Strugurasi de sept-oct 2011 **07**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..de fapt neatza a fost la 8 dar na..

Bujo.. tind sa cred pana la urma ca pe corp nu e dermatita, arata ca o urticarie, insa pe fata e alta mancare de peste, avem si sprancene ninse in dimineata asta.. am dat-o ieri in zonele pb cu crema de galbenele pt inmuiat si apoi spalat bine si hidratat , si desi aseara era f iritata azi e frumoasa iar scoarta mai mica.. astept sa vad ce zice dr de corp..
Sa le ia naiba de produse tampite pt copii! voi acum cu ce va masati?

Oana.. titi nu mai doare.. a trecut si ragada (de fapt cred ca tot de la canalul ala era si durerea de sfarc)..
Abia astept sa vad poze cu Mur si Maria sau Ecaterina? cum ii ziceti pana la urma? dar Mur de unde a haplit piatra?

Andreea .. ce noroc cu asa vecini.. mie de ce nu imi da nimeni asa leagan meserias? nu te-am intrebat cum se comporta Kora cu Andreei?

May.. eu am impresia ca oricat si oricum le-ai da mancare tot la orele alea se trezesc.. Uneori Elena mananca 5 min si ma gandesc na acum sa vezi cum ma trezeste la 1... nici vb doarme pana la 3.30.. alteori mananca de imi lasa plati amandoi sanii si se trezeste la 3 ( cand eu imi fac sperante ca doarme macar pana la 5)..

JADE.. mergem la mare normal... si la marea noastra ca la bulgari nu vrea sotu, cu avionu el nu zboara.. asa ca ramane masina, sau la somes pe jos.. Si noi am merge si am sta mult.. insa 10 zile ne ajung pe an ca drumul e tareee lung.. in ce statiune mergeti de obicei?

Anilansa
.. pai pt tati printesele sunt mai sensibile si delicate,.. si de abiai 4 copii baieti inainte cred ca l fetita era cu totul altceva..

Fug si eu la calcat haine... ca mi-a facut LENA pofta

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aaa.. voiam sa mai zic:

OANAB04
.. m-a impresionat pana la lacrimi imaginea cu micuta care sugea si zambea de fericire... imi pare rau pt toxiinfectie.. dar bine ca sunteti bine si ca noi ..

Oare MARINA ce mai face?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

buna dimineat fetelor

Cum fac si eu sa-mi manance din biberon?La mine nu vrea Vreau sa-i dau cu biberonul si se pune pe urlat si daca ii dau san imediat incepe sa suga.Daca ii da altcineva cu biberonul mananca.
De care biberone sau tetine aveti?Oare ar trebui unele cu gaurele mai multe sau mai mari?Eu am 0+.

ofofofofof

Jade intr-o zi mi-a mancat 700 ml.Azi o sa socotesc iar.
Stii ce ma enervez?O cantaresc sia re 4,80imbracata (ii scad 200 g hainele)o cantaresc cu pampersul schimbat.Imi mananca de ex.50 ml o cantaresc 4,85 si imediat face kakaloi ii schimb pampersul si cand o cantaresc iar revenim la 4,80.Dar facem si 2 kaakloi unul dupa altul.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei, si eu fug la calcat ca mi-ai facut si mie pofta

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele,

ma dau pe forum ca sotul a ramas azi sa mai stea cu Inez, s-au bagat amandoi la somn

Racheel - sa inteleg ca de la tine nu mannaca din bibe, doar de la tzitzi? Pai si nu e bine? Da-i tzitzi. Poate pe tine te-a asociat fata cu mancatul din tzitzi si mancatul din bibe e pt ea altceva...zic si eu! . Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa nu o mai cataresti atata...Incearca sa o cantaresti o data pe saptamana, poate la aceeasi ora, la fel imbracata si doar inainte/sau dupa kk. Ai incercat asa? Altfel vei face o obsesie din asta si nu aduce nimic bun nici tie nici fetei. Da cantarul la o prietena o saptamana pt a nu mai fi tentata.

Kora - pai te doare capul de oboseala, cel mai probabil ( daca nu de la vreun curent, ceva) dar vad ca nici nu dormi noaptea...Sau....te doare ca nu am iesit la frappe-ul si felia aia de tort promise . Uite le luam si pe Jade si Pinky in Sun Plaza. Suna bine, fetelor?

Jade - eu stau pe Calea Vacaresti, chiar langa parcul lui Piedone Si f aproape de SP, inteleg ca suntem toate prin apropiere

Bujo - urata faza cu cazutul din premergator! Acum depinde: sunt premergatoare de diferite firme si au si diferite niveluri de inaltime...poate nu a fost unul prea sigur sau nivelul nu a fost unul potrivit pt inaltimea copilului. Indra nici sa fi vrut sa se rastoarne cu el si nu avea cum. Defapt nici cand se tinea de marginea mesei si iesea singura din el premergatorul nu se rasturna.
In fine, de antepremergator nu stiu mare lucru, poate intr-adevar o fi mai sigur.

Jade - mie acum mi se termina a 2 a luna CM. Prima oara a fost putin si la mine, acum a 2 a oara deja a trecut o saptamna si inca nu am terminat . Durerile sunt mai mici decat inainte si la mine.

Pana la urma nu am mai pus nici eu nimic pe locul vaccinat, azi-noapte parca a fost putin mai fierbinte la frunte, acum de dimineata este bine si din nou foarte vioaie. Am trecut cu bine si peste asta!


Maine este ziua Indrei, face 8 anisori! Nu imi vine sa cred cum a trecut asa repede timpul! Imi amintesc cand era si ea cat Inez si incercam sa imi imaginez cum va fi cand va avea un an, ce voce va avea, ce preferinte...iar azi de dimineata ma uitam la ea pe geam cum mergea cu ghiozdanul in spate la scoala...incredibil!

Va pup si va doresc o zi linistita!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Vreau sa va spun ca mai am de dat jos 5-6 kg pt a reveni la cum eram inainte de sarcina. Nu e tocmai putin, insa avand in vedere ca acum fix 2 luni aveam in plus 22 kg....e chiar o realizare!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Felicitari pentru Indra, Nanna !!!

Spor la calcat fetelor, eu m-ai am 2 piese, m-am perfectionat... cand eram gravida imi trebuia o zi sa calc toate astea :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Nanna La Multi Ani cu multa sanatate si multe bucurii pentru Indra


Stii ceva?Printre visele pe care le-am avut aseara te-am visat pe tine si pe fete si pe cea mare o chema Inez si pe ce mica la fel.Eu te-am intrebat daca are acelasi nume cu cea mare ca mi se parea ciudat si mi-ai raspuns ca ti-a placut asa de mult acest nume incat i l-ai pus si celei mici.



As vrea sa-i mai dau si cu biberonul ca ma mai mulg si eu 1-2 ori pe zi si imi pare rau sa-l arunc si ea se strtamba toata si se pune pe urlat.


Acum chiar ca fug la calcat nu mai trag mata de coada

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Apropo de calcat: voi mai calcati toate hainutele de bebe? Eu nu i le mai calc, doar rar, cand vine femeia la curatenie si ii mai dau sa calce, in rest...vad ca nu are vreo problema cu pielea.

Uleiul de masaj, chiar daca e pt bebe, irita pielea. Eu chiar va spuneam, inainte sa se dea drumul la nasteri, sa nu folositi, Indra s-a iritat rau de la el cand era nn. I-a trecut cu obisnuitul Neopreol si de atunci nu a mai avut vreo problema cu pielea.

Acum lui Inez ii fac masaj cu lapte de corp de la Johnson. Nu are probleme. La baita o spal cu Bepanthenol - e din gama Bepanthen-ului - special pt a preveni alergiile, iritatia, uscarea pielii, etc. Vad ca ii este bine asa.

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei , buna intrebare cu numele ....toata lumea ii zice Maria in schimb mie mi se pare ca nu i se potriveste ...deci cred ca o sa o schimb pe Ecaterina...o sa se obisnuiasca lumea cand o sa vada ca nu raspunde la Maria

Mur a inghitit piatra din curte ...nu stiu cum naiba...acum are un colier in jurul capului zici ca e o veioza

Sa va povestesc ceva : dimineata era printesa la mine in brate la tita si incepe sa se screama pt kk..si se screme pana cand ajunge la un scremut cu tipat, poc si borbandeaua in pampers (aka bomba..asa ii zicem noi)urmata de alte cateva bombe mai mici.Ma bufneste un ras nebun , cu lacrimi ...asta mica se opreste din tot , se uita la mine si incepe sa rada si ea. nu mi-a venit a crede ...am ras asa amandoua mai bine de un minut cred. si radea cu gura larga , pana la urechi.

pana azi nu am crezut ca astia mici imprumuta starile noastre....de azi sunt convinsa 100% ca o fac.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput