Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

rodyka, www.gustos.ro/retete-culinare/prajitura-cu-mere-de-post-4.html" target="_blank">prajitura asta cu mere am facut-o ieri. E bunicica, dar trebuie lasata sa se raceasca f bine ca altfel se imprastie la taiat. Tot ieri am facut chiftelute de post (dovlecel, ciuperci, cartofi, soia granule, morcov, usturoi, verdeata, condimente, gris si faina, prajita in ulei, fara a le da prin faina), dar am zis ca pt ultima data in viata mea, m-am chinuit cu ele de la 2 la 7. Dar au iesit buuune si muuuulte.

paula, salata de sfecla rosie: sfecla coapta sau fiarta, taiata felii si imbalsamata cu ulei, zeama de lamaie si mujdei. Se lasa vreo 30 min inainte de a o servi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Crissy, merci. Si se mananca asa, goala? Tb sa fac si eu...poate ii place lui Raul. Voi ce faceti? Adica fetele, ca tu am vazut ca esti harnicuta.
Raul inca doarme. Mi-a dat tot programul peste cap, dar doarme asa bine, fara sa fie infundat, ca nu ma lasa inima sa-l trezesc...]
Oana, ma bucur ca bunicul e mai bine. Poate nu mai tb sa stea mult in spital!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Salutare!!!

Am vazut filmul cu burta,vai Alice,dar ce-ti mai framanta organele .Asa era si Paul,un neastamparat toata ziua,asa e si acum
Eu ti-am spus deja numele mele preferate

Fetele multumesc mult pt linkuri,mi-au fost de folos.Eu am zis clar ca nu as da atatia bani pe jucaria aia,astept sa vad daca ajunge la un pret rezonabil.Gasisem intr-o zi,tot la acel magazin,un puzzle din lemn cu sunete,si cum nu aveam bani mi-am zis ca ma duc a 2a zi sa-l iau,era in jur de 50 lei.Ei bine,a2a zi,era desfacut sigiliul lui si scoasa o forma.Baii ce tarani
Daca nu se va ieftini,cred ca voi lua de pe Okazii,mc Eladea

Noi suntem mai rau,muci verzi si cleiosi (scuzati ),tuse productiva,traieste doar cu iaurt si cereale,numai cand vede mancare plange de parca-l tai.Mi-a facut febra azi noapte,nu stiu cate grade ca nu mai sta sa-i iau temperatura,dar ardea ca focul,i-am bagat 2,5 Nurofen si frectie cu apa calduta.
Azi iar febra.Cand tuseste haraie ca un tren ruginit. :((
Dar e foarte energic in continuare.
Maine ma duc la medic cu el,sper sa nu ne dea antibiotic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Salutare!!!

Am vazut filmul cu burta,vai Alice,dar ce-ti mai framanta organele .Asa era si Paul,un neastamparat toata ziua,asa e si acum
Eu ti-am spus deja numele mele preferate

Fetele multumesc mult pt linkuri,mi-au fost de folos.Eu am zis clar ca nu as da atatia bani pe jucaria aia,astept sa vad daca ajunge la un pret rezonabil.Gasisem intr-o zi,tot la acel magazin,un puzzle din lemn cu sunete,si cum nu aveam bani mi-am zis ca ma duc a 2a zi sa-l iau,era in jur de 50 lei.Ei bine,a2a zi,era desfacut sigiliul lui si scoasa o forma.Baii ce tarani
Daca nu se va ieftini,cred ca voi lua de pe Okazii,mc Eladea

Noi suntem mai rau,muci verzi si cleiosi (scuzati ),tuse productiva,traieste doar cu iaurt si cereale,numai cand vede mancare plange de parca-l tai.Mi-a facut febra azi noapte,nu stiu cate grade ca nu mai sta sa-i iau temperatura,dar ardea ca focul,i-am bagat 2,5 Nurofen si frectie cu apa calduta.
Azi iar febra.Cand tuseste haraie ca un tren ruginit. :((
Dar e foarte energic in continuare.
Maine ma duc la medic cu el,sper sa nu ne dea antibiotic




of Gabi, sanatate lui Paulica...teoretic n-ar trebui antibiotic...mergi pe Imunogrip, Panadol/Nurofen, iar pt tuse, indiferent de tip, Prospan/Stodal/Grintuss (toate homeopate)....

www.amazon.de/Eichhorn-100002235-Holz-Spielcenter-Motorikschleife-Z%C3%A4hlrahmen/dp/B000CSQ71G/ref=sr_1_67?m=A3JWKAKR8XB7XF&s=toys&ie=UTF8&qid=1321805031&sr=1-67" target="_blank">uite ce ti-am mai gasit
*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

haha, Alice ce m-am distrat... dar stiu ca uneori paote fi chiar dureros...

Oana, of, imi pare tare rau de bunicul tau, saracu...eu sunt pe zi ce trece tot mai satula de tara in care traim, din mai multe pcte de vedere... sanatate si sa dea Domnul sa nu mai treaca prin asa ceva...

Paula, greu trebuie sa-ti fie cu Stefan...mai, inseamna ca Eric al meu e ingeras...nu ma pot plange de el...are cateodata figuri in cap, dar nu-l tin mult si i le scot rapid din cap cu un usor santaj...

Paula, sanatate si lui Raulito...mai, Sinupretul nu ajuta? daca are secretii, pt fluidificare? pt muci trebe multe picaturi, incearca Vibrocil, desfunda bine...eu uneori cand treaba era nasoala, ii puneam Olinth pt copii...chiar daca se da de la 2 ani...

Ilinca, la ap ala am renuntat pt ca nesimtitul de constructor ne-a zis ca ne costa si garajul 10000 euro, ceea ce nu spusese la prima intalnire...asta e...

Oana, un ap de 3 camere, depinde si de suprafata si zona, starea in care se afla, etc.... de ex, aici , asta e fain, da rmic pt noi...l-a vazut pe cel care are si mansarda, e cu scara interioara dar din pacate scara e in spirala, asa ca am zis pas.... dar asta e frumos, finisat de lux, are si o curte in spate unde va fi gazon, o logie mare, mi-a placut...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

www.amazon.de/Educo-821746-Kinder-Xylophon-und-Hammerspiel/dp/B004T72YIQ/ref=pd_sim_sbs_toy_5" target="_blank">mingi, ciocan si xilofon...:)

pentru distractie maxima eu vreau sa-l comand pe www.amazon.de/Tomy-71161-Play-Learn-Pic/dp/B002NWJ1LW/ref=pd_sim_sbs_toy_37" target="_blank">asta:) sau www.amazon.de/Playskool-31943148-Poppin-Park-Kullerfant/dp/B004OVDHO2/ref=sr_1_23?m=A3JWKAKR8XB7XF&s=toys&ie=UTF8&qid=1321807775&sr=1-23" target="_blank">asta

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

fetelor, mi-a povestit azi maica-mea ca s-a intalnit cu o mamica, cu un copil super mofturos, bolnavicios, mai mereu racit, deci cu un sistem imunitar relativ scazut...ei, cica la recomandarea unei drite, a luat COLOSTRU CU PROBIOTICE (de la firma SECOM) si MULTIVITAMIN AND MINERAL. Cica astea l-au pus pe copil pe picioare, mananca f bine de se sperie maica-sa, nu s-a mai racit de atunci...n-am timp sa detaliez, intrati daca va intere si cititi despre...eu una vreau sa incep sa-i dau lui Eric, sa vedem...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna seara fetele!

Am reintrat si noi in gashca mucosilor de astazi! Deocamdata i-am dat Oscilo, Imunorezistan si Sinupret plus aspirat fara numar, ca am noroc ca sta cumintica si chiar ii place.
Maine aveam programare la pediatra sa facem Priorix-ul (ROR) dar se pare ca il vom amana.

oana sanatate multa bunicului!

eladea Colostru parca le dadea Denisa Carlei si lui Matteo

btz iarta-ma ca nu am apucat inca sa-ti trimit materialele Monti. Trimit mesajul asta si iti trimit!
Cum merge dieta?

Ma mai laud si eu un pic: am ajuns la 61.6 kg deci oficial 14 kg slabite!!!

M-ati innebunit cu jucariile!!! Opriti-va!!!
Cosul de la Amazon imi da pe afara, am link-uri peste link-uri salvate iar consortul mai are un pic si imi taie cardurile cand vede ce-i pe capul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Oana, sanatate multa bunicului!

Saddie, bravo fata pt kilele date jos!!! Esti foarte, foarte taee! Pupam si pe Medeea, sa treaca mucutii!

Crissteo, te-am mai intrebat, poate nu ai vazut: ai mai fost la gine, cum esti? Tare mi-a placut cum ai povestit de baietii tai de aseara!

V doarme, a facut un pic de febra. Nu mai tuseste, dar mucii tot nu ies.

Paula, doarme Raul? Ca dupa somnul bun de la amiaza poate te tine acum treaza.

Sapt viit fac shopping!!! Abia astept! Ma duce sotul la cj, las copilul cu soacra. Iar pe weekend e dezmat- vineri seara iesim in oras, de ziua mea, sambata iar in oras, de ziua finutei, iar duminica iar petrecere- ziua soacrei.




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

tu Cristina, apoi te invidiez cu ce program ai tu in wk!
eu m-am pus de am sunat o prietena ce are copii apropiati de varsta cu ai mei(cea de la piata neamt, la care am fost in vara)..si ne-am plans una la alta cum suntem cu nervii prin alte zari. nu pot zice ca m-a incalzit cu ceva, da macar am gasit si eu o persoana care sa recunoasca ca o termina copiii, ca parca uneori ma simt ciudat -mai ales comparativ cu parintii cu copii mai mari- ca nu sunt parinte super power ce explica calm si aplaneaza si rezolva conflicte bla bla..si ne iubim si dragalim cu totii. wk asta m-a stors de puteri.(na-re rost sa detaliez, dar ideea e ca Stefan a urlat cat a putut, motivat sau nu, el si Doamne Doamne stie).
ca in afara sa ma plang( ba de copil, ba de sot, ba de stres, ba de bani etc etc)...parca nu mai stiu nici eu nica
la serviciu inca sunt intreaga la creier. chiar ma destinde. de aceea ziceam eu candva mamicilor care incep serviciul, ca uneori ti-e refugiu.
eu, dupa wk asta ingrozitor( in care m-am intrebat de nspe ori pe zi, de ce am facut eu copii) de-abia astept maine sa ma duc la serviciu. sa NU fac curat, sa NU fac mancare, sa NU pun mancare in farfurii,sa NU pun vase in masina, sa NU spal rufe,sa NU vad iarasi morman de firimituri pe jos, cd eu doar ce am aspirat, sa NU vad baile mele murdare, sa NU vad copii in fata ochilor pana dupa-amiaza.si punct.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput