Strugurasi de sept-oct 2011 **06**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Hayat e super funny Razvanel! Ce ma bucur ca ati crescut asa de bine, mai ales prin toate incercarile prin care a trecut el

Sei, e tare dulcica fetita tacum vb ea, cum zambeste, o dragalasa

Lali, sunt foarte faine ornamentele cand mai ai timp de ele? daca ai descoperit secretul zilei cu 26de ore impartaseste-l cu noi, nu-l tine doar ptr tine

Abmariana, ce baiat cuminte ai! Sa fie asa si cand va mai creste

Lena, eu nu am vazut ceva negru la bebe in kk asa ca nu te pot ajuta cu vreun raspuns

Camady, nu stiu ce sa-ti spun...doar sa vb mai bine cu dr de familie, daca iti raspunde acum in w/e.

May, este super haioasa poza cu bb de la avatarul tau hai ca mai ai un pic si scapa fata de colici, incet-incet





mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Nanna, la noi pe aici e ceata. Nici nu suntem departe de Bucuresti, e adevarat. Eu l-am scos pe Dimitris afara un picut, vreo 10min. Nu mi-e de ceata cat de aerul rece pe care-l respira.

Pupam fetele

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika
La voi e ceata? Nu prea ma incanta sa ies cu ea din casa pe ceata!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11




mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

PINKY... multumim,,
Ore cand e ceata e multa umezeala.. asta e oare?

KORA .. super piticii tai..
Multumim de compliment , astept sa ii vad si pe ai tai

MARRYAN.. YESSSS FARA COLICIII ,, nu stiu de ce te sfatuieste dr sa ii dal LP stiind ca tu alaptezi exclusiv .. cu refluxul.. las ca trece el, cu ce frecventa varsati? Ela dimineata varsa si de 3-4 ori si mult ca trebuie sa o schimb toata, si e mai mult lapte transparent nu alb (gras)..
Multumim de compliment.. da raspunde la buni , la tati.. la mami nu .. .. si ei am mancat sfecla si porumb si nu am patit nimic..

JaDE.. offf .. ii dorim sanatate si refacere rapida, mie dr mi-a zis sa am panadol/sup cu paracetamol in casa in caz de raceala, dar nu stiu cum si cand se dau.. are febra?
Deci protectis v-areglat.. eu am cautat la 5 farma si nu am gasit , mai cautam..
Multumim..

LENA.. Maia are cojite in cap? qasta e o diferenta mare intre seboreica si atopica

Voi cu ce faceti masajul la bebe? lapte de corp sau ulei? mi-i s-a terminat laptele si am dat-o cu ulei, pe langa ca mi-i se pare gretos, si a doua zi e unsa i-au aparut si niste bubite ca si cum se face pielea de gaina.. nu stiu daca e uleiul prost sau e coincidenta.. e de la bubchen..





Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MARRYAN.. ANDREEA2011.. haideti cu raportul de 3 luni de achzitii..(daca vreti bineinteles)

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Pinkusor si eu am luat coverul dar nu l-am incercat. In ce tii bebe? Wrap, sling, ........etc? Din ce material e polarul pe care l-ai pus deasupra hainutelor ?Si eu ma gandesc serios cum s-o imbrac.Tu ai stat cu o haina descheiata? Ti-a fost frig?

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Lena nici eu nu te pot ajuta cu punctuletele negre din kk.

Si eu alaptez exclusiv LM si nu cred ca Eva sa fi avut colici........cel putin asa cum ziceti voi sa planga cu orele.A plans dar reusesc s-o impac in 5-10 minute maxim.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Racheel, in Bucuresti sunt multe restaurante in case boieresti, cu mai multe incaperi, unele pt fumatori, altele pt nefumatori. Numai la nefumatori facem rezervari! Nici eu n-as suporta sa stau in fum de tigara( noi suntem nefumatori, doar la narghilea mai scapam din cand in cand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

sei eu il dau cu ulei de masline, fiert la bain marie. Mi-am umplut o sticuluta si il dau de ceva vreme. Nu se irita, e ok.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, ce comoara mica ai tu acolo?
Si eu am stat azi dimineata la vorba putin cu pitica mea. Dar nu a durat mult si a inceput concertul :)

Pinkysor, din cate stiu eu ceata nu face bine la plamani.

La noi exclusiv LM si fara colici... sau poate sunt dar foarte finuti.

Marryan , ma bucur ca papi si tu bine si ca fetita e ok

Mersic Kora, e ok diclofenatul daca alaptez?
Lapte de capra iei din comert?

Jade, si noi avem de vreo sapt muci, stranutam (dar asta e raspuns la mucii din nas din cate stiu eu) mai tuseste dar o data la cateva zile... nu cred k suntem racite.
Eu aspir nasucul si puf cu apa de mare, mai dau si ser fiziologic. O sa incerc de azi fara aspirare, o sa picur doar ser, poate se descurca ea cu stranutatul sa scoata mucii k am impresia k prea mult aspir si stiu k nu e bine

Da Sei, are putine cojite pe cap are si niste chestii galbene la nasuc... astea sunt sigur dermatita seboreica.
problema mea era k stiu k pe obraz frunte nu este seboreica, cel putin nu in teorie.
Mai urmarim pana luni marti, dak nu se imbunatateste mergem iar. asa ne-a spus doamna doctor.

Camady, eu am scos-o pe Maia ieri in sling si am fost descheiata la geaca si a fost ok pentru mine, neavand cover pe ea am imbracat-o un pic mai lejer decat atunci cand o duc cu carutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena de cate ori o aspiri? eu o aspiram de 2 ori si mucutii s-au intensificat, acum max o data pe zi... si noi tusim uneori de cateva ori pe zi alteori o data la cateva zile, si stranuta des dar nu cred ca e racita..
Azi a fost mai rosie/bubite ca in alte zile ,

KLau.. multu de pont ,

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput