FIV in Ungaria 143

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

'neataaaaa
daca e Sambata...avem liber la discutii...libere.

adino,dezvolta matale nitel subiectul asta cu fructele goji...ca in ultimu timp aud numai de ele in stanga si-n dreapta.
sunt bune???la ce???sa ma bag sa-mi iau si io un kil la Buda???

maine-ca io consider ca de maine incep procedura, ma duc sa-mi cumpar broasca norocoasa din oras si poate gasesc si o icoana cu Sfintii Parinti.
o s-o port pe lant-broasca, alaturi de piatra fertilitatii si elefantul cu trompa-n sus primite de la fete.
astea si tricoul de la sotz cu inscriptia pe piept "baby under construction" vor fi talismanele mele.
cu tricoul buclucas ma duc imbracata la PK la prima monitorizare.

hai...va pupizez maxim
vorbim mai tarziu...acu ma duc sa-mi iau covoarele de la Nufaru si sa-mi schimb seringile ca l-am trimis ieri pe husband sa mi le ia de la o prietena de-a mea farmacista si din greseala mi-a dat din alea fara ac detasabil.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

tricoul cu baby under construction e fain:)
care e simbolul broastei? sau al elefantului cu trompa in sus?
multa bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

tricoul cu baby under construction e fain:)
care e simbolul broastei? sau al elefantului cu trompa in sus?
multa bafta tuturor


Uite ca ma documentai si eu de elefantul norocos. Scriu cateva randuri pt alte fete care nu stiau (la fel ca mine ):
Atat in rolul mitic, cat si religios, elefantul este vazut ca un semn de maretie, capabil sa fie venerat si onorat.
Elefantul este un simbol proeminent de putere, fertilitate si inteligenta in multe culturi, inclusiv inChina, India si Africa. Este un animal respectat si pretuit de foarte multe persoane.
[...]
Elefantul detine o pozitie foarte puternica in Feng Shui. Inainte de nasterea lui Buddha, mama acestuia a avut vise despre un elefant alb pur, acesta fiind unul din motivele pentru care elefantul este acum un simbol al fertilitatii, fiind folosit in cupluri sau de persoanele singure care doresc un nou nascut. Este un semn de bun augur, oferind protectie pentru viitor.
Iata cateva sfaturi privind amplasarea Elefantului Feng Shui:
[..]
-daca dumneavoastra impreuna cu partenerul doriti sa aveti un copil, plasati Elefantul in sector de Vest din casa dumneavoastra sau in dormitor. Mangaiati trompa Elefantului in fiecare seara inainte de culcare, si va creste fertilitatea, sporind sansele de a avea un nou copil.
-cand mangaiat trompa, puneti-va o dorinta, deoarece elefantul este cunoscut si ca indeplinitor de dorinte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira ma bucur ca mai ai reteta, deci primesc cadou de Craciun niste merionale Si eu port piatra fertilitatii de gat sa stii, tre sa fac rost de un elefantel si imi cumpar o broscuta... o sa rada barbatu de mine, dar ce mai conteaza cand cunosc finalul
Si eu m-am bucurat sa revad prietenele vechi, sa cunosc fetele noi, sigur nu ne va uita tinarul ospatar prea curand.....
Un pupic pt toate 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Buna,
Ma bucur ca v-am cunoscut. M-am simtit foarte bine aseara la...intalneala.Am cazut un pic in butoiul cu melancolie gandindu-ma ulterior ca eu am fost decan de...fiv-uri , dar mi-a trecut intre timp.
Goji este un fruct puternic antioxidant care ajuta si la fertilitate.
Deci, pe langa achizitionarea de elefanti ,broaste si suspendarea de un bec consumati cu incredere si goji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

adica e catina goji asta? prin ce credeti ca s-ar diferentia de catina pe care o stim?
http://ro.wikipedia.org/wiki/C%C4%83tin%C4%83_de_garduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Fetelor, despre goji:
http://www.fructegoji.com/2010/02/de-ce-goji.html
Cica s-ar gasi la Plafar si Naturalia. Eu inca nu am consumat, dar si eu am auzit doar de bine despre ele.
lyly, bafta maxima!
samira, sa fie cu noroc inceputul de maine! Eu am suportat f f bine Suprefactul. Nici macar nu am simtit ca il iau.
adino, esti de belea! Ai un stil f f haios de a povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Olimpia sa nu pici in melancolie, poate nu s-a spus aseara direct dar mai niciuna nu suntem junioare.Eu la 31 de ani am o inseminare si un fiv la activ (as avea mai multe fivuri dar stau prost la capitolul finante), aristica asa tinara si frumoasa cum o vezi are si ea parca vreo 3 fivuri si nici nu se opreste aici ; nici samira nu e o incepatoare daca ii citesti semnatura... asa ca nu te mai simti tu in vreun fel anume, capul sus si tatzele inainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Samira, merci mult de raspunsuri. Legat de statul acolo, eu am zis ca ajung 12 zile. Nu? tu cat ai stat?. Data trecuta cand a mers greu de tot am stat 13 zile cu totu. Ma gandeam ca acu sa mearga mai rapid....
cu biletul meu de avion nu ar fi mare problema ca l-am luat cu flexi ca sa pot sa il schimb cum vreau. Dar al lui sotu e problematic ca e fix. Acu numa sa vina ciclosu marti. Sper. De obicei vine ca ceasu elvetian, dar daca il astept cu dor, mai face glume....


Citat:
citat din mesajul lui samira33

ioana,este concludent eco de Luni,Marti.
cred ca nu prea iti ajung zilele....ti-ar mai trebui vreo 2.
cum ai calculat tu???


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

eu am manacat goji. mi-am luat din Brasov cu 1/3 din pretul de la Plafar. aia sunt niste jegmanitori!
Foarte bune - le rumeg in loc de seminte
cica nu e bine nici sa manaci multe- maxim 15-20 fructe de-alea pe zi.
Nu au nici o legatura cu catina...
sunt de prin Tibet cica

Mergi la inceput