Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(107)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata

simo mamica obosita...si al meu a fost tare agitat azi-noapte.
mirela FUMEAZA IN MASINA CAND SUNT COPIII IN SPATE ?? WTF ?! si chiar daca nu fumeaza el deschide geamul pt ca nu are aer? ce dreaq e nebun asa ? moamaaaa ce i-as face !
gabriela bebeluseala e miercuri pe la 10.30 , asa am inteles eu .
deea_sav bine ca nu a mai facut febra !

La multe lunite bebelusilor de azi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna dimineata!
Astazi am liber asa ca sunt prin preajma.
E tare greu cu puiutul bolnav!Sunt la a treia noapte cu tuse si urlete!E la fel ca atunci cand era bebe mic si avea colici.

Carmen- este nevoie si de probiotice pe langa nexium?Dr crede ca are reflux pt ca are o tuse seaca urata numai cand doarme,si ziua si noaptea ,pare ca se inneaca si plange.Nu se poate odihni deloc si are saracuta niste cearcane.

zumzu-imi par cam ieftine hainutele.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Gabi bafta multa cu bona. Tin pumnii sa fie totul in regula!

Vedeti ca azi e sarbatoare mare. Noroc ca am o biserica in preajma care bate tare clopotele pe la 9-9.30 in fiecare zi de sarbatoare pt ca tocmai ma pregateam sa bag la spalat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata!
Simis, de www.thegift.ro/aparate-de-masaj-anticelulitic-c-3_149/relax-tone-spin-aparat-de-masaj-p-1052" target="_blank">aiciam luat aparatul. NU e originalul, dar e foarte bun. Si Piscotel l-a luat, parca, si parea multumita.
Mirela, eu nu vreau sa ma bag, fiecare face cum crede. Dar eu as RECOMANDA sa nu se mai fumeze in masina si nici sa nu se lase geamul deschis. Acasa la noi se fumeaza PE BALCON! Chiar si acum, cand e foarte frig, deschidem usa la balcon si stam acolo, in usa, cu gecile pe noi si mainile afara. Si asa era si inainte de Miruna, pentru ca, desi suntem fumatori, nu ne place mirosul de tigara in casa. Nici musafirii nu fumeaza inauntru!
Deea_sav, si eu cred ca e ceva boala a copilariei...
Simo, mamica obosita!
Hm...cine/ce mai era? Am o durere de cap de-mi vine sa dau cu el de pamant! -invers.

IVS1-Desi ne-am certat aseara destul de rau, asta nu-i anuleaza calitatile: simtul umorului, generozitatea si capacitatea de a-mi fi un foarte bun prieten, pot vorbi (aproape) orice cu el.
IVS2-desi nu e ceea ce am visat sa fac, imi place jobul meu. Si, deocamdata, imi place si colectivul (desi nu e perfect, sunt scapari pe ici pe colo). Asta nu inseamna ca , daca mi s-ar oferi ceva mai bun, nu m-as gandi sa il schimb. Dar, in general, sunt multumita.

Cam atat imi amintesc . Cand imi trece durerea de cap revin cu cititul/raspunsul.

Gabi, bafta cu bona!
Zumzu, sunt ieftine hainele! Adica sunt ok dupa parerea mea!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

La multe lunite bebelusilor care mai adauga o lunita!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

La multe lunite Alexandra, David, Sara Maria, Tudor, Anastasia, Alexandru!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Andutza , prima cheltuiala pe saptamina asta a fost efectuata cu succesuri!
IVS 2: Nu-mi place deloc jobul asta la care sunt acum pe sustache(conta, RU) dar "neamurile" de la banca ma obliga sa il fac, dar celalalt de la care sunt in cic mi-l place tare, reparatii vagoane marfa , acolo sunt toata ziua intre linii cu muncitorii mei de care mi tare tare dor.
IVS 1: Sotul are el ceva calitati, dar momentan nu mi le amintesc ca sunt supatata pe el, dar asa ca o gluma cea mai calitate e ca m-a cadonat cu 2 soacre (el este infiat si tine legaturi prea stranse cu ambele mame, ceea ce ma face (ne)fericita posesoare de 2 bucati pe care le-as trimite si eu oriunde ziceti voi ca le trimeteti pe ale voastre )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

de_ea nexium nu afecteaza flora intestinala, doar ajuta la pastrarea alimentelor in stomacel...sa nu urce in esofag sa creeze reflux. deci nu trebuie probiotic , dar daca observi tu ca o doare burtica ii poti da un probiotic, nu strica. multa sanatate !
andutza impacare rapida cu husbandu'

CC ai vostri bebei cand merg au varfurile picioarelor indreptate spre exterior? mie mi se pare ca ba cu dreptul , ba cu stangul, merge asa mai sontorog si cu varful spre exterior. sau sunt eu paranoia?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza mamici!

Am revenit si noi. Sper ca ati avut un wkd frumos, si fara prea mari peripetii bolnavicioase.

La multi ani bebelusilor cu o luna in plus!

Madalina, parca tu intrebai de Viena si reduceri. Da au inceput sunt la toate magazinele, de la 50% in sus. Mariahilferstrasse sa incercati prima data, gasesti de toate si SCS daca aveti vreme. Si daca vrei haine firma(burberry, armani, ck, etc) in pandorf au deschis outleturi cu preturi inca mari, dar reduse considerabil. Eu iti zic ca nu stiu ce preferi. Si parfumuri sunt si pe la Bipa, acuma reduse, dar sunt astea mai casual, de toata ziua cum le zic eu. Spor la shooping!

O saptamana minunata! Mai revenim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

nu am ce i face, mi am racit gura cu el ohoooo
m am saturat de balamuc, asa ca l las in pace
atat ma bucur ca nu mai fumeaza cu copii in casa, se duce la el in buda si fumeaza acolo, deschide geamul acolo si sta si fumeaza
oricum mie nu mi comvine de loc, dar n am ce face

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput