Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

yvyana, dar la cate zile iese afara singurica? la 3 la 4 zile?




Madutza cand o alaptam ea avea scaun o data la 3 zile (mai rar la 4 zile si atunci era cu scandal), dar facea singurica! La inceputul diversificarii avea scaun zilnic, dupa ce am inlocuit complet 2 mese avea scaun o data la 2 zile, se chinuia cam tare, dar o lasam sa se descurce singurica; apoi au trecut vreo 3 zile fara sa faca kk si eu nu am luat seama... ei aia a fost cea mai crunta noapte de cand s-a nascut, a plans isteric TOATA NOAPTEA si abia a adormit spre dimineata in bratele mele leganata si cu tzitzi in gura...eu credeam ca e de la dinti, abia spre dimineata am vazut ce burtica umflata avea, era un mic Buda si am ajutat-o un pic cu termometrul si a iesit de-a kk de m-am oripilat!!!
Are si acum zile cand face singura (foarte rar, ce-i drept), dar nu las sa treaca o zi fara sa faca pentru ca e jale, spre seara se pune pe urlat si are o burtica meteorizata ca nu mai poate se dea gaze deloc si alea o supara cel mai tare.



.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Alina06..al meu se trezeste oricum de 3 ori pe noapte cel putin..m-am obisnuit!!
Faza este ca de cateva nopti mai si plange/scanceste si nu il linistesc cu nimic...
Nu ii dauzilnic iaurt..dar nici cereale nu prea ii dau!!
Chiar in loc de iaurt ce as putea sa ii dau seara???

Alina..cd demarezi proiectul bb2??

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Pai teoretic dupa ce face Luca 1 an. Practic, noi nu ne ferim deloc, ca am zis ca daca n-am ramas insarcinata in atatia ani, n-are rost sa ne ferim. Ca si daca o fi sa se intample . E bine venit. O rezista si operatia mea cumva

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Seara buna!
Ia sa mai vad, cine mai e pe aici...


Miki, a sosit soacra? A mea, da! Bebelusa ta are 76 cm, parca. Ii iei hainute pt 12 luni? Ca eu iar am dat-o in bara, i-am luat lui Luca un body pt 9 luni si ii e mic

Miki, cum dai fierul in fructe? Pui picaturile acolo? Buna idee, ca eu ma chinui cu lingurita si jumate e pe mine si pe hainele lui



Ma duc sa ma uit la jucarii

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


depinde de firma, uneori nici cele de 1 an nu-i vin..de ex de la Z unde 1 an sunt de 74 cm..si se mai iau si pe sunculite deci clar trebuie mai mari
fe da, il pun in fructe, chiar ii plac mai mult asa..
felicitari finutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a mea nu are sunculitza dar tot ii tb de 1 an , ca are 73 cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello ladies! Long time no see!
Nu am mai trecut pe aici pt ca de o saptamana si ceva suntem... La tara!
Tataia a plecat intr-o delegatie si noi am venit sa stam cu mamaia. De fapt, adevaratul motiv pt plecarea de acasa este ca intrasem intr-o mica depresie din cauza rutinei si mai ales din cauza somnului haotic al Dariei.
Ultima data va spuneam ca eram hotarati sa o culcam cu noi in pat. Well... nu a functionat. Se trezea la ora 1 si pana la 3 ne tinea de vorba, in ciuda incercarii noastre de a nu o baga in seama.
Bineinteles ca a functionat tot metoda Madutzei, adica pusul in patut si insistat pana se obisnuieste si isi da seama ca nu are rost sa se trezeasca pt o mangaiere pe spate :)
In 3 nopti s-a obisnuit sa se culce la loc, in patut, dupa ce mananca tzitzi.
Acum incercam sa se obisnuiasca sa adoarma cu mamaia seara ca sa putem iesi si noi la un film sambata seara. In seara asta a functionat experimentul. Doar ca trebuie sa-i fac lp.
In rest, la noi totul e bine. Ma intorc sa citesc ce se intampla cu voi. Am vazut ceva problemute la Andrutza de Madutza sau am inteles eu gresit?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

a mea nu are sunculitza dar tot ii tb de 1 an , ca are 73 cm

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


sunteti minunate toate 3 in ultima poza..si cum reusesti tu mami sa te asortezi cu fetitele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Hello ladies! Long time no see!
Nu am mai trecut pe aici pt ca de o saptamana si ceva suntem... La tara!
Tataia a plecat intr-o delegatie si noi am venit sa stam cu mamaia. De fapt, adevaratul motiv pt plecarea de acasa este ca intrasem intr-o mica depresie din cauza rutinei si mai ales din cauza somnului haotic al Dariei.
Ultima data va spuneam ca eram hotarati sa o culcam cu noi in pat. Well... nu a functionat. Se trezea la ora 1 si pana la 3 ne tinea de vorba, in ciuda incercarii noastre de a nu o baga in seama.
Bineinteles ca a functionat tot metoda Madutzei, adica pusul in patut si insistat pana se obisnuieste si isi da seama ca nu are rost sa se trezeasca pt o mangaiere pe spate :)
In 3 nopti s-a obisnuit sa se culce la loc, in patut, dupa ce mananca tzitzi.
Acum incercam sa se obisnuiasca sa adoarma cu mamaia seara ca sa putem iesi si noi la un film sambata seara. In seara asta a functionat experimentul. Doar ca trebuie sa-i fac lp.
In rest, la noi totul e bine. Ma intorc sa citesc ce se intampla cu voi. Am vazut ceva problemute la Andrutza de Madutza sau am inteles eu gresit?!

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



hai ca mi-a placut de voi in seara asta..simona parca mi l-a dat mie pe cristi si tu pe andrutza mea madutzei
mada, iti dai seama daca aveau si aceleasi nume ?
haos era

felicitari pt reusita cu dormitul..vezi, pana la urma v-ati orientat in functie de copil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Pardon! Am vrut sa spun Catalinutza de Madutza.
Probabil ma gandeam si la Dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

a mea nu are sunculitza dar tot ii tb de 1 an , ca are 73 cm




sunteti minunate toate 3 in ultima poza..si cum reusesti tu mami sa te asortezi cu fetitele..

mami de 2 prichindei

multumesc! incercam sa fim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Pardon! Am vrut sa spun Catalinutza de Madutza.
Probabil ma gandeam si la Dodo

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



ahaaa..o bagam si pe ailed atunci la schimbat copilasii..eu o vreau pe maria

Mergi la inceput