Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012(34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

La multi ani Cati!!! Sa fii sanatoasa si tu si bebe, si sa ai parte de tot ce e mai bun!

30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

a si da in legatura cu saloanele este exact asa cum ti-am zis eu plus camera aceea in care stai singura si platesti 400 de lei pe noapte si ai ditamai plasma si acces la internet pe mine una nu ma avantajeaza ca o iau cu capul sa n-am cu cine discuta,schimba o parere.


aaa si am mai intrebat medicul de spalarea hainelor bebelusului si cica trebuie sa ne spalam inclusiv chilotii noi,camasa de noapte tot ca bebeii sunt foarte sensibili.

INsa cu ce le spalam detergentul normal nu e prea tare pentru nas si pielea lor?

32+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

faith , la filantropia , unde nasti si tu ,nu ?
happy, te asteptam cu interpretarea analizelor


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca





Da, tot la Filantropia si eu

30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

La multi ani CATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ALTESA, eu optez pt un detergent bio, ceva fara miros , si pt ale mele si ale bebelinei , spalate separat ..


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Cati, la mult multi ani!
Georgia - deja m-ai spart cu formula de calcul agreutatii fetale??????????????????? maiculita mea .. daca ajung sa fac si d-astea ... fac a doua fac - medicina - specializare - bebei in burta!
esti simpatica tare

in 27+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

buna fetelor...va citesc si eu asha ushor ushor...ca de-abia mai tin ochii deschisi...de ieri dimineatza sunt ca cun zombi..nu reactionez la nimic, nu-mi pot tine ochii deschisi, vreau numa sa dorm....bine ca bebelusha e energica...
- ma bucur pentru vestile bune de la eco...fetelor..
- beatrix, sper sa fie bine in continuare...sa stea bebe cat e nevoie acolo in burtica
- nu mai stiu ce vroiam sa zic...sunt varza....weekend placut fetelor...sa auzim numa de bine

30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

hai ca m-ati facut curioasa cu greutatea. la mara la 33 de sapt mi-a zis ca are 2380 gr si am nascut la 40 de sapt fix cu 3480.
faith, si mie mi se pare ciudat ca bebele e mai mititel, pt ca fimea a fost o grasana si la un mom dat o luase cu 2 saptamani inainte (dupa ecograf). dar doctorul mi-a zis ca daca se incadreaza in valorile alea a le lor e normal. daca era ceva in neregula cred ca iti spunea.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

cati la multi ani!

ma mai tineti si pe mine la curent cu intalnirea si fac pe dracu in patru sa ajung. macar putin
mie imi place mancarea de la Templul soarelui. e cam bodega asa inauntru dar mancarea mi s-a parut mereu buna.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

fetele harnicute ,,, da ce mai scrieti ... cred ca ce ap scris eu a aparut in celalat capitol dar nu=i nimic
si acum ceva legat de nastere

"In noaptea aia s-a luat curentul... si pentru ca au fost multe cazuri de urgenta, la chemarea facuta la 911 a venit un singur paramedic. Casa era in totala bezna cind paramedicul i-a cerut fetitei de 3 ani Kathleen, sa tina in mina lanterna deasupra mamei ei, ca sa aiba suficienta lumina sa poata sa o ajute pe mama ei sa dea nastere micului ei fratior.

Cu multa sirguinta, Kathleen a facut tot ce i s-a cerut. Si in scurt timp s-a nascut fratiorul ei Connor.

Paramedicul l-a ridicat de picioruse si i-a dat o palma micutului sa-l faca sa plinga si sa-si curete astfel plamanii. Si imediat Connor a inceput sa tipe.

Apoi paramedicul i-a multumit fetitei pentru ajutorul ei si a intrebat-o din curiozitate si o oarecare grija pentru psihicul fetitei... ce crede ea despre ceea ce s-a intimplat?

Kathleen a raspuns prompt si cu atitudine:
-N-ar fi trebuit sa se bage acolo de la bun inceput!... Merita sa mai capete inca una!!!"
La multi ani Cati sa fii sanatoasa fericita si implinita .
gata acum chiar ca ies

30 + de

Mergi la inceput