Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012(34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lali, execelent ..mintea copiilor este ceva extraordinar


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI draga noastra Cati!!! Sa ai o nastere usoara si bebe sanatos

Cate o mare imbratisare pentru Bulinuta si Lady

Beatrix simt ca esti un om tare puternic si asta te va ajuta sa-l tii pe bebe mai mult in burtica. Fii tare in continuare

Eu cand am nascut, tot la Filantropia, am stat la et 3, in camera cu 2 paturi, dar singura, camera ce avea si grup sanitar. Am fost pe etaj cu bebe si a fost tare bine. Am reusit sa ma odihnesc ziua, caci eu nu dormisem toata noaptea - nu stiu de ce nu am reusit sa inchid un ochi si nu mi-a fost nici rau. Acum 2 sapt a nascut o verisoara de-a mea tot acolo si la fel nu a putut sa doarma toata noaptea ( a nascu ca si mine seara) si desi era fara bebe in salon, a doua zi nu a reusit deloc sa se odihneasca deoarece colega ei de camera vorbea intruna la tel si veneau si vizitatori garla. Abia cand a ajuns acasa a reusit sa se odihneasca. Asa ca depinde si cu cine nimeresti...

Apropos de nedormitul acesta dupa nastere, credeti ca are epidurala vreun efect? Caci si ea isi facuse. Foarte aiurea sa stai toata noaptea cu ochii in tavan. Ati mai auzit de asa cazuri? Chiar o sa intreb dr sa vad ce si cum...

Si legat de analize... Verisoara de care va povesteam tot nu prea era de acord sa dea atatia bani pe analize, ca la tara cum se naste si tot asa... Ea s-a mutat de curand in Bacau, dar a vrut sa nasca in Buc caci e mai ok aici si sa o mai ajute si soacra-sa cu bebe care sta aici. La38 de sapt am trimis-o la dr meu care i-a dat un set de analize intreg. Era cam nemultumita, ca ce atatea analize si atatia bani aruncati pe fereastra. Si-a facut pana la urma o parte din analize si i-au gasit hepatita B. Alearga disperati sa faca rost de vaccin care se gaseste f greu ca sa i-l puna la nastere. Toate analizele cred ca nu si le- a facut caci acum este cu bebe internata in spital caci a luat nu stiu ce virus de la maica-sa din secretii la nastere si acum se chinuie cu el sa-l faca bine
Asa ca au un mare rol aceste analize, chiar daca din pacate ne toaca banii si nu prea ne place ce descoperim, dar trebuie sa-l protejam pe bebe.

Scriu de pe tel caci il adorm pe David si sper ca nu am scris prostii.

Olga, mamica lui David iepurasul si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

, Cati, La multi ani! O nastere usoara, un bebe sanatos si multa fericire in viata!

Ana, mami de doi strengari si 31+ cu

https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Anahadasa#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

La multi ani Cati!!
sa fii sanatoasa, fericita, iubita, sa ai parte de un bebelus sanatos tun!!
si iti dau si o dedicatie ca eu deja am intrat in spiritul sarbatorilor de iarna
http://www.youtube.com/watch?v=MHioIlbnS_A





********************************************

26+ cu bebe mic si scump David-Andreas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Caty...la multi ani, draga mea!

Lalitutza, Olishka

io gata-s cu mancarea(fasolica uscata si supa crema de cartofi), curatenia...am muncit o gramada..ma dor calaiele!Iau un repaos de 1 ora la pat, pana apare sotu' si se trezeste pitica!

Matza...sa dea D-zeu sa va tina superindragosteala aceasta muuuuuuuulti ani!

Faith..calmo paciento..cum spuneau si fetele!

tai-tai




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

chiar vroiam sa va intreb voi ce mai mancati??

eu m-am saturat de pui, peste, curcan, oua, lapte, iaurturi, cartofi, pizza, legume si fructe si etc etc

vreau porccccccc, vreau mititei fierbinti cu paine proaspata, mustar (stiu eu unul unguresc care e absolut bestial) si cu bere rece fara alcool, as vrea si cu alcool dar totusi sa nu sarim calul

nici nu prea am mancat azi, mi-e scarba de tot ce e in frigider si mai nou simt ca am stomacul in gat si-mi vine sa vomit


********************************************

26+ cu bebe mic si scump David-Andreas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Lady - mi-ai facut pofta de fasolica...
Sophia - dar cine te tine sa nu mananci porrcccc? Eu chiar azi am mancat fripturica de porc (muschiulet din ala slab)..la tava..cu usturoi.. Si mici am mai mancat, nu f des ce-i drept, dar am mai mancat.

30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

m-ai omorat Faith..muschiulet cu usturoi
l-ati vazut pe Brenciu la Vocea Romaniei cum face el ca toate aratarile cand ii place la nebunie de cate unul, cam asa sunt eu acuma cu mititeii si muschiuletii

bun, ma pregatesc sa plec la Real sa fac provizii, imi iau si o caserola de mici ca sa imi fac pe seara, altfel mi se umfla capatana si toate cele de pofta



********************************************

26+ cu bebe mic si scump David-Andreas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Cati, la multi ani, sa fii sanatoasa si fericita si sa ai parte de o nastere usoara!

eu azi nu m-am simtit deloc bine, am fost ametita toata dimineata, fara energie si fara chef de facut ceva. am luat o pastila de fier, am mancat o banana, o cana cu lapte si parca mi-am revenit un pic dupa astea. oare sa fie de la oboseala de ieri? am fost toata ziua plecata cu treburi prin oras si seara am cazut franta. sper sa-mi fie mai bine, ca nu sunt obisnuita cu starea asta. intr-o jumate de ora mergem la dr sa vedem ce s-a mai intamplat cu lichidul asta...
poate ne da o veste buna. macar il mai vedem o data pe bebica

Anne 31+ de Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

cati sa fiti fericiti si sanatosi toti 3

lali tare faza cu nasterea

mie nu-mi prea plac micii de obicei ,dar mai nou cand trec prin piata si simt miros , mi se face pofta desi nu as manca neam de-acolo,nush daca ii cumpar si pregatesc eu daca o sa-mi placa ,tre' sa incerc...
io fac acum o supa crema de dovleac,iar felul 2 am facut vitel cu legume si piure...dar am o pofta nebuna de porc proaspat taiat ,carnat de casa si jumari

minunea mea 33+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput