Strugurasi de sept-oct 2011 **06**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata la pranz!

Cred ca fetele sunt toate plecate in we...cam liniste pe aici!

Eu mai vreau o fetita pe care am sa o numesc Ioana

sper sa o fac pana cand o sa implineasca Maria 4 ani.

noi suntem bine dupa vaccin.n am facut febra deocamdata. sa vedem azi si maine cum ne mai prezentam.

jade, ai primit coletul?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatzaa!!!

Vazusem aseara ceva despre laptele de capra. Eu stiu ca are cei mai putini factori alergeni in el de aceea ar fi recomandat dupa terminarea alaptarii in locul celui de vaca, si ar mai fi indicat in alimentatia celor cu boli la plamani.

Va ofer o cafeluta fierbinte, aromata si buna cumk face sora mea . Revin mai tarziu,acum va las un link cu vre-o cateva podoabe de brad, mai fac cateva azi si pe pozez si le pun pe picasa ,ca pe cele de acasa le-am uitat... https://picasaweb.google.com/108644730335869449240/November112011?authkey=Gv1sRgCNC2j7fogq63Bw#5676284925814746418 sunt incepand de aici...

Va pupic


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167469&nm=Mos-Nicolae" target="_blank">Fii ajutorul lui Mos Nicolaehttp://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168119&nm=Ajutoarele-lui-Mos-Craciun" target="_blank"> Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916" target="_blank">Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali imi plac f tare, mai ales omuletii de zapada.. o sa aveti un brad cu podoabe pretioase si cu suflet...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ziua buna si din partea noastra

nanna multumesc frumos acum ma stresez acum imi trece DAR tot stau si ma intreb de ce nu mananca mai mult?
Cum poate un copil sa mance 30 ml lapte si sa mai ceara la 3 ore?

Azi dimineata mi-a mancat 30 ml apoi am incercar sa-i dau cu biberonul si nu-l vrea apoi am pus-o iar la san si tot am insistat o ora si mi-a manat 70 ml.De atunci (ora 10) doarme dusa.

Mai am o varianta.Ii dau intai cu biberonul (ca oricum nu bea mult din el) si apoi san.



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Racheel - cu tot dragul!
Ma vad perfect pe mine un urma cu 8 ani cand scrii. Indra a reusit sa manace 90 ml spre 6 luni, pana atunci cu chiu cu vai manca 40-70 ml. Unde mai pui ca avea si reflux!!! Si dupa ce ma chinuiam sa ii dau 40 ml timp de o ora voma in jet de facea totul balta la 1 m in jur! . Eu tind sa cred ca totul tine de gena. Sunt copii si copii, nu ai ce sa le faci sau cum sa ii schimbi. Acum ma uit la pitica de Inez ca desi are abia 2 luni sunt mese la care mananca si 150 ml! Dar....am schimbat gena .
Indra la un an avea 7.400gr. Nascuta cu 2.950gr. Am reusit insa pe la 3 ani sa o fac sa fie o grasuna - cu multa perseverenta - insa pentru putin timp, felul ei de a fi si-a spus din nou cuvantul! A slabit nu dupa mult timp la loc si eu am acceptat asta.

Incearca tot ce poti sa o faci sa manance, insa pastreaza si gandul ca poate asa este felul ei. Nu de alta, dar ca sa nu fii foarte deziluzionata cand vei constata ca tot o fetita fina si slabuta va fi

Lali - superbe podoabe! Ai imaginatie si muuuulta rabdare!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nana , vai , atat de mult dureaza o programare la Thiery ?
poate ar trebui sa ma programez si eu
mie mi se pare ca masajul pare sa fi avut cat de cat efect , dar nu este rezolvata problema inca
e treaba de durata si trebuie perseverat , nu gluma

oana , inca nu au sosit hainutele
au zis ca luni

rach imi pare rau ca te framanti ca nu papa bebi
stiu cum e , ca si T are momente cand 'il alerg ' cu biberonul
a avut si el o saptamana in care a facut greva foamei
manca 60 ml , apoi isi tzuguia boticul , si pa
nu mai vroia chip sa manance
dar eu, aia insistenta si obsedata sa manance , nu l lasam sa faca ce vrea el
cel putin o ora dura o masa , si il mai faceam sa pape inca vreo 30-40 ml
il tineam cu bibe in gura pe post de suzeta , il gadilam , il ciupeam , il ridicam de multe ori in sus sa ragaie , il masam pe spate , ii picuram lapte in gura , etc
si de cele mai multe ori reuseam , eu zic sa insisti , ca poate e ea mai puturosica , sau poate oboseste repede , eu stiu...
daca papa macar 2-3 mese pe zi , 100-120 ml , e bine
insista , dar cu mult calm

seidana , unde vad si eu filmuletul de care vb saptamana trecuta , in care vorbeste Ela ?
6700 are T , da , dar mie nu mi se pare gras deloc , nu stiu unde le are
eu chiar crezusem ca a slabit/stagnat , de aceea am si chemat o pe dr sa l cantareasca
si el cand colo , a luat in 8 zile 300 grame


_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

nanna si klau care-i secretul dormirii¿¿ ai vostrii sunt pe lapte praf sau lm¿

lali mai ai vreme si de facut podoabe¿ esti tare!! anul trecut m-am pus la facut cizmulite rosii de fetru pt impodobit casa...2-3 ani de-acu incolo nu cred ca mai prind eu timp pt asa ceva

sei voi mai aveti probl cu colicii¿¿

ionela brrr da´ stiu ca tragi si tu; ai ajutor¿ ca si celalalt e micut, al meu cel mare are program de nintendo la ora aia, sau desene, ca as innebuni daca amandoi m-ar solicita in acelasi timp

despre noi. se manifesta colicii zilnic de la 7 la 9, insa de-acu o imbaiez la 8 si-un pic si-atunci mai scurtam episodul. Nu se lasa cu urlete mari, ca n-o las din brate, ori eu ori mama...o invartim pe toate partile, in picioare bineinteles, si-i trec. Mancam bine, cateodata cere supliment, nu se satura intotdeuna cu 1oo.

Mergem la farmacie la cantareala cea de toate sambetele. Va dorim un week-end placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu azi sunt suparata ...Mur a inghitit ceva (lemn sau plastic) ..o bucata mare 11/7 cm . Trebuie operat si nu e niciun medic in iasi disponibil sa il opereze azi...

Nu stiu ce o sa fac cu el si trebuie operat de urgenta..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

racheel am vrut sa intreb: gaura tetinei e adecvata¿ curge bine¿ dar daca zici ca nici din tzatz nu trage cu sarg...voi sunteti mari si lati, papaciosi¿¿ tu de mica erai mancacioasa¿ cred si eu ca si nanna...e vb si de gene, daca medicul n-a vazut nimic la orizont...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - se pare ca este fff solicitat dl dr. La noi este la limita, atunci Inez va avea 4l si jumate, dr la care am fost initial ne-a zis ca urmatorul control sa fie facut pana in 5 luni. Cred ca voi face totusi programare si la eco sold la Medlife pt sapt viit. cu masajul cam la fel si la noi, sunt tentata sa cred ca parca-parca putin s-a ameliorat, dar spre rusinea mea ii fac msj dar dupa baiem nu de 2-3 ori pe zi cum ar trebui

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput