, corpul este proiectat in fata, deci daca il tineti pe omulet in brate, riscati sa-i amplificati miscarea cu propriul corp si sa-i striviti nasul de scaunele din fata.
Copiii nici nu stiu sa se protejeze punand mainile in fata.
In concluzie, orice scaun, numai sa fie scaun si sa fie bine ancorat.
Despre noi nu prea avem noutati. Io am ceva probleme personale si din cauza asta nu sunt prea vorbareata. Astept sa treaca furtuna, sa scot si eu capul la lumina.
Intre timp beau limonada, ca viata mi-a dat cateva lamai recently.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si bebeluseala placuta bebeilor si mamicilor participante!

noi suntem binisor...eu una sunt super bine ca am lasat-o pe piscot cu ta-su azi noapte si am dormit lemn de la 12 la 8.30...cica s-a mai trezit dar nu am auzit absolut nik...va dati seama ce praf sunt dupa saptamana cu muci...din astia tot mai avem, dar respira mai bine si reusim sa papam mai bine...

roxx - spor la facut tortulete...cu doua cofetarese aici la buburuze nu mai avem nevoie sa comandam in alta parte

tunde - ai PM

simo - mult pupici sa va incalziti

relusha - cadoriseala placuta si spor la facut bagaje...

carmen - spor la facut bagaje si bv andutului aplaudac...mi-nchipui ce bucuroasa e buni ca i se inveseleste casa:)

rmmbc - sa treaca perioada asta naspa mai repede...finalul conteaza

mirela - sper sa ajungeti cu bine la intalneala...asteptam pozici frumoase:)

lori - numa cidente din astea de-ti sta inima-n loc ai mamico si io ii mai dau piscotului recipientele de medicamente,,,ieri mi-a distrus in cateva minute fas-fas-ul de tantum verde...l-a dezmembrat...nu stiu cum reusesc sa fie asa 'eficienti'.

magnetism - bafta soacrei tale...e foarte ambitioasa dupa cate se vede si nu iarta nik ca sa arate bine...bv ei...sa fie cu noroc si de data asta

gata...am plecat ca ma asteapta un mega poop...



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Anka..foarte adevarat ce ai spus
da si la mine niste lamai..am niste nervi si o stare ff aiurea. as fi in stare sa fac orice , sa zic orice..sa urlu la luna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

abia i am culcat
a dat strechea n ei

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Neatza si de la noi pe la amiaza.
va rog dati-mi si mie niste cafea ca la bubu meu i-a iesit primul dintoc(era si cazul la 11 luni si....) si tambalau mare aseara pana la vre-o 2 asa...... de papat ciuciu....tre sa iasa si alalalt ca se vede sub gingie..... cat o sa o tina in greva foamei oare?

Tunde,mami,poti pune link'u cu postarea aia cu scaun de masina?nici noi nu avem sa studiez si eu oferta... si...pot primii si eu lista ta cu cremute

Pe frigul asta,cam cat tineti buburuzele pe-afara?

ma duc sa halesc si eu ceva pana nu se trezeste asta micu.
va pup.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Luiza, al meu sta afara in cursul saptamanii de la 12 pina la 2 jumate si de la 6 pina pe la 7 jumate -8, iar in we de la 10 jumate pina la 4 si de la 6 la 8. Ce e mai nashpa ca nu il mai pot lasa sa doarma afara ca e rece. Dupa masa de obicei iesim fara carucior si sta mai mult pe picerele lui, deci nu ii este chiar asa frig.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Va scriu repede:
miere de albine pt lamai,
caldura pt cei fara gaze,
cuptoare si centrale pt cei fara,
grade multe in termometre,
bebelusi veseli la bebeluseala (si nu numai),
cadouri in bagaje,
dintzoci fara dureri
copii dormiciosi toata noaptea (si a mea, pls)
tzitzi siliconate (dc vreti)
si ce va mai doriti!

M-a inspirat reteta Mirelei (multumim!)
Va pup, zi buna!


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anka baga si la mine o limonada , daca ai asa multe lamai!! Tu esti asa haioasa cand esti suparata!!

piscotel totnin Braila? E frig, ca bagai o plimbareala cu Rmbbc

Doloress cum e Patrick? E posibil alergie la gluten asa de traziu, la aproape 4 ani? Doamne fere, sanatate!!

Eu scot fum pe nas..dupa ce Ana a refuzat tot , toata dimineata, i-am refuzat si eu sanul, am adormit-o cu greu fara tzatza..am scos-o afara, iar un somn acolo...vin eu fericita sa-i pasez legume cu carne, sa-i bag de toate pt toti acolo..poc, gasesc robotu' decedat. Si e nou, are f putin, naiba sa-l ia!!! Sper sa mai am actele de garantie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

lori - tot in braila...nu-s cum e afara ca nu am mai scos nasu de luni mi-e si frica sa o mai scot pana nu-i trec mucii astia ca respira pe gura si mi-e frica de rosun gat...azi am ramas noi doua acasa o asteptam pe buni..tatelu s-a dus la ai lui la macin...sa-nteleg ca si tu esti in braila?

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput