Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

off mai yasmi, cate nesimtire si neprofesionalism... aici si daca are de raspuns lateelfon urgent isi cere scuze si/sau incearca sa amane pe mai tarziu convorbirea... sa nu mai spun ca mi se pare mie sau dr s-a uitat in gura lui Luca fara sa se spele pe maini sau macar sa poarte manusi? aici de cum te invita in cabinet, si fara sa aiba de pus mana pe tine se spala pe maini si sterilizeaza... schimba dr daca ai unde sa mergi la cineva mai competent si cu bun simt genul asta de termometru folosesc aici dr , ei au de ala profesionist, dar cam asa e, iti dau link sa vezi , e scump rau, dar poate e ok , vorba ta sa nu tot chinui mereu puiul cu termometrul in fund www.mothercare.com/Braun-Thermoscan-Thermometer/dp/B000IVT0G6?ie=UTF8&pf_rd_r=1GVG8G7P5ACYJRBPBNE0&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B004PZ2TBE&pf_rd_p=223220727&pf_rd_s=bottom-1" target="_blank"> termometru

miki uff... greu mai e asa cu puii amandoi bolnaviori , plus mama poate inca o parere de la medic nu strica , zic si eu , daca vezi ca nu se imbunatateste nimic

viss multumesc bella si rapitoare am sa ma fac cand am sa mai slabesc, acum nu stiu de unde zpuneti voi ca-s slaba, poate ca se vede o diferenta ceva fata de cum eram la nunta/ cismigiu... dar numa 2 kile am dat jos fata de sept ... oare de la asta sa fie? sau s-o fi asezat altfel carnea pe mine ?

Andreea piscotel se lupa cu mouse ul vechi de la laptop acum, acusi o iau si o duc jos sa stea sa se joace pe covorul de activitati si eu sa ii fac sucul de mar si morcov... ce sa ii faci, noi abia ne diversificam iar sper sa ii placa, azi e prima zi de suc de mar plus morcov, ala de mar simplu ii place si nu prea... dar na... incercam

Catank te-ai distrat in weekend eh? pozici cu Ioana de pe unde v-ati plimbat nu ne arati ? hai ca stiu ca ai

Ioana offf cred ca metoda de o spunea Alina06 e cea mai buna, tuica sa amorteasca si pe masea dar si ep tine mergi la dr daca se inrautateste situatiunea, nu sta asa...

ma duc sa ii fac sucul donsoarei, sper sa am succesuri

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy si succes cu diversificarea, poate ii va placea suculetul. Eu nu i-am dat lui Rares, dar trebuie sa scot si eu storcatorul ala de fructe sa ii fac, ca el nu bea ceai sau apa din biberon, doar cu seringa ii dau si asa mai bea.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

la noi mai este putin si ninge....am culcat-o pe Anastasia...cu suzeta, pentru prima oara. nu vreau sa-i dau titi acum sa vad daca asa papa legumele si carnita la pranz. incercam si asa, poate cu atata laptic nu-i mai trebuia si altceva.

miki si mandreeac m-am uitat la jucariile acelea....toate-s frumoase.... i-am luat azi(de fapt, amam a mers sa-i ia) un telefon mare cu oglinda, melodii, beculete si o orga tot asa cu cantecele si notele muzicale parca...a fost tare incantata. o sa ma uit si de alte chestii mai interesante, ca vreau sa-i mai iau cate ceva.

madutza sper sa gasesti ghetute pentru Cata, ceea ce-ti doresti. nu stiu cum de gasesti asa greu acum, in plin sezon. ar trebui sa fie plin peste tot

strumphitza dar la cate kg vrei sa ajungi? oaaa daca slabesti inca 15 o sa fii manechin

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alexina si fetele, unde ati vazut poze cu strumphitza mai slaba? ca eu am vazut alea 2 poze intunecate cu freza, atat. mai sunt si altele altundeva? vreau si eu sa vad o strumphitza sexy si slaba

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




alea sunt...dar nu ai tu ochi pentru ea

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



pai normal ca n-am ochi pentru ea ca doar nu-s pe invers.

acum serios vorbind, eu credeam ca a mai pus si alte poze unde se vede bine, nu alea. mai ales cand am auzit fetele 'vai, ce-ai slabit...' pai in pozele alea se vedea asa tare? nu. tu poate ai vazut bine ca o stii din realitate.
eu vreau s-o vad pe strumphitza toata, nu asa cu aparatul in dreptul fetei
asa ca strumphitza sa-ti faci poze in costum de baie la lumina neonului

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alexina si fetele, unde ati vazut poze cu strumphitza mai slaba? ca eu am vazut alea 2 poze intunecate cu freza, atat. mai sunt si altele altundeva? vreau si eu sa vad o strumphitza sexy si slaba

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




alea sunt...dar nu ai tu ochi pentru ea

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!





mamica implinita cu 2 comori !!



ha, ha ce ne-am mai distrat...


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi nu poti spune tu acum ca Iasmi are dantura perfecta si dinti buni.
dinti buni poti zice ca are abia dupa ce astia se vor schimba, cand apar cei definitivi. atunci vei vedea daca va avea intr-adevar dinti buni si dantura impecabila. nu acum la 4 ani.

verisoarele mele amandoua, cand erau mici aveau niste dinti....super buni si albiii de ziceai ca-i albeste cu ceva. ei acum sunt varza, dupa ce li s-au schimbat dintii a fost cu totul alta poveste. asa ca nu poti spune la un copil mic ca ce dinti are.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

eu stiam ca termometrul cel mai bun este rectal.

dya deci n-ai facut test vezi sa n-ai vreo surpriza daca a venit aiurea cm-ul luna asta

ioanna nasol cu durerea de masea, dar ce sparge asa greu?

ailed La multi ani fericiti alaturi de sotul tau si de printesele frumoase. sa fiti fericiti mereu. abia astept sa-ti vad culoarea la par, daca zici ca a si iesit....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alexina si fetele, unde ati vazut poze cu strumphitza mai slaba? ca eu am vazut alea 2 poze intunecate cu freza, atat. mai sunt si altele altundeva? vreau si eu sa vad o strumphitza sexy si slaba

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




alea sunt...dar nu ai tu ochi pentru ea

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!





mamica implinita cu 2 comori !!



ha, ha ce ne-am mai distrat...


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




tu sau noi????



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bb_yasmi nu poti spune tu acum ca Iasmi are dantura perfecta si dinti buni.
dinti buni poti zice ca are abia dupa ce astia se vor schimba, cand apar cei definitivi. atunci vei vedea daca va avea intr-adevar dinti buni si dantura impecabila. nu acum la 4 ani.

verisoarele mele amandoua, cand erau mici aveau niste dinti....super buni si albiii de ziceai ca-i albeste cu ceva. ei acum sunt varza, dupa ce li s-au schimbat dintii a fost cu totul alta poveste. asa ca nu poti spune la un copil mic ca ce dinti are.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




ba da! pot spune in comparatie cu alti copilasi de varsta ei! astA am si spus. ca am vazut multi copilasi de varsta ei cu dintii cariati sau cu dintii picati.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

eu stiam ca termometrul cel mai bun este rectal.

dya deci n-ai facut test vezi sa n-ai vreo surpriza daca a venit aiurea cm-ul luna asta

ioanna nasol cu durerea de masea. dar ce sparge asa greu?

ailed La multi ani fericiti alaturi de sotul tau si de printesele frumoase. abia astept sa-ti vad culoarea, daca zici ca ti-a si iesit...

happiness matinala ca intotdeauna....ce putin mai ai pana la vacanta...trece repede, repede

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput