Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(107)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi!

am avut si noi trei treziri azi noapte...la 6 am scos si muci de doua ori ca tot mi se parea ca mai erau si intr-adevar erau acolo blestematii astia de muci...m-am acrit de atatia...de unde ies frate atatia...acum am papat, am citit aici si intram la o sedinta de aerosoli...

Simo - sper ca te-a dus la nani...io am avut doua nopti din astea in ultima saptamana cu nedormit pana dimineata si acu m-a cam ajuns...sper sa ne treaca si noua chestia asta...

Simis - da si eu mi-am luat scula aia, as vrea sa il folosesc mai des ca e super da de unde atata timp...poate saptamana asta ma "destrabal" mai mult ca e si soata acasa.

Mirela - si io incerc sa o tin pe piscot cat mai departe de fumatori...pe mine ma calca pe nervi fumul de tigara de cand m-am lasat...culmea inainte nu gandeam asa, dar acum nu-l mai suport...din pacate am tot avut parte de el...la munci...in vizite...n-ai ce sa le faci...dar cu bebe e alta treaba...deci ia atitudine si vezi ce iese...mai ales acu iarna cand daca ai deschis fereastra putin si in mers e jaaaaaaaaaaaaaale...

Mada - chiar asa astia de la imaginarium ar trebui sa faca temenele in fata clientilor la cce scoruri au ...sunt exagerati frate...apropo de bebelluseala...cred ca zic pas saptamana asta pentru ca avem muci si nu cred ca trec fulgerator in doua zile si nu vreau sa va fac un "bine"...asa ca donez locul unui bebel sanatos si dornic de joaca, desi asa mult mi-as fi dorit sa vin sa va vad...offffff...si mai era si aici aproape de mine

Deea - bine faci ca mergeti la pediatru...sper sa nu aveti nevoie de antibiotic si sa va treaca repede! Ce daca papa laptic...a mea a papat ieri 120 cu 150 cu 150 cu 180 de la 6 pana a dormit...i-am dat daca asta a vrut ea sa pape...si asa se chinuia ca i se infunda nasucu...asa ca da-i laptic cat cuprinde ca se face bine si baga si mancarica!

LA MULTI ANI BEBEILOR DE 21, SA FIE SANATOSI SI VOIOSI...SI UN LA MULTI ANI SOATEI MELE, AZI E ZIUA LUI, IL PUP SI-L IUBESC MUUUUUUULT! ASA CA PRAJITURICI, SUCULETE SI MULTA CAFEA PTR FETELE INCERCATE IN NOAPTEA ASTA!

cam atata pentru moment...ma duc sa bag aerosolii in functiune si apoi nani de 12..

iar m-am intins si nu ma citeste nimeni:))

pup



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

La multi ani tati de Piscotel !!! sa fii sanatos sa te bucuri de fetele tale !

deea_sav ce ati facut la dr ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

La multi ani, sot de Piscotel! Sa fii mereu atat de iubit si sa intorci iubirea!
Uitasem si de Lori si Mayane: multi ani fericiti impreuna!

Gata, m-am impacat cu musiu. Si-a facut autocritica, s-a autointitulat Mister D (de la dobitoc), acum este tot D, dar de la DRAGUT! Simtul umorului este si un defect la el, in ideea in care eu nu pot sta mult timp suparata. Ca sigur face ceva, o sotiuta, prin care isi cere iertare si nu pot sa nu-l iert. Ca ma pufneste rasul.



Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Piscot..stai linistita ca te citeste toata lumea.
nu am dormit..am fost dupa Cami.
e frig rau afara.
am bagat haine la spalat (pe urma am aflat de la voi ca e sarb,dar nu aveam incotro,ramaneam fara chiloti la tot familionu)..am facut ordine prin camere.

acum il pandesc pe edi cand adoarme ma pun si eu..am ceatza pe ochi si o durere de cap de innebunesc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Piscot...sa-ti traiasca soatza,sa fie sanatos..sa fiti fericiti




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

multumesc pentru raspunsuri.e ok daca vi se pare ieftine...asa si tb.adevarul e ca dc ma gandesc cat am dat pe ele
am deja prima comanda:23 de produse-1 mil si un pic= si sunt o gramada de chestii super faine. acum ma gandesc ce sa fac cu milionul asta. am vazut un costumas de ren pt Darius la next dat e 1mil!!! un brat de haine pe un costumas care il poarte de 2 ori,convenabil nu?

fetele obosite si puii bolnaviori, sa treaca repede repde. si eu m-as baga langa Darius dar am carne la fiert(iar!)

mada 40 tin minte ca am dat si eu pe cana aia. si eu am intrat chiar ieri sa mai casc ochii un pic, m-au intrebat 4 dc pot sa ma ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Carmen, acelasi lucru mi se pare mie ca se intampla si la Miru. Paseste stramb, cand cu un picior, cand cu altul si, tot asa, cu varful spre exterior... Dar eu inca nu-mi fac griji, ca abia merge tinuta de manuta, nu e mersul ei definitiv. Oricum, cand merg la ortoped (chiar? cand?) voi intreba.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

La multi ani sot de Piscotel!!! Sa fi sanatos si fericit alaturi de fetele tale.
Simo si eu am bagat la spalat, habar nu aveam ca este sarbatoare.
La doctor nu am ajuns inca la 15.30 avem programare, sunt fericita ca a luat si bebe la ora 13 prima masa, nici sanul nu l-a vrut pana acum si el este obsedat de san. Am papat putin cereale cu lapte si un pic de tzitzi.
Plange, revin

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si eu te-am citit piscotel.

sz1: imi place locul meu de munca in general. sunt orientati f.mult catre angajat iti creeaza un anumit comfort psihic-avem parte de tot felul de prostioare: bomboane, suc, iaurturi, iesiri dese, bufete cu mancare la munca,asigurari medicale, sport. daca stai sa te gandesti sunt niste prostii dar detaliile sunt cele care fac diferenta-mereu ne fac cate o supriza, o inghetata de ziua copiluiu sau sefii ne gatesc clatite etc. binenteles ca as vrea si mai mult bani daca s-ar putea, dar nu as pleca..poate pe un salariu dublu sau triplu. ce fac efectiv-imi place..cateodata nu.

sz2: cand ne certam tipa si urla si "nu mai am ce discuta cu tine.am terminat-o" dar dupa nici un minut vine si ma pupa, si ma ia in brate sa ma impace si ca ii pare rau. eu as sta si o luna cateodata suparata pe el dar nu ma lasa!!! de fiecare data imi promit ca nu mai am ce discuta cu el o saptamana, de unde se strmaba si face fata de catel oropsit de soarta sau eu mai stiu ce pana nu mai incotro si trebuie sa trec peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani tati de Piscotel!!!

Carmen o s avad cu merge Ana si-ti spun!

Am fost si noi afara...am simtit cum mi se anesteziaza creierul!!!!E cruuunnnt de frig!!! Nu mi-a mai fost asa frig din vacanta dein Covasna!

De ea sav ce ma bucur!! Poate afost un virusel de asta ce a palit deja, ce ma bucur ca nu ai dat antibioticul.

Mergi la inceput