Strugurasi de sept-oct 2011 **06**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Fetelor Heippp. Mi-am reglat cat de cat scaunul dar sigur am o fisura anala ca sangerez de fiecare data si ma ustura de mor. Ce sa fac? M-am dat cu crema de galbenele si hemorzon dar fara niciun efect.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hayat - f tare filmuletul! Ce iepuras simpatic!

M-am buciurat degeaba: Inez s- a trezit azi noapte ca de obicei, diferenta este ca a inceput sa manance mai mult.

La voi e ceata? Nu prea ma incanta sa ies cu ea din casa pe ceata!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata si de la noi

Sei, sper sa ii treaca repede, k tare mie mila de ea ca e plina de bubita.Parca e mai bine azi, dar nu foarte vizibil.
Asteptam filmuletul

Hayat, ce dulci sunteti voi 3 acolo, foarte fain

Deci numeni nu a vazut negru in kk de bebe. Ionela stii ceva de asta?

Nanna, la noi e putin ceata.... umiditate 75%. Eu o sa ies dak o sa binevoiasca asta mica

Mariana, tare cumintei sunteti si somn lung si dulce aveti :d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

abmariana, ce norocoasa esti! te invidiez, sincer

irinush, sunt si eu in aceeasi galeata plina de colici. din pacate noi avem episoade si ziua si dim la 6 o tura de o ora si seara de la 8 la 10-11

klaudita, si eu vad ca stagnez. o conta si ora de mers mars fortat impins la carut si turele prin casa cu pitica in brate leganata...

hayat, ce haios e razvan cum sare el ca o broscuta

camady, nu stiu ce sa te sfatuiesc.
eventual bai calde cu ceai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

DECI FILMULET cand vb (desi nu ne-am etalat tot vocabularul, ca doar tati nu e de fata ) http://youtu.be/WSwu8scL2Is

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ziua buna si din partea noastra

irinush nu stiu ce sa-ti spun...

Mariana, ce copil cuminte.Asa este si a mea.Cu ea la restaurant nu nam fost pentru ca se fumeaza si nu am cum sa o tin in fum de tigara.

Nanna eu i-am dat numai san si nu a avut colici.Deloc.Nici eu nu am mancat orice.Dar parca as fi preferat sa aiba colici sa sa-mi manance mai mult

Offfff azi am facut o mare prostie.Dupa ce a papat ea la san 60 ml, am fortat-o sa mai bea din biberon 40 ml.Ea plangea si eu nimic ii mai picuram in gurita si ea tot plangea si eu ii mai picuram din biberon.Dupa ce am terminat am vomitat si nimic nu am rezolvat.Nici asa fortat nu merge asa ca.... sa manance cat vrea ea.



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

sedana, super filmuletul,Vezi tu ce bataita meriti.Ziceai ca nu vorbeste fetita.


Hayat asta da surpriza.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

CAMADY.. nu stiu ce sa zic... si eu mai sangerez insa nu ma doare nimic...

RACH.. fetita nu e mancacioasa.. cat creste de la o luna la alta.. peste 500 gr din cate retin nu? ea papa cat are nevoie clar, mai ales ca e cuminte...

NANNA .. a mea , a lui May , a lui Marryan sunt la san exclusiv am avut toate colici..cu atentie si la alimentatie.. Razvanel a lui Hayat e pe LP si de cand a trecut de la LM a avut colici monstruoase.. pana la urma cred ca depine si de copil, de flora lui intestinala..

JADE.. cum faceti caca?

MAY.. voi?
Imi pare rau ca va luptati cu colicii .. lasa ca nu o sa dureze pana la majorat , noi avem colici daca uit sa beau ceai.. voi aveti colici de la ceai? (parca) , asa ca pana la urma nu cred ca exista remediu universal al colicilor..decat rabdarea..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

sedana, super filmuletul,Vezi tu ce bataita meriti.Ziceai ca nu vorbeste fetita.


Hayat asta da surpriza.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





Rach a evoluat de la nimic la mult intr-o zi... mi-am facut griji din cauza dr (la 6 luni parca pot sa o schimb nu?) .. si nici nu e repertoriu ei complet la tati ii zice agu,bu, gu, pa, ff, aghe,ghe, si mai multe... dar numai la tati

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Seidana, atata te-ai mai stresat, dar eu nu stiu de ce, micuta ta e perfect ok si se dezvolta cum trebuie.

V-am spus ca si matza mea a inceput cu figuri la laptic dupa ce am venit din Spital cu ea. Unde inainte imi bea lejer 100ml la fiecare masa, la venirea acasa a inceput si ea sa impinga bineronul, sa scuipe, sa-si tuguiasca buzele, parca ma sfida cand incercam sa fortez sa-si bea portia. Ei bine, am lasat-o sa flamanzeasca, dar fara prea mari rezultate si atunci i-am schimbat sticluta din care bea lapte (inclusiv biberonul sticlutei, ca asta era mai important)si ce sa va zic, deja bea 110 ml ziua si 125ml inainte de culcare. Iau insa multe pauze cand ii dau sa bea, isi bea lapticul cam in 20 de min, unde inainte in 10 min era gata. Dar sunt multumita ca incepusem si eu sa ma gandesc de ce refuza lapticul, daca are laptele meu ceva, etc. Noaptea cand mi se trezeste pe la 2-3, o las sa bea cat vrea, fara pauze, ca oricum la un moment dat voi scoate masa aceea.

Imi pare rau pt. fetele care au probleme cu colici, a mea nu stiu daca a avut sau nu colici, dar ea mai mult de 10 min nu am auzit-o sa planga, decat daca o las eu .


Mamica de matzuca ANTONIA (26.09.2011)

Mergi la inceput