Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
Am culcat si eu copilul. Am vazut azi o pisica cu adevarat chinuita. Nu de fi-miu ci de stapana-sa de 4 ani. Imi era o mila de saraca matza si ea nu zicea nici pas.

Mada si lui Razvan i se intoarce mancarea. Asa a fost de la inceput. In primele luni dadea afara semnificativ, acum doar putin iar uneori nu iese nimic dar sunt convinsa ca ii vine pe gatutz ca se stramba. Am patit ca si Mayane, doctorul nici nu m-a bagat in seama, el luand foarte bine in greutate (chiar prea bine).

Somnic usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Rmbbc, nu stiu daca a mentionat careva ca de fapt caruciorul lui bb
este bagajul lui de cala. Adica in bagajul meu de cala care era
gigantic am pus aproape exclusiv hainele ei, ale mele le-am trimis aproape toate cu Atlasibul si au ajuns in 4-5 zile. Succces si felicitari!

Alinush, bine ca mai treci pe la noi, servici usor! Hai ca tre' sa-mi actualizez si eu semnatura..

Laura_Luiza,cam asa arata programul nostru, in conditiile in care a mea nu sta singura nici 2 minute si n-am ajutoare (ba mai bag si musafiri): cat ii fac fructele de dimineata, curat si legumele pt la pranz, si le pun la fiert (carnea o fac de seara dupa ce se culca). Apoi iesim o tura afara, dupa ce e papa gata, pe la 11. Mancam de pranz, apoi ne mai jucam, iesim iarasi. Apoi avem iaurt cu cereale, mai pe afara, mai prin casa, se face seara. Casa e dezastru la sf zilei, noroc ca a mea se culca pe la 9 si pana la 11 spal si mopuiesc totul, mananc, fac dus. A doua zi de la capat. Mancare pt mine face tati, ca mi-ar fi imposibil.
In ce limba vorbesti cu mamicile? Engleza? Ca io sufar rau la capitolul socializare...

Minunate pozele bebelusesti! Ma gandesc si eu sa-mi cumpar un aparat ca lumea..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

seara buna fetele.
Tot zic ca ma tin sa va scriu scriu, dar nu prea imi iasa. Vreau si sa fiu mai activa, poate ne invita-ti si pe noi la o bebesuleala cand venim in Buc.

Am vazut bebei scumpii scumpi si mamici sexy tare. O sa pun si eu un link cu niste poze cu noi, ma simt ca infractorul ca ma uit la pozele voastre si eu nimica. Ma duc sa citesc pe prima pagina cum, ca daca va pun direct link la fb nu cred ca functioneaza.

Spun si eu niste sugestii, din ce imi amintesc:

Tunde, eu am luat niste cizmulete gen Uggs de pe amazon. Se numesc rebooz, blana multa picioare calde.

Rmbcc, la carucior noua ne-a pus estimativ niste kg. Adica daca esti la limita cu bagajul de cala, sa nu te puna sa platesti; la carut iti mai pun intre 5-10kg, asta am patit noi la austrian, poti sa iei pe biletul infant bagaj, si asa poti sa cari mai multe

Vb despre body bebe pe gat, eu nu am vazut pe aicea dar mai caut, nici nu am stiu ca exista,; eu am luat de la h&m niste gaturi asa nu stiu cum sa le zic, se trag pe capsor au material in fata si in spate si stau pe gatut la bubu, se pun peste hainute sub geaca.

M-am lungit, gata tac. Ma uit la vocea germaniei si nu inteleg nimica, noroc ca canta astia frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Off, din nou. Am citit si am gresit, scuza-ti si cacofonia din final

Tunde, se numesc cizmulitele robeez. Am incurcat vocalele.

Ne-socializarea mea de aicea, ma face sa uit si sa vb si sa scriu. Offfff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna si de la noi!

Rmbc ma bucur sincer ca ati reusit cu cazarea/ plecarea la sot. Se citea in cuvintele tale cat de mult iti doresti/ ai nevoie. Acum se simte atata bucurie incat mi-ai transmis-o si mie si zici ca mi s-a intamplat mie ceva deosebit. Cand plecati? Va mai intoarceti?
Felicitari din suflet!

Luiza bine ai revenit. Te-asteptam mai des dupa ce te pui putin in ordine!

Alinushali hai cu amanunte de bb2! Suntem si noi curioase...

Ppisic si tu sa ne scrii mai des mami. Acum am si eu o "amintire" de la tine... buburuze frumoase- frumoase, care imi plac la nebunie! Nu stiu cum le-ai facut dar sunt superrrr!

Angie nici sa nu indraznesti sa faci vreo intalneala-bebeluseala fara noi! Zic "prezent" de pe acum! Nu scapati de noi nici la anu'!

RSZ de Mada: noi nu am aavut niciodata probleme cu venitul inapoi, vomitat sau ceva de genul! Nu stiu ce sa zic!

Fragrant pe unde o umbla ca nu-mi aduc aminte sa fi citit de ea...

Heiii mie sa nu-mi dati si mai multe emotii/ fluturasi in stomac ca mai avem mai putin de 2 saptamani si e ziua puiucului nostru drag. Doamne ce repede trece timpul! Prea repede...

Tunde te astept cu nota de plata mamai!

Andutza ma bucur ca Miruna s-a integrat bine. Banuoiesc ca sunteti si voi mult mai linistiti! O sa vina momentul in care o sa avem nevoie de incurajari/ povestiri/ sfaturi!

Anka da si la noi link cu poze de la jucariile de la gradi sa vedem si noi "cu ce se mananca"!

Cocutza cam rarut si tu... Hai cu poze cu tine, cu bb... Voacea Germaniei? Ce tare... credeam ca doar Vocea Romaniei exista...

P.S. So noi ne-am procurat costum de Mos Craciun pentru P! Ce scump e... abia astept sa-l imbrace!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Seara buna fetele.
CARMEN,te-am visat!!!!Eram amandoua intr-o casa cam intunecata si ne urmarea un nene rau.Care nene a cerut recompensa la sotul tau sa ne elibereze.Iar sotul tau...a zis ca nu,ca sa ne tina acolo ca nu-l intereseaza,scapam noi cumva .Ce sot ai mai femeie...mai departe nu mai stiu,ca iar m-a trezit fi-miu in urlete de foame.Doamne,zici ca e nemancat de secole,asa tipa noaptea.
App de mancat,nu prea stiu ce sa zic in legatura cu bebelusii nemancaciosi.La noi programul e stric,mananca aproximaiv la ore fixe,cu intarzieri de maxim 30 min.Daca nu-s gata cu masa la timp,e de rau.Ma cearta...zice "nananananana!!!",asa suparat.
Laura Luiza,am acelasi sentiment,nu stiu de unde vine atata dragoste,pe zi ce trece mai multa si mai multa.Da sa vina,ca nu ma deranjeaza.
Am tot vrut sa va zic o faza app de dragostea parinteasca.Ne intrebau niste preieteni cum e,cum ne simtim,daca e greu...usor.Si din vorba-n vorba,il aud pe al meu sot cum zice ca ar fi in stare sa faca orice numai sa nu sufere fi-su niciodata.Ca atunci cand il doare ceva e in stare sa-si taie si-o mana numai sa nu-l mai doara pe el nimic.In momentul ala m-am retras la baie din motive lesne de inteles
Deci da,s-a schimbat mult,ca tot intrebai,Monika.
Legat de incaltaminte...noi i-am luat de la un targ de produse traditionale niste botosei din piele cu blanita.Au fost primul lucru cumparat pentru el,eram gravida in cateva luni.

Cam atat de la noi...cred.Daca-mi mai aduc aminte ceva,revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Cocutza;multumesc..am comandat de la NEXT..Nu stiu cum o sa fie..vedem..
Eu incerc sa tin pasul cu voi..dar nu prea va ajung in urma..am replici scurte..pe motiv de enspe treburi
Am mai facut ieri una de aia de a mea..de femeie proasta..m-am dus la solar si am stat 6 minute..a fost bine,fain..pe seara m-am inrosit ca racul..si de atunci sunt tot un rac pe piept,pe la gat..si ma mananca pielea de morrrr..sa vine cineva sa-mi de palmi peste freza!
Bine ati intrat fete disparute..
L Luiza.Ppsic.Mada23.Alinush.

noapte noapte
Aditza?Fragrant?Bebelu?Roxx?Patricia?
si voi ati rarit prezenta
SI ME DORRRRRRRRRRRR DE GABIVALCEANU!!!!!SI DE ZIKI!!!!!!!!EU NU VREAU FB!VREAU AICI SI ACUM![emoticon ce se tranteste cu fundu de pamant!]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Maimutico ai ceva program incarcat... Si cu bb2 pe drum! Esti tare! Tine-o tot asa~~~!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Eu sunt mai praf decat ieri.
am stat 3 ore la sedinta cu parintii,m-am luptat cu mentalitatea comunista si analfabeta..nu am cu cine,nu ma mai implic.

am aflat ca am copil inteligent(zau,aveam dubii),cuminte,la locul lui,cu bun simt. am mai aflat ca are doua note de care nu stiam.
deci cade ce ziceam mai sus,raman cu dubiile

am venit acasa pe o ceatza si o ploaie groznica,imi tremurau genunchii,nici nu am mai condus de mult noaptea. bine ca e intreaga masina.

am gasit copil mic cu ditamai cucuiul in cap..a cazut si s-a lovit e fotoliu.
vaiii..nu va imaginati cum doua ore i-am tinut pe amandoi in bucatarie si le-am tinut morala,am tipat,am facut scandal.
plec si eu o data 3 ore de acasa si ei nu sunt in stare sa aibe grija de copil.
eu cu copil de gat,fac o mie de treburi in casa sa nu le lipseasca nimic..si niciodata nu s-a lovit,nu a cazut..si ei ce fac ?? sunt atat de suparata pe ei ca imi vine sa urlu.
i-am luat pe rand,pe Cami cu scoala,pe urma pe sotz cu restul..am tunat pur si simplu.
unul plangea,altul se uita pe pereti si era rosu la fata. s-a simtit super rusinat. si-au cerut mii de scuze,pe care nu le-am acceptat.

pentru prima data ,urlu in gura mare ,NU MAI POT! pentru prima data cade faza cu eroismul si imi bag picioarele in tot.
as vrea sa fug de acasa,sa stau o perioada singura,sa nu vad pe nimeni. o iau razna,incet..dar sigur.

No bun..v-am facut capul toba..ma duc inapoi in bucatarie la tigari si pespi.
cica sa ma las de fumat! kkt..asta e singura ''destrabalare'' ramasa si permisa..atat imi permit,atat fac. sa crap de plamani,doar nu mor de sanatate.

nu cer mila,nu cer apreciere..ma duc si eu cateva zile prin alte locuri,sa nu va mai incarc cu ale mele.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata si o mare cafeaplus cateva briose
Irinukaa...nu indraznesc..sigur vei fi la bebeluseala..pe tine contez din start
Fluturaschiar ma gandeam la tine,ce mai face micuta Clara..ce a trecut timpul..parca iei ne intalneam la alaptatmi-e dor de voi..pup fetele frumoase..tu nu ai cont de fb?daca ai ia baga-te repede la vochin angelica luiza
pup restul fetelor si va doresc un sfarsit de saptamana plin de soare

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput