Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-aveti si votul meu ptr temp.rectala.la garda la Budimex tot asa se ia,desi le-ar fi mai usor pe alte cai.
-strumph-vazut poze.esti o bella.si da, se vede clar la fata ca te-ai tras,de, au plecat ele de undeva kg.alea,nu? iti sta foarte bine,te schimba ceva faptul ca ai slabit.
-am vazut si poze noi de dya, si lparla-scuze dc nu am scris corect-numai gingasii,si frumuseti.de drag sa vezi pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

eu ghetute inca n-am luat si nici nu iau pana nu incepe sa mearga, ca risc sa nu-i mai vina pana atunci..am niste prewalkers sau ma rog, un fel de cizmulite din fas cu blanita pe interior, dar moi ca botosii..le am de la vlad dar le voi folosi si la andra, asta cand nu e in combinezon ca acolo nu mai am nevoie..nici la vlad n-am avut pe iarna ci in primavara, adica niste ghetute neimblanite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-miki- da, ai idei bune, dar eu sunt mai afacerista decat tineasa am luat scocile-second, de pe okazii,si astept sa le spal sapt.asta,si le pun in vanzare,ca sergiu adormea leganat in ea dar acum refuza sa mai stea-se furnica tot cand il asez, de 3 sapt...se taraie,sise prelinge pe parchet,asa ca le-am lasat in masina.m-am uitat pe net,ce am gasit fain-sa nu fie buretele ala foarte tocit-preturi mai mari-2 mil in sus-dar firme mai deosebite..pai prefer atunci un bertoni nou..mai stau,ca nu ma grabesc,poate de sarbatori mergem pana la tulcea in familie-dc ne primesc-dc nu,dam o fuga 2 zile la munte..ca sa stau in casa non-stop nu am chef..vreau sa plimb copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mi-am adus aminte ca vb capitolele trecute- de sarbatori,familie..off, as vrea eu mese mari, intinse, familie multa..noua asa ne place, sa mergem cateva ore la unul, apoi la atul..2 zile intr-o parte/2 in alta..dar acum nu prea mai avem unde.unii au murit,unii s-au departat de noi-ex. nasii care sunt din partea soacreisi care ne evita, ptr ca noi suntem certati cu ea.mai vine si motul..dar cred ca am sa pun pe o prietena sa-l taie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning !

Happy bun espresso asta de la tine cred ca imi mai fac si eu unul ca am nevoie iar s-a trezit piscoata la 5.40 azi, ieri la 5.45...ieri nu m-am dus ca s-a linistit singura in mai putin de 2 min s-a oprit in plans, azi cred ca dupa 1 min m-am dus la ea ca incepuse sa planga mai tare/urle si ma gandeam poate e ceva sa vad ce e ...si cand colo ea dormea si visa urat cred ceva si se foia si se agita de numa, dadea din cap in toate directiile, clar visa urat ... am pus mana incet pe pieptul ei si am shhhh incet , a deschis ochii putin, s-a uitat la mine pe intuneric, doar lumina de pe hol o am si ce mai bate de afara prin draperii , dar am vazut-o... a inchis ochii la loc si in 30 secunde am si iesit ca a adormit la loc, se mai foia putin dar am lasat-o , nu a mai plans... m-am dus la mine in pat , dar ce-am dormit? nuuuuu asa a fost si ieri , nu am mai dormit dupa ce am auzxit-o plangand, am pazit iepurii, nu stiu ce naiba, atipeam 3-4 min si apoi ma trezeam, la orice mic sunet ma trezeam... off ce oi fi asa sensibila iar ca parca imi trecuse ...acum de vreo 2 spat am inceput sa il aud iar pe Nick prin somn cum sforaie/sufla mai tare... il tot kick in the butt si el tot sorry lovely si imediat in juma de minut iar la loc sforaie sper sa nu ma apuce insomniile ca atunci in sarcina cand stateam planton cu orele

maduta, imi pare rau ca nu ai gasit cizmulite pentru Cata, aici nici sa vreau nu gasesc in genul ala de cautati voi acolo, ce a cumparat Andreea, ca aici nu-s cu minus prea des, plus ca lor le place mai descult, deci ... Sper sa gasesti totusi undeva sa fie bune si sa iti si placa designul Cum e Cata azi? Cristi e ok acum? L-ai dus la gradi ? Mama pana cand sta la tine? si eu mai intru in conflict cu mama si ideile ei vechi, dar zic ca dansa , fac ca mine ... ahh ce-as da sa o am si eu aici cateva zile

Yasmi multa sanatate la junior, off saracul , ce temp mare a avut...si cred ca niste dureriiii.. aici la dr la cabinet la bb ii ia temp in ureche cu un termometru de ala de se baga inauntru... nu stiu cat e de fidel, dar cred ca e bun, dar nu mai spun eu ce si cum, nu cumva sa mi-o iau iar peste bot ca nu-s dr si nu-s citita sa vii sa ne spui ce ti-a spus la dr

Cami voi cum sunteti? nu ai mai trecut aseara sa ne spui ce ati facut la spital ? sper ca sunteti bine

Ailed, maine faci party ? hai sa fie cu noroc, la multi ani si de aici inainte, sa va fie bine ca si pana acumastept cu mare interes noua cofura si culoare

Alina06 nu stiu daca am apucat sa iti spun , poate ma repet, dar Luca e un scump pozici noi cu Luca in casuta ne arati?

Miki ..off si tu cu bb nedormit? Vlad e ok, merge la gradi ? sau ii ai pe amandoi acasa ?raceala ta cum mai e, cum te simti, in afara de obsoita dupa o noapte nedormita sanatate va doresc

Dya, am sa fac poze candva curand sa ma vezi mai pe lumina, aparatul nu l-am facut inca, am uitat ieri sa ma uit la el si sa mesteresc dupa cartea tehnica... poate sapt asta in una din zile

hai ca mi-am uitat ideile din ce mai citisem, piscoata mea i-am dat cateva ambalaje si mestereste la ele, le rupe, le analizeaza, le invarte pe toate partile, fosneste .... are treaba, oricum mai bine decat sa maraie... are obrajorii cam rosii, cred ca de la dinti, off mama lor, sa iasa odata ca de vreo 5 zile numa baleste si uda toate hainutele, trebuie sa o schimb continuu de la sf lui august de cand avem cei 2 dinti jos pana acum nu avem altii, sper sa iasa aia de sus centrali, dar cine stie cand.... sapt viitoare face 8 lunite, ce repede trece timpul... ce ne cresc puii

ma duc sa imi termin cafeaua ca sunt cam chiauna, dupa 2 nopti trezite la 5.45 azi poate bag un somn la pranz... sa vedem, trebuie sa ies neaparat afara sa pun o felicitare pentru nasu ca e ziua lui sapt asta si sa ajunga la timp dar e cam ceata fara, sper sa se mai ridice pana la 10-11 cand iesim noi

o zi frumoasa va doresc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

doamne oare unde gasesc eu doctorii astia???? sunt suparata pe mine cat pot fi de proasta....nu stiu de ce naiba nu am cerut pe loc fisa copilului sa ii caut alt dr!!!??!! atata nesimtire si neprofesionalism
dar sa trec peste ca am niste nervi ca noroc ca nu am pe cine ma descarca acasa..dar saracul taximetrist

deci, lucas e bine...cica nu are nimic continui pana maine cu antitermice la 8 ore ibalgin si intre paracetamol in caz de temp si daca nu cica sa il trec pe antib...pai daca nu are nimic pot ce il trateaza cu antib????????


so, despre termometre, fara foar si poate cel rectal este cel mai sigur si bun. eu vreau inca unul suplimentar sa nu chinui copilul cu luatul temp in fundulet decat atunci cand imi arata cel suzeta o temp mai mare ca sa fiu sigura cat este.

delia, am de la Laica termometru si pt frunte si pt urechi! nu e bun de nimic!!! si am dat peste 2 milioane pe el

gata am hranit si juniorul si ne punem la nani amandoi!!


aaa si cu caninii..ii spun sa se uite...ea se uita fugitiv...tare fugitiv in timp ce vb si la telefon si cu mine si consulta copilul si imi spune aaa nu ca sunt sus...ii spun ca luna trecuta am patit tyot asa si a iesit un dintisor si ca acum are multeee scaune pe zi (a avut si 9-10) la care ea..a pai da sigur e de la dinti asta in timp ce vb cu o alta prietena venita in cabinet si eu parca nici nu existam acolo, asteptand cu copilul in brate si transpirand ca era imbracat gros
daa stiu doar eu sunt de vina ca am acceptat situatia...dar nu se va mai repeta!! mi-am jurat!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Good morning !


Miki ..off si tu cu bb nedormit? Vlad e ok, merge la gradi ? sau ii ai pe amandoi acasa ?raceala ta cum mai e, cum te simti, in afara de obsoita dupa o noapte nedormita sanatate va doresc



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


nop, e acasa cu tratament..au amandoi niste muci frate de zici ca e vulcan ..interminabili..si galbeni urati..si vlad si tuseste rau de tot..si eu am aceleasi simptome..ma bate gandul sa mai merg diseara cu ei o tura la medic..ca nu vad nici o ameliorare de 5 zile de tratament..doar lui vlad i-a mai spart tusea cat de cat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata fetelor!

Yasmi pe Lucas. Abia astept sa ne spui ce a zis dr. Multa sanatate.

Miki pune-ne mami si noua linkuri ca eu sunt in cautare de jucarii pentru Rares, nu i-am luat si sa ii dau tema lui tati sa stie ce sa ia. o Andra maraita, mititica de ea. Tu cum te mai simti?

Delia abia astept sa te vad vopsita.

Ioana16

Maduta imi pare rau ca nu i-ai gasit Catalinei cizmulite. E drept ca eu nu m-am uitat la alea de fetita, dar erau unele cu un cerculet de blanita deasupra si albe si negre, f frumoase, eu le voiam pe cele negre, dar nu ii veneau la pulpita lui Rares.

Happiness multumim de capuccino, eu pe ala il aleg.

lalely ce faceti, cum e David, mai e marait?

Simo tu ce faci mami? Ce fac cei 3 printi?

Viss mama ce noapte ai avut. Ce iaurt le dai? Le dai simplu sau mai pui ceva in el? Noi nu am patit asa ceva niciodata pana acum.

Roxy tu ce faci mami? Cum e la voi? La noi e asa urat si ceata si ger, oribil, cred ca la voi e si mai si.

Dya eu am dat 210 ron pe ghetute, dar preturile cam astea sunt pe la noi, daca vrei si calitate si imblanite. Intr-adevar sunt f scumpe toate. Luam si noi acum si apoi o mica pauza, nu de alta dar nu mai avem buget.

Alina06

Persi, Lparpala, Yvyana ce faceti mamicilor, cum sunt puiutii vostri, sunt bine?

Strumphy cum mai e piscoata, mai e maraita?

tuturor si sper sa nu fi omis pe nimeni, daca da, imi cer scuze.




Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

off yasmi, la voi nu sunt clinici particulare ? edsi daca n-a vazut nimik nici altcineva n-are ce sa-ti zica..

off abia am reusit sa o culc pe andra si a inceput vecinul cu bormasina..si mi-a oprit si apa de azi dimineata, nu stiu ce face pe acolo imi vine sa urluuuuu..cred ca-i fac o vizita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Sigur ca am uitat-o pe Cami ce faceti mami? Ce a zis dr e sau nu scarlatina?

Yasmi ce dobitoaca. Nu i-ai zis nimic??? Offfff, fir-ar sa fie sunt unii asa nesimtiti, de iti vine sa le dai una in capatana.

Miki multa sanatate mami. Imi pare rau .

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput