Strugurasi de sept-oct 2011 **07**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Am intrat sa va zic noapte buna! sa vedem cum dormim in noaptea asta ca aseara tare ne-am mai chinuit. azi la fel... nu stiu daca adormit 3-4 toata ziua. a vrut mult la san si l-am tinut

si la noi se lasa cu muuuulte zambete pe masa de infasat. cum ii dau cate ceva jos... cum ii vorbesc cum rade de numai poate si gangureste cum stie el! E asa de scump

Jade, eu stau destul de aproape de sun plaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Nanna, mie nu mi-a zis sa-i pun ceva pe vaccin, la nici un vaccin,nici la Iannis nici la asta de 2 luni al lui Dimitris.
Referitor la premergator, parerile contra sunt ca le intarzie mersul. Acum daca e sau nu asa, nu pot ca sa-ti spun ca eu nu am folosit la Iannis.

Mi-a zis si mie dr sa fac gimnastica cu Dimitris dar nu de genul sa-l ridic in fund (oricum la 2 luni nici nu poate fi vb de asta) ci cu piciorusele, cu mainile.

Fetelor, eu am o durere de cap rea de tot! Durerea e in partea dreapta dorsala. Ingrozitoare! Am uneori senzatia ca imi pocneste ceva la cap O fi de la nesomn?



mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Eu stau aproape de Nanna dar nici Berceni nu e prea departe

Ne intalnim in parc? Sau mai bine la Sun Plazza ca pe frigul asta...



Citat:
citat din mesajul lui pinkysor



Nanna, Jade si eu stau langa berceni




mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

May, ai pompa manuala sau electrica?

Citat:
citat din mesajul lui May3

nanna, da, tot laptele meu si in biba.
ba o sa scada laptele, ca gura copilului stimuleaza lactatia si asta creste.
asta este, cat am ii dau...
eu o mai pun la san. si poate asa e un pic stimulata lactatia, dar nu e cat o aveti cele care alaptati numai la san, drept dovada ca eu nu scot in 5 minute 150 ml dintr-un san nici daca ma storc de orice picatura de lapte din mine
140 am avut o data maximul din ambii.
in fine, ce sa-i fac matzei daca e incapatanata.
dupa experimentul asta esuat mi-e frica sa nu mai stea nici datile alea cand o mai puneam sau sa-mi faca vreo surpriza noaptea si sa nu mai vrea la san

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

am ramas singura insomniaca in noaptea asta?

of, si am asa un soooooomn dar am baut o cafea azi si ioc nani-nani la ora asta.

ofofofofoofof

mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Fetele am inaugrat dupa 2 luni din care o luna stat asa...de frica, ca dr ne daduse free.

Lali Andrei e plin de enregie la 2, iar acum la 5 are chef de joaca. L-am pus in leagan ca nu mai puteam, dar vad ca nu sunt semne de somn.
Stiu cand ai scris despre starile depresive si am apreciat sinceritatea. Ma regasesc in ceea ce povestesti tu de la Paul, inca nu asa acut, dar mai da stiu despre ce spui. Multumesc de sfaturi, trebuie sa ma inarmez cu mai multa rabdare .
Nici eu nu stiu ce fac de revelion, de fapt cred ca acasica cu Andrei pentru ca si la noi tati pica de servici.

Jade
- Foarte tare faza cu suzeta. Si eu m-as face casnica daca am putea financiar. De fapt cred ca nu chair casnica, sa am un job, dar lejer tare si sa imi placa foarteee muuult ce fac.
A si inca ceva, nici noi nu am facut inca vaccinul, este in concediu dna. dr.

Andrei gangureste de rupe in leagan, acum se cearta cu cineva...probabil cu pestii sau elefantul sau iepurele sau poate chiar cu mine. Gata, ma duc sa scol pe una bucata sot sa intre el de garda.

pupici




21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
fata mea e setata sa se trezeasca la ore fixe.
chiar daca i-am dat 60 ml la 12 noaptea asa pe adormitelea ca sa nu mi se mai trezeasca la 2 jumate-trei, ci mai incolo, ghici cine se frichinea la 2 jumate in patut?
la 6 iar fichineala. acum se frichine la mamaie in brate ca amiesit din tura sa dorm un pic.

kora, pompa electrica de la avent.

noi de revelion mergem pe la un local pe aici, daca mai gasim doritori. am niste prietene care se duc la un revelion d-asta organizat intr-o sala mare, ceea ce mie nu-mi place. gen revelioanele lui vanghelie. bleah.

merci, jade. da, pana la urma asta e important.
soacra-mea n-are totusi de astea cu mandarinele. dar cred ca fac alergie la expresia: i-o fi sete. hai sa-i dam ceai. sau n-o fi laptele bun cand plange la mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, esti totala cu frichineala.

Mur e bine! Multumim, fetelor , pt grija!. am pastrat petroiul sa i l dau de capcand s o inzdraveni. am cheltuit o avere pt prostia lui...

Jade, cum sunt hainutele?

Sei, tzatzu ce ti mai face? Mai doare? Pe mine ma dor sfarcurile de la cat ma suge fomista mica.

revin sa va pove ceva.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata

eu sunt pe fuga... pregatiri pt serbarea de Craciun la Darius, anul trecut a fost ingeras, anul asta e om de zapada ... in fiecare seara repetam cantecele si poezia ptserbare

Miruna sa trezit asera la 4 si a papat ... dar ultima masa a fost la 10.30... deci cam tot acelasi program dr cu or diferite
La plimbare nu am iesit ieri, deoarece vremea e cum e, iar sotul e foarte panicos sa nu raceasca printesa ... si isiface N griji cand ies cu ea afara, daca e imbracata bine, daca a papat, daca nu ii e frig .... daca, daca, daca ... parca nu am mai trecut prin asta o data
inutsa, ma bucur ca sunteti bine, pupici multi pt Bia
oanaI, ma bucur ca Mur e bine.
Am vazut bebei ff frumosi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata,

Referitor la premergator si intarziat mersul stiu e fetita care a stat in premergator si la 11 luni mergea singurica, nu de mana
Eu oricum nu o sa imi cumpar premergator, daca o sa fie o sa iau antepremergator, acela mi se pare mai ok.

andreea, bine ca gangureste in pat. Pitica mea dak e treaza sta numai in brate :D
Dar azi a dormit de la 1 pana la 8, macar atat, ca aseara mi-a molfait o ora sfarcurile cu frichineala, cum zice May

vai May ce noroc ai de soacra k mai poti dormi putin. te invidiez

Oana, bine k e Mur ok. Asteptam pozici

Anilansa, spor la pregatiri.

Acum cat dormea asta mica am facut niste conopida pane pt sotul meu (k eu nu am voie asa ceva :D) ca sa ii fac o surpriza... sincer imi este frica sa nu mai vrea sa vin acasa (eu asa as face ), k sarmanul nici nu intra bine in casa si sar pe el cu sarcini si ajunge sa manance pe la 10 seara, cand o alaptez pe Maia dupa baie.

Ma duc sa calc hainute.

Va pupic pe toate

Mergi la inceput