Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

IRINUKA, ti-am dat mail cu ce ti-am promis acu o mie de ani!
Cu tortul, e simplu, vorbesti la cofetarie daca sunt de acord sa aduci tu poza si ei sa o aplice pe tort. Ieri de la ei detaliile (dimensiuni, cerc/patrat/dreptunghi) si faci comanda pe net, de exemplu www.tortafoto.eu/ro/foaia-de-comanda/" target="_blank">aici. Astia iti trimit poza destul de repede, in cateva zile o ai. Preturile sunt acceptabile. Poti cauta pe net, sigur mai sunt si alte firme.
Nu stiu foarte multe pe tema asta, dar pot sa-ti spun ca la vafa calitatea foto e un pic mai slaba, dar continutul e mai acceptabil, in timp ce hartia comestibila arata mai bine, dar e cocktail de e-uri si alte minuni. Zic si astia www.tortul.eu/?oldal=vafe-cu-poze" target="_blank">aici. Repet, e o idee, nu cunosc firma asta, nu am lucrat niciodata cu ea, dar daca tii neaparat sa ai poza pe tort, este o solutie!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Nici nu stiu cum sa zic seara bubna sau noapte buna!!!!

Dupa un pahar de vin bun char ca se anunta o seara buna!!!

Tunde promit sa nu rad!!!! Chiar nu !!!!!
Vad eu cand vine pachetul!!!!

Maimutzico iti multumesc de recall, pe-aici sunt plec revin, iar plec imi place sa ma plimb.Uite ca sa te distrez, pe minimax e un desen animat de ii place astuia mare al meu: Maimu vede maimu face cu niste copii, e bestial desenul cu copii care imita o maimutzica ce face tot felul de gumbuslucuri shi ea canta:
Maimu vede , maimu face
El cu toti vrea sa se joace!!! e mortala, asa imi aduc aminte de tine de fiecare data!!!

Zilele astea am lucrat la cadourile de Craciun caci vor fi speciale shi hand made
Apoi ieri am fost la Clinica profului Lascar ca soacra mea cea scumpa isi doreste o percehe noua de sani shi am fost la consultatie nu o costa decat ATENTIE: 10500 de euroi caci vrea sa-si faca reimplant shi se pare ca nimic nu o poate opri nici macar faptul ca in ult 2 ani a trecut prin 3 interventii grele: bypass gastric acum fix 2 ani( aici e opera mea, eu am convins-o eu am dus-o eu i-am aranjat la Copaescu), adica sectionarea stomacului la jumate, practic volumul stomacului a ajuns la max 100 de ml hrana ingerata , fix 2 linguri lucru ce a ajutat-o sa slabeasca de la 105 kg( a avut 125 a slabit pana la 105 cu regim shi gata S-A BLOCAT), la 70 de kg de nerecunoscut!!!!!
Celelalte 2 sunt datorate cancerului mamar bilateral shi ca urmare i-au scos ambii sani in 2 timpi operatori diferiti deci 2 interventii.Sa va spun ca dupa asta era sa moara din cauza unui tub de dren pe care o renumita doamna chirurg refuza cu incapatanare sa le scoata desi trecusera 2 sapt de la interventie ? A fost la un pas sa moara, de dureri nu mai zic, durerea de masele e mic copil.
Sa vedem daca poate sa suporte shi asa ceva ca i-am explicat shi tot stam de vb cu ea sa vedem ce decizie va lua!!!

fetelor zilele astea ca am lipsit de pe forum am tot testat creme shi creme shi alte creme pt niste terapii corporale ,anticelulita, am gasit din intamplare la un plafar o crama se numeste REVICELL e anticelulitica costa 30 de ron shi e CRIMINAL DE BUNA, in sf gasesc in comert o crema care zice ca e anticelulitica shi asa e!!!!
Atentie , dupa ce te dai cu ea(de preferabil de 2 ori pe zi dim shi seara), pe langa faptul ca pisca rau de tot(activeaza circulatia)pt ca are extract de ardei iute shi niste alge, se accelereaza hiperemia, intr0un cuvant ISI FACE TREABA.Ideea e sa nu faceti asta cu copil prin preajma ca e BELEA!!! Eu am pus un pricou pe mine shi pt ca era un pic mai lung am zis sa il mai ridic putin , el se lipise un pic de picioare asta desi crema se absorbise, ei bine am dat un pic cu tricoul pe la gura shi instantaneu am luat foc!!!!
Incercati , nu aveti ce sa pierdeti!!!

Zumzu te rog mult zi-mi shi mie daca a venit comanda de la Daninaline ca eu azi am comandat pt copii shi finutul meu si sa vedem cand vin ca nu m-a sunat nimeni!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Roxx bravos cu torturile, chiar e o afacere, poate fi un aexcelenta mai ales ca e facuta cu pasiune!!!! Go for it!!!!! Mai ales azi cand poate vrei sa ii dai copilului tau ceva dulce fara porcariile alea din ele, e adevarat astea naturale is un pic mai scumpe dar merita!!!

Sa va distrati bine la bebeluseala maine shi sa puneti shi poze!!!

ma duc na niste teatru radiofonic: piesele lui Aurel Baranga is preferatele mele!!!

Uitasem sa zic , azi am arvunit un Mos Craciun de la teatrul Masca , nu s-a lasat a cerut 280 de ron zici ca era setat pe treaba asta , zici ca avea norma, nu m-am putut tocmi cu el shi pace, La naiba vb aia facuse el ceva cursuri de vanzari cred, ca pana shi eu care lucrez in domeniu nu l-am putut "face ca sa zic asa".Sa va spun cat e de cautata meseria de Mos Craciun shi cati bani face de sarbatori chiar shi pe criza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Irinuka fructele le pun bucatele.

Tunde

Gata, ma duc la somn, maine avem zi plina!!! S-au mai imputinat fetele dar tot o sa fie distractie maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Magne nu am mai comandat pana la urma ca m-am umplut de nervi cu siteul, era cosul spart vorba Irinukai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Shi eu m-am umplut de spume azi tot incercand sa comand, cosul dadea semne ca "ar fi spart" insa s-a dovedit intreg pana la urma.Sa vedem cat de repede se misca cu ele!!!
Sa faci poze cum numai tu stii sa faci maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!



Intalnire frumoasa fetelor azi!

este fff frig afara.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

unde e intalnirea?

lavi pup

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna dimineata
scuzati ca dau asa buzna in casuta voastra. va rog dati un like daca va place piticul meu http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329. va multumesc mult si va
sa aveti o zi buna

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna dimineata,

Simo, multumim de cafea....

ne-am revenit si noi dupa 10 zile de greva foamei, bine ca a servit san....acuma recupereaza la mancare ceva de speriat, tot timpul trebuie sa rontaie ceva.....noaptea la fel...daca ar fi posibil ar sta mufat tot timpul....

ne-a mai iesit un dintisor, al saptelea....

noi suntem in pregatiri de bagaje.... venim in tara, alergam dupa cadouri, lucruri necesare in tara, stiti si voi cum e.... bagaje peste bagaje...sigur sarim si de data asta de limita de kg la bagaje....

am citit tot, dar nu mai retin nimic.....

multa sanatate bolnaviorilor.....

bebeluseala placuta azi....

va si o zi buna sa aveti....

Mergi la inceput