Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata!
Simo!;un' te duci?hai inapoi la tigara si ..lasa ca trecem si peste asta..nu avem ce face mamica..avem zile cand ni se umple paharul!no way..Am avut si noi probleme de gen..
Sedinta cu parintii;peste tot e la fel..sunt oameni delimitati..sunt oameni flexibili..,si sunt multi prosti..la noi tot timpul tine 2 ore si nu ne intelegem mai deloc..unul vrea asa..altii 20 altfel..Tot timpul exista cate unul care comenteaza si nu este de acord!
Cu supravegheatul;Eu si daca stau in bucatarie si asta mica cu baietti in sufra sigur aud cel putin trei pocuri intr-o ora..Tati concentrat maxim la tv..Mario la masinute..asta mica se urca peste tot..n-are cine sa-i spuna -nu e voie!
Deci ...te pupicesc
Irinukk;trimis pocul!vin cu PM
Eu spun LA MULTI ANI CATALINO!..la noi se serbeaza astazi Catalinele,Ecaterinele,Catalinii.Tanti Tunde te pupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza si de la noi.
Iar nu ne simtiti lipsa.
Si la ortodocsi e azi Sf Ecaterina, deci la multi ani celor de poarta numele sau derivate de la Ecaterina.
Va pupacim si va las cateva poza sa va delectati cu ce mai face Stef.
POZE STEF


Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Tunde, gasesti cizmulite din cojoc la targurile de munte.. adica tarabele acelea din lemn care tot sunt pe la munte. Eu i-am cumparat nasicului meu acum vreo 2 ani. Da-l incolo de solar, nu-i bun pt piele.

Maimutica, cam asa ne descurcam si noi, doar ca al meu se culca seara pe la 8-8.30, te-am batut . Eu in mare reusesc sa am grija de tot mai putin de mine..seara cand e totul in ordine prefer sa lenevesc la tv, sa vad un film, sa citesc o carte. Mamicile vorbesc engleza, daaaa!!! Sunt super incantata de chestia asta, noi venind din Italia unde nimeni nu vorbea o iota de alta limba, in schimb mai intalneam romancute. Tu pe acolo nu?

Copilul meu are muci si face caca de vreo 3 zile de 8-10 ori pe zi. Vreau sa cred ca e de la dinti.. Schimb la el de m-am saturat. Il pazesc sa nu faca febra. Raceala i se trage ori de la locul de joaca unde mai sunt si muciosi sau pici care tusesc, ori de la marmura de pe jos, pe care il las sa se tarasca.. Mi-e mila de el.. Diseara suntem invitati la o petrecere, il iau cu mine asa mucios cum e, facem prezenta si ne intoarcem la ale noastre, dar tare mi-ar placea sa ma mai dixtrez

Azi noapte l-am lasat pe al meu singur cu bebe si eu am dormit in alta camera ca tare mai aveam nevoie de o noapte intreaga de somn. Ghinion de nesansa ca acum s-a declansat si raceala si a scancit toata noaptea, plus cacacei de noapte. Concluzia sotului a fost: nu stiu cum rezisti! Asa! Sa mai vada si el cum e! Nu vreau statuie, dar nici nu vreau sa creada ca e usor

Primisem cadou in tara un hanorac pufos cu gluga si urechi de ursulet pe care il adooooor. Ieri l-am pierdut l-am pus agatat pe carut.. mor de ciuda. Am fost si i-am luat copilului alt hanorac... boooo

Va pup si mai revin la urmatorul somnic al piticului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si de la noi

parca e vinerea neagra
astia au tras de jaluzele pana mai sa le cada in cap.....mi a cazut mie
asa ca in loc sa fac altceva a trebuit sa caut suruburi sa repar jaluzeaua....sunt din cele veryicale si oricat as trage eu patuturile departe de ele tot fac cum fac si ajung la ele

offf

atat s au jelit astia .....li se innodau lacrimile in barbi si mucii curgeau...offf greu cu dl M se uita la ei cum urla.......

simo pupici mama...si eu m as duce unde vaz cu 2 ochi, dar cu cine sa las plozii???

hai usor ca trece

o zi buna fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Neatza si de la noi.
Iar nu ne simtiti lipsa.
Si la ortodocsi e azi Sf Ecaterina, deci la multi ani celor de poarta numele sau derivate de la Ecaterina.
Va pupacim si va las cateva poza sa va delectati cu ce mai face Stef.
POZE STEF


Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

ce scump e


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Luiza;incerc la Lacu-Rosu..acolo sunt tarabe d-astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

tunde...eu n-am primit coletul
laura...ti-am simtit lipsa..numai ca nu ne exteriorizam
eu nu pot intra in picasa..imi cere un certificatrahat...nush ce are,nu-mi bat capul

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Hai sa va zic despre sedinte cu parintii. Mama e profesoara si nici macar o data nu a fost la sedintele cu parintii cand eram eu la scoala. Ea nu organiza niciodata la clasa unde era diriginta. Functiona pe pincipiul: de ce sa pun oamnenii pe drumuri, chem un parinte cand am ceva important sa-i spun despre copilul lui. Sau daca venea vreun parinte la scoala sa se intereseze despre cum se descurca copil era si mai bine. In rest, carnetele semnate, ura si la gara. Tot ea facea revolutie pe tema "fondul clasei" :))))) In fine ce vroiam sa spun e ca sunt total de acord cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

O sa pun si pe fb, dupa ce le descarc pe cele de la munca de ieri. Plimbat copil in fabrica Tnuva, vorba vine, nu a vazut decat laboratorul.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

si eu ma duc azi la ora14 la locul de munca..si il iau si pe bb...sa vada 150 femei la gramada

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput