Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

La multi ani Puiutza! sa ai o puiutza sanatoasa si frumoasa ca tine!!

sa inteleg ca se vorbeste despre mancare??
sa va zic si eu o reteta inventata la minut datorita supei de curcan..

morcovul, telina si pastarnacul care au fiert pentru supa se dau prin razatoare, pieptul de curcan fiert se taie bucatele mici, se taie cubulete si 2 castraveciori murati, se pune maioneza, putina sare si gata salataaaa

azi am pofta de orez cu lapte...nah



Suzieq, mie mi-ar fi f bine saptamana viitoare, pentru ca nu mai am de mers pe nicaieri, dar cum vreti si voi

********************************************

26+ cu bebe mic si scump David-Andreas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata burtici si mamici desi este aproape pranzul eu acum m-am trezit , am intrat iar in perioada cu insomnii asa ca pe la 5 dim cred ca am reusit sa adorm ..
PuiutzaLa multi ani , cu sananate , fericire si impliniri Petrecere frumoasa alaturi de cei dragi !!!
Alina Foarte frumos ai aranjat dulapiorul , felicitari .. eu nu am cumparat decat 3 body-uri , am zis ca din dec sa ma apuc de shopingaiala.. o sa ma inspir din ce ai pus tu pe acolo .. se vede ca esti o mamica cu experienta .
Miguletma bucur ca avem vesti bune .. felicitari ptr bebe grasunel .. are vreme sa se intoarca stai linistita si poate scapa si de circulara de cordon odata cu asta.
Lexi incearca sa rontati ceva covrigei sau biscuiti uscati inainte sa te dai jos din pat , si apii sa incerci sa mananci ... si inca ceva nu te mai supara nimic nu merita sa iti strice fericirea pe care o ai acum ca viitoare mamica ca nu iti face bine nici tie nici la bebelus si nici fetitei sa treaca
Mi-am luat inima in dinti si azi la 15 merg la cosmetica sa defrisam peluza ,,, sper sa fie la fel de usor ca data trecuta
Fetelor din Bucuresti va urez sa aveti parte de o intalnire frumoasa , sa poata ajunge toata lumea si sa faceti poze sa va vedem si noi .Petrecere frumoasa .
Pupici , intru diseara sa aflu noutati.



31 + de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

multumesc bulinuta, dar gasesc tare greu numere mici gen 21. mai caut...


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Lalitzuza, multumesc pt sfaturi, treaba cu supararea nu o reusesc, si acum sunt cu lacrimile in ochi... In fine... Cred ca pana la urma o sa mi se ia de tot. Nu-i mai bine sa stau eu in banca mea si sa-mi vad de ale mele? Asa-mi trebuie daca imi mananc nervii pe la diferite subiecte.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 31+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Lalitzuza, multumesc pt sfaturi, treaba cu supararea nu o reusesc, si acum sunt cu lacrimile in ochi... In fine... Cred ca pana la urma o sa mi se ia de tot. Nu-i mai bine sa stau eu in banca mea si sa-mi vad de ale mele? Asa-mi trebuie daca imi mananc nervii pe la diferite subiecte.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 31+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul



Offf, Lexi, dar zau nu merita sa fii suparici Nu lasa depresia si starile astea sa te controleze!

Alina 31+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

lali sa stii ca si la Sara am aranjat tot la fel si nu aveam experienta. Am eu o placere mai aparte pt treaba asta cu hainele. Eu si acum calc absolut toate hainele din casa, incepand cu sosetele noastre si terminand cu carpele de praf. Stiu ca e o nebunie, dar treb sa am si eu un defect, nu??
Acum, toate hainutele pe care le-ai vazut tu in dulapior pe bebe sunt de la nastere pana pe la 3 luni, O sa vezi ca o sa il tot schimbi pe bebe, ca mai regurgiteaza... La Sara am avut norocul sa fie vara si sa schimb doar un body-maieu sau o rochita. Acum o sa tot ma incurc in puloverase, pijamalute, bodyuri...



Alina 31+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alina, ce bine ar fi sa fie asa de simplu si de facut, nu doar de zis... Merg sa caut si eu pozele cu dulapiorul, m-ai facut curioasa.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 31+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

lexi eu te inteelg...am plans si eu toata noaptea de duminica spre luni...de nervi, frustrari, ma simteam singura cuc...am coborat in sufrgaerie ca sa pot plange in liniste acolo ...acum incerc sa ma imbarbatez singura

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 25+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

eu nu am cumparat nimic nimic pentru bb2. In ianuarie mi-am propus sa o fac si pe asta...


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Alina, ce bine ar fi sa fie asa de simplu si de facut, nu doar de zis...
de Maria Cornelia (20.09.2006) si 31+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul



Asa e...

Alina 31+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput