Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Nu am reusit deloc sa intru in weekend asa ca am de recuperat un capitol intreg.
In primul rand vreau sa le urez sarbatoritelor Cati si Ligia, la multi ani cu intarziere, sa fiti fericite, sanatoase si sa aduceti pe lume, usor, bebei sanatosi si cuminti!
Puiutza, la multi ani, sanatate, bucurii, o nastere usoara si un bebe sanatos tun iti doresc!
Eu continui cu greturile de dimineata, cum ma supar putin incepe sa ma doara stomacul in capul pieptului, am crampe si-mi trece orice urma de pofta de mancare... Simt ca bebelina tot nu s-a intors, dar ma gandesc ca mai are inca timp sa o faca. Miercurea viitoare merg si eu la control.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 31+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns migulet spune:

Buna dimineata!
Revin cu vesti bune de la ecografie.Placenta e de gradul I, anterioara fundica(ceea ce e bine, e ridicata).
Bebe e un grasun de 1225gr,e cu 6 zile mai mare si are circulara de cordon.Mi-a zis dr. sa nu ma sperii,ca asta nu e o problema si oricum mai e destul pana la nastere.
Totul e in regula , mai putin hemoroizii mei.
Hepatrombin crema si supozitoare cu carpicorn - ca alternativa la proctolog.Dar nu prea sunt sanse sa-mi treaca de tot,cel putin pana nasc.
La multi ani sarbatoritei de astazi!
Va urez o zi buna tuturor !
Mihaela 28sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna dimineata fetele se pare ca acest capitol o tinem in petreceri.
puiutzaLA MULTI ANI !!!CU SANATATE SA AI IN VIATA DE TOATE :BANI,NOROC SI FERICIRE,SANATATE SI IUBIRE.Sa ai o nastere usoara si un bebe voinic si sanatos.
Sa natate multa tuturor si o zi senina

+32de FETITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, eu voi veni direct de la serviciu si te anunt ca nu am luat aparatul foto, asa ca te rog sa te ocupi tu...
Alice???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata!
La multi ani puiutza!! Nastere usoara si bebe sanatos!

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 28+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Migulet Felicitari pt bebe grasunel! Poate isi da "fularul" jos pana se naste

Ileana da, da, da, am incarcat camera. Sunt pozar-sef azi

Eu am dormit doar vreo 3 ore jumate azi-noapte (cumulate)..Si sunt zombie acum. Sper sa recuperez la pranz si sa fiu fresh diseara.

fetele din Buc ati vazut primii fulgi mici mici de zapada??? Sara nu se mai dezlipea de pe geam

Alina 31+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

La multi ani Puiutza! Sa ai parte de ce e mai frumos pe lumea asta !

+29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto


fetele din Buc ati vazut primii fulgi mici mici de zapada??? Sara nu se mai dezlipea de pe geam



O DA, am sperat ca mi se pare Rebeca nu are cizme, ca nu gasesc nici un model care sa ii vina bine pe piciorusele ei grasane.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

la multi ani,puiuta

pe mine ma deranjeaza din ce in ce mai tare rinita de sarcina,se pare ca nu ma ajuta mai nimik...noaptea mai ales e horor...mai am si niste hemoroizi dar noroc ca astia nu ma dor doar ca-i simt acolo...

distractie faina deseara la intalnire si asteptam poze

minunea mea 33+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele

nu am mai intrat ca am tot fost cu fundu in sus...nu am masina si ne descurcam tare greu cu una...sper ca azi sa o rezolve si de maine sa intram in normal si noi...

o sa incerc sa vin azi dar nu promit ...eu asa sper

La Multi Ani sarbatoritelor noastre: Cati, Ligia si Puiuta!
va urez din suflet numai bucurii, bbei santosi si multa iubire!

adriana eu i-am cumparat lui Rares anul trecut niste cizme UGG din aceleasi motive...are picioare late si mari ..poarta 32 la 5 ani si nimic nu ii veneau...am luat o decizie excelenta...are tot timpul piciorusele calde, nu se uda etc

pup


bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 25+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput