Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Mirelush chiar e vinerea neagra! Am tot mailul plin de spamuri 'profita de reducerile din vinerea neagra'.
Eu ii astept pe niste neni sa imi schimbe o tzeava la bucatarie. Trebuiau sa vina la 8.30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Tunde, azi ma duc sa-ti pun banutii, ca ieri nu am iesit din casa. Pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Daaa, azi e ziua fiica-mii, s-o pupe mami pe ea de frumoasa si cuminte!!!..face mami tort, pai cum altfel? (nu stiu cand, dar asta e alta poveste!)

MIRE, daaa, vazui la TV mai devreme ca e black friday (ceva cu reduceri mari al nush ce magazine, dar demumirea m-a distrat...ce sa zic!)
Jaluzelele le jumuleste si Catalina, trage de margelutele alea. Ba se tot frige si de tevile de la calorifer...se duce mereu acolo, cum o scap din ochi cum fuge la calorifer!

MAIMUTICO, de mult ma tin sa-ti zic, ti-as trimite un tort - doua, da-i cam greu...mai veniti la Buc sau va duceti direct la parinti? Mai ziceai de gris, ca face cocoloase la fiert - baga reteta aia de la MADA - fructele taiate bucati, o mana de gris peste, apa cat sa acopere, pus in vas jena la cuptor. Il lasi acolo si n-ai treaba, nu se lipeste, nu nimic. Te mai uiti din cand in cand sa vezi cum arata, sa nu se arda pe margine. La final fructele sunt super moi si le poti face bucati mai mici sau chiar pasa cu furculita.

Noi fugim la plimbarici. Ne auzim mai tarziu!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

La multi ani Catalina mica si la multi ani Catalina mare! 2 fete foarte dragi mie. Sa aveti parte numai de bucurii si satisfactii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza din Viena!

La multi ani Catalinelor! Sa aveti o zi minunata si luminoasa!

Vad ca Black Friday a inceput sa fie peste tot, doar ca noi nu sarbatorim Thanksgiving, cu curcan si toate cele, bine macar ca sunt reduceri; ma duc sa caut un telefon poate il gasesc pe cel care il vreau si mai ieftin.

Laura_luiza, voi va plimbati pe plaja?! Mama ce fain, si eu vreau sa ma plimb pe plaja. Cacaciala multa +muci sa nu fie vreo enteroviroza, cum roade/linge diverse pe la locul de joaca.

Ma duc sa fac pozele alea.

Chiar se da liber si miercuri in Ro, nu stiti nimica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Cocutza, nu se da liber... doar pe 1 dec, deci joi!

Pe la doua cred ca iesim si noi la plimbareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Cocutza, nu se da liber... doar pe 1 dec, deci joi!

Pe la doua cred ca iesim si noi la plimbareala

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare. Gabriel Garcia Marquez


Gabi, cred ca iesim si noi pe la ora aia. Depinde cand termina nenii cu tzeava (au aparut pe la 11.30), cand se trezeste R, cand papa etc. Te sun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Cocutza, nu se da liber... doar pe 1 dec, deci joi!

Pe la doua cred ca iesim si noi la plimbareala




da, ne auzim la un tel. Eu trebuie sa ma duc pe la piata la salajan si pe la bcr si apoi in parc. Asta e planul. puuup

Gabi, cred ca iesim si noi pe la ora aia. Depinde cand termina nenii cu tzeava (au aparut pe la 11.30), cand se trezeste R, cand papa etc. Te sun!

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata La multi ani Catalina,asteptam tort mami

pe Cata_lina o cheama Florentina de fapt





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Banuiesc ca o cheama si Catalina. Daca nu ... La multi ani oricum.

Citat:
citat din mesajul lui luciact


pe Cata_lina o cheama Florentina de fapt





mami fericita de printesa Eva Maria 08.01.2011






Mergi la inceput