Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

relusa codoriseala placuta si ma bucur ca sunteti bine

ai mei sunt egali la capitolul dinti, fiecare are cate 5 bucati

si am gasit o reteta faina de budinca: 3 linguri de gris, 250 de gr de iaurt, 2 oua ,2 mere rase, o feliuta de gutuie rasa(sau piersica jumatate), 3 linguri de miere sau glucoza pulbere(nu i-am dat zahar pana acum,daca voi ii dati, puneti 2 linguri de zahar), o lingurita mica de scortioara(antibiotic natural). se amesteca totul si se pune intr-un vas de jena tapetat cu unt la cuptor pt 40 de min, treapta 4-5, pana de vine aurie.
se rastoarna dupa cca 30 de min de la oprirea cuptorului.
se infasoara intr-un servet curat. pt 15-20 d emin.
ies cam 8 portii de bebe, 4 portii de adult.

as face o si eu dar la ce cuptor o coc?

mai dar pe unde umblati????????e frig afara, sunteti inca sub plapuma???

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Intalneala si bebeluseala frumoasa fetele!!! Abia astept pozici.

Mada mersi de reteta.

Aaa... un scurta si ma duc, aseara m-am speriat de mi-a veni rau, am tremurat, ma clatinam asa de frica. Eram singura cu amandoi si ma apuc sa-i dau Anei cele 5 picaturi de Vitamina C. I le dau, apoi vrea recipientul, tubul ala. Ok, o las, e palstic si inchis bine, nu stiu ce a facut, ca o secunda mi-am aruncat ochii la altceva, ca la un mom dat a marait un pic si incepe sa lase capul asa moale, si sa inchida ochii! Am innebunit, mi s-a parut ca-si pierde cunostinta sau ceva... am repezit-o la baie, apa rece...intre timp mi-am dat seama ca a facut ceva cu tubul ala de Vitamina C. Cred ca l-a bagat in gura, in gura avea vitamina C, acra, apoi din greseala si l-a dat in ochi. Si d ela acreala aia i-a venit sa inchida ochii, sa faca faza aia. Ce s azic, eu mi-am speriat de a trebuit sa--mi schimb chilotii maro!!

O zi super si La multe lunite sarbatoritilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

mirela tu nu ai cuptor, eu nu am gutuii.... multumim de reteta, o incercam in tara....gutuile asteapta la mama pe dulap

lorich, Doamne ce sperietura.....bine ca a trecut si nu a fost decat o sperietura....acuma mi-am amintit de accidentul cu Robert... Dumnezeu e sus si are grija de noi....

la noi o sa fie jale cu statul in scaunele de masina.... pe R cred ca il mai pacalim, dar pe D o sa fie greu....aici nu avem masina, asa ca nema antrenament cu scaunul....l-am pus intr-o zi in scaun in casa, ei cand s-a simtit legat a inceput concertul....imi caut niste dopuri de urechi mai ales ca tati nu o sa fie tot timpul cu noi.... are 2 delegatii in Europa....

am spor la scris ca micul terorist doarme la muma-sa in brate....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Razvan inca doarme, ca sa fie fresh mai incolo.

Lori ce sprerietura. Si eu ii dau sticlutele sa se joace cu ele. Imi era frica sa nu zici ca a inghitit-o ca asta e stresul meu cel mare.

Mire intalneala e la mine acasa, in Titan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata
avem si noi -11
Lori;brrrrr..ce sperietura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Pe mine m-au innebunit astia cu gazele lor
si abia a inceput frigul.
dimineata eram tot inghetati,se oprise centrala de mult,gaze ciuciu..
aia de la gaze ''pai nu e vina noastra'' da a cui,a lu mama?? ca imi ingheata copii de frig.
am o stare de draci de dim




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!
Si Catalina doarme inca...azi-noapte a avut program de dans
Sa vedem cand s-o trezi, sa mancam si sa o luam din loc.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Si Eu parasc una bucata fetita debusolata!asta care dormea intr-o bucata 9 ore..de la 10 la 7 dim cand a primit tzatz si a mai tras un somn pana la 9..acu ne trezim la 1 la 3 la 6 la 7..am doua tzatze facute prastie
Si vreau sa dormmmmmmmmmmmm
La multi ani ARIANA!
sa fii fericita si implinita!Sa mai vi pe la noi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
Simo ,multam de cafea!
Nici al meu nu sta in scoica(inca nu am luat scaun) si adevarul e ca il cam tin in brate la geam, ca Irinuka . Deci dupa ce mi s-a strans stomacul cand am citit ce ati patit voi Lori, ori il leg si asta e ori mergem cu trenul, tramvai si alte din estea.
Roxx ati probat overallul? Ne faci o recenzie?
Brr si la noi e friggg si cade ceva (chiciura cred)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Robert a innebunit 5 lingurite de iaurt+ou+smantana si cereale.....atat a inghitit, in rest a facut un ditai botul

mada de la cat e intalnirea si mai aveti loc pt inca 2 puradei????

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput