FIV in Ungaria 143

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

saluti fetele ! eu nu am avut timp sa intru sa povestesc cum a fost la intalneala pt ca de vineri sunt "mama adoptiva" pt un porumbel. azi l-am dus la veterinar, se pare ca nu are aripa rupta, ceea ce bine, pare ca s-a izbit de ceva si e o mica problema neurologica. sper sa se recupereze repede si sa ii pot da drumul inapoi in libertate.
atata ati vorbit de goji, ca am scos si eu punga care zacea in frigider de aproape 1 an si le-am pus la bataie. cand am cumparat-o am incercat sa le mancam muiate si nu ne-a placut. acum imi pun cateva in iaurt, mai pun si niste miez de nuca si e ok. sotul le rontaie asa uscate.
acum ramane sa mut sirul de elefanti cu trompa in sus pe care i-am primit la majorat in dormitor si sa caut in cutia cu zorzonele ca parca aveam si niste broscute (testoase trebuie ?) cred ca o sa lesine sotul daca o sa ma vada ca mangai trompa la elefant De bec nu ma agat ca sigur nu ma tine

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

elenusho, te astept anytime. sa stiu dinainte ca sa iau ceva bun de la cea mai tare cofetarie, liliana se numeste.
balanta, cu gandul la tine foarte des, tin pumnii.
lyly, sa crape toti bazdacii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

sami,stiu ce zici ,e vorba de biserica ortodoxa greaca cu slujba in lb maghiara ..am fost in vara la Inaltare
adino,au mai crapat.... ca am iesit afara si ne-am dus pe jos pana la Mom Center ..sper ca nu mi-au crapat oualele,dc nu au inghetat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Samira
ce zici tu am auzit cam din toate partile, exceptie face PK care si data trecuta m-a asigurat ca poci sa merg cu masina acasa imediat dupa ET fara probleme! eu il intrebai de 10 ori pana s-a plictisit omu si mi-a zis ca indiferent de cate ori il intreb, el tot aia raspunde :-)
acu, ce sa zic, data trecuta, imediat dupa ET, tzusti in masina si am fugit la mama la Cluj unde am poposit vre-o 2 zile. In alta ordine de idei, nu cred io ca de-aia nu s-a prins ca tot drumu am stat intinsa ca a condus sotu. De data asta am zis ca stau o zi dupa la Buda, asa cum sugerezi si tu dar io am zis ca o ajunge pana pe 10 dec. Daca nu ajunge, asta e, stau pana pe 12, ca alt avion nu am de acolo mai repede, ca vin cu Wizz air la targu mures si de-acolo cu masina. Acu sa vedem daca ne incadram in program si daca vine ciclosu marti, cum ar trebui....ca sa pot incepe stimularea. Mai am o intrebare, daca stie vreuna din voi.
1. superfact, gonalF si merionalele se fac toate la aceeasi ora seara?
2. De unde iau eu gonal F mai ieftin ca cica la Sensiblu e 1450 de ron
3. mie mi-a dat dr Uscatescu sa iau femibion + Q10+ CETEBE+ vitamina E (cea din urma nu o iau ca am citit prospectu si mi s-a luat). Astea sunt bune la ceva legat de mutatiile mele de PAI 1 4G/5G homozigot si Factor XIII V34L heterozigot? ca eu nu mai inteleg nika de la doctora. Initial era panicata toata, si cand a vazut mailul de la K a zis ca las ca numa dupa ce raman imi da Clexane. si cu chiu cu vai a scos pe minut tratamentu asta de l-am scris mai sus. Daca ma poate ajuta cineva cu informatii in sensul asta... ca sunt tare nedumerita desi am batut netu in sus si in jos, nu gasishi nimic!

si iaca cum bag promotia 3 intrebari la pret de una!
Va pup fetele.
Lyly - baga ZEN fara stres ca sa dai outzelor curaj la divizat! BAfta mare!!!!!!!!!!!! io zic ca a venit si vremea noastra :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

ioana
1. le faci seara pe toate
2. dc ai card sensiblu ai reducere10%..io asa am luat,ca mai ieftin nu e
3.vitaminela alea le da uschi la toata lumea..si eu iau..si am bagat 3 vit E /zi ca ajuta la endometru, ea mi-a dat 1/zi, dar acu pana la punctie am bagat 3...cu clexanele ,nu stiu ce sa zic...mai bine da un email la dr avram si vezi si parerea ei ca sa stai linistita..iti raspunde sigur la email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Lyly - merci mult. Ma bucur ca esti on line :-).
Legat de Vitamina E, am vazut in prospect ca da cazuri de trombofilie , de-aia m-am speriat.... Stii ceva?
Legat de dr Avram, raspunde asa la oricine pe mail? ai mailul ei cumva?
Mercic mult. recolta bogata iti urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ioana,eu nu vreau sa te conving de ceva.
mie PK mi-a spus ca-mi recomanda sa calatoresc a2a zi daca se poate.
evident ca se poate calatori si in ziua ET dar ideal este sa stai cuminte in ziua aia.
ce crezi ca vreuna din noi conduce la intoarcere???sotii conduc...insa nu-i totuna statul intins pe canapea,in masina cu statul intinsa in pat.

dupa parerea mea de habarnista la mutatiile tale ar fi trebuit sa-ti dea Clexane.
am vazut ca a prescris Clexane la mutatii mai usoare decat ale tale.
iarasi,personal nu "m-as uita" prea tare in gura Uscateascai...mie nu-mi pare un medic in a carui parere sa te poti increde.
mai bine mergi la dr.Avram sau la Budapesta...eu la Buda intentionez sa merg la un hematolog cu care colaboreaza PK...inca nu am date sigure insa in zilele urmatoare il voi intreba.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

in juma de ora imi bag si eu Suprefactul!!!


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira sa fie intr-un ceas bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


Samiro,sa dea DD sa iti fie de folos!

Citat:
citat din mesajul lui samira33

in juma de ora imi bag si eu Suprefactul!!!


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput