FIV in Ungaria 143

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

neata

ioana,daca faci transfer de blasto si esti la Buda din ziua 6 nu-ti prea ajung 12 zile.
eu am venit mereu cu o zi inainte de ziua de clinica si am plecat in ziua urmatoare ET.
acum,tu stii cel mai bine ce se intampla in cazul tau.
eu am stat prima data 14 nopti si am avut transfer de blasto iar a 2a oara am stat 9 nopti tot cu transfer de blasto insa prima monitorizare am facut-o in tara,am ajuns la Buda in ziua 9 de stimulare.

o Duminica faina tuturor


olimpia,elibereaza butoiu ,te rog.
lasa ca vine si vremea noastra sa impartasim alte experiente decat endometre,merionale,punctii,ovocite etc etc.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ok,am gugalit despre goji...o sa-mi cumpar si eu.
da cate goji d-astea mancam pe zi???
sunt dulci,acre???cum sunt???

si pe langa goji am tot auzit si de noni.
d-astea a mancat cineva???


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Samira
Goji nu trebuie sa mananci mai mult de 15 fructe dde-alea mici pe zi ca cica dupa aia nu se mai innoiesc celulele si nu e bine
Noni e un suc la plafar cu acelasi scop ca goji, dar are in el niste ingrediente dubioase si eu nu m-as baga...
e si fff scump pentru ce cocntine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Samira
eu am stat de pe 8 iunie- prima zi de eco de 6z si am avut transferul pe 18 din ce imi amintesc eu, si am plecat in aceeasi zi
acuma intrebarea ramane daca pot calatori in aceeasi zi cu ET cu avionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiloo spune:

buna fetelor!
Mult succes va doresc fiecareia si cat mai curand un bebe mic in burtica!
As avea o intrebare...nasa mea a facut fiv...a facut beta la 11 zile de la ET cu transfer de blasto...betaHCG - 37.69 si progesteronul 9.57nmol/L. mie mi se pare cam mic progesteronul, ia nu ajunge la medic decat maine....voi ce ziceti? ....multumesc mult si scuze ca am dat buzna, dar am tare mari emotii pt. ea
o zi vat mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

olaaaaaa,

pai cum sa ne uite ametitu ala, ca doar ne mai ducem, nu?
ii dam si o comada de limonada cu apa plata/minerala/ zahar sau miere, ce o vrea el, umai sa fie mare si sa contina goji ca altfel jar mananca.

asadar, aflarati ce si cum despre goji.
eu am luat din carrefour feeria de langa case, e o "taraba" cu fructe uscate si alte cele, unde avea goji si avea si afine deshidratate, pt samira, ca cica se mai numesc insulina verde, ceea ce io nu stiam, dar sunt sigura ca ea stie de mult timp.

io le dau si catina, si goji, as sta agatata si de funie, nu numa de bec, daca as sti ca manaca mowgli asta al meu, regle bananelor, si legume/carne. ieri a avut o zi aparte (din seria s-a ticnit lupu'), a mancat juma de galbenus gol, deci sa stau relaxata ca mai mananca pe miercuri-joi.

noni luam pt mama cand avea cancer, luam de la calivita sau nush cum o kema, luam 1 l cu fun milion, cred ca e antioxidant. asa ca nu mai vreau sa mai stiu de el ca imi aminteste de zile negre. dar un prieten de familie al parintilor mei a avut tumoare maligna imensa pe pancreas, a tinut dieta cu noni si peste caeva luni disparuse, a mai trait vreo 10 ani. nush daca de la noni sau nu, dar asa i s-a intamplat,ceea ce oin cancerul de pancreas este un miracol.

hai ca i-am impartasit si acvum sforaie de la vin. pupa-i-as pe nasurile alea cat niste nasturi.

va pupppp

lyly, how are you? e targ de Craciun in vorosmarty ter?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

da adino,e targ..cu ace,brice si carice...lame si ....
si prostii traditionale de mancat...
in rest e frig....ma culc cu gainile si ma trezesc cu cocosii la 5 dimineata...ca na,la 4 dupa-amiaza e intuneric

si astept ziua de maine



elenus,balanta

lyly, how are you? e targ de Craciun in vorosmarty ter?



Adi, mami de ana si ioachim
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

m-am intors si eu de la biserica.
mi-am luat si broscuta...am chiar 2...una de "haor" de pus pe lant si una verde de pus la geanta-am si pus-o deja.
icoana cu Ioachim si Ana nu am gasit.

ioana,tu faci cum consideri,mereu vor exista pareri pro si contra pe orice subiect,insa daca iti amintesti,PK iti spune si ai scris si pe foaia aia cu recomandarile post punctie/ET ca in in ziua punctiei si in ziua ET e recomandat "bed rest"...acum tu daca consideri ca e safe sa calatoresti imediat dupa transfer...decizia iti apartine.
parerea mea personala este ca nu e o decizie tocmai inteleapta.

adino,in diabetul meu de tip 2...am exces de insulina,de nu stie hipotalamusu ce sa-i mai faca...asa ca nu mai am nevoie de niciun aport din exterior...am suficienta s-o fac pe nebuna doar cu productia proprie.

lyly,doamna,ce ai matale???
te simt cu dosu-n sus!!!care-i baiu???ce te nemultumeste??

eu am lasat geamurile deschise cand am plecat,sa se aeriseasca bine...am gasit o frigaraie d ezile mari in casa...amm dat drumu la maxim la calorifere.
ma duc sa pun masa
va pupizez si va doresc o Duminica faina



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

sami, nu am nimic special...doar bazdacii de dinaintea punctiei


lyly,doamna,ce ai matale???
te simt cu dosu-n sus!!!care-i baiu???ce te nemultumeste??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lyly,in Buda e o biserica ortodoxa,intreaba-l pe Robert si poate poti ajunge pana acolo.
pe mine ma ajuta tare mult sa merg la biserica atunci cand am bazdaci.
hai ca o sa fie bine,ai sa vezi.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput