Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***366***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

novus

ai gasit si de la mine avansul, da? De data asta nu m-a mai intrebat ce reprezinta suma, ca eu iar eram pregatita sa zic: CADOU! :)))

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori


Da, am gasit !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Termin si eu tema:

Simonapro:

Mie mi se pare un om tare bun la suflet care, cum bine a caracterizat-o cineva (nu mai stiu cine,iertare!)tace si face- iar activitatile ei de la umanitare demonstreaza cu varf si indesat acest lucru. Desi are lucruri interesante de zis, prefera sa nu fie centrul atentiei, fiind o fire lipsita de orgolii. Imi place cum si-a pastrat sufletul tanar - ca sa nu mai vorbesc de chip! E ca o copilita!- si se bucura de baietii ei cei frumosi. Emana siguranta si caldura, nu se panicheaza, nu se streseaza, e mereu cu capul pe umeri. Sper sa-si gaseasca un serviciu care sa-i placa, asa cum merita!

Pisik

Pisik nu si-a ales deloc rau supranumele, fiindca, asemenea unei pisici, este calina, afectuoasa, eleganta, dar nu lipsita de personalitate sau de capacitatea de a scoate ghearele atunci cand situatia o impune, insa niciodata in mod gratuit, doar de dragul de a fi malitioasa. Ea are nevoie sa fie ocrotita, chiar daca e perfect capabila sa se descurce de una singura, fiindca in felul acesta simte ca e iubita - iar Mr. Pisik stie sa-i insufle acest sentiment. Eu vad in Pisik un om civilizat, cu o educatie foarte bine cladita si cu deprinderi sociale ce o scot imediat din anonimat. Sufletul ei este ca un lac ce vibreaza la agitatia exteriorului si-i trebuie ragaz sa revina la calmul initial. De aceea, ea se lasa afectata de evenimente/lucruri/gesturi care, pentru cei mai multi, sunt lipsite de importanta. Sensibilitatea ei vine si dintr-un « temperament de artista » (daca ar fi sa-l citez pe Calinescu…si-l citez !) care o face sa fie indragostita de frumos si pasionata sa-l creeze ea insasi. De altfel, are nostalgia unei existente in care sa primeze pasiunile nu necesitatile, dar, la cum o intuiesc, cladirea unei asemenea existente nu va fi doar un ideal pentru ea, ci o realitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Denisa, nici pe mine

Pisik, nici eu pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Oli, pe joia viitoare e bine? Pana cand trebuie sa ajuga la tine pachetele? Asta inseaman sa le sigilam bine, caci la posta nu am mare incredere sa le las mai ”desfacute”.


Rares Rarisel cel mai frumusel



Floric, eu primesc toate coletele aproape prin posta si zau ca nu s-a intamplat sa lipseasca ceva sau sa nu ajunga deci poti merge pe incredere, s-au mai integrat si ei, acum ca madamele au ramas tot alea si e mai greu cu butoanele si amabilitatea ,asta e alta poveste





Floric... Novus are dreptate ...mai putin pentru Braila,...sigileaza ..sunt patita eu cu desfacut colet la Br si luat din el.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Aho aho, copii si fratzi, stati putin si nu manatzi, ca doar nici io nu mi-am terminat tema si stiti ca io-s conshtiincioasa, nu ma las pana nu iau FB. Apropos de asta, felicitari lui Bogdan, i-am admirat lucrarea, n-a fost deloc usoara pentru varsta lor!
Foarte buna ideea cu poshta, am vrut s-o propun dar m-am gandit ca nu-i frumos s-o pun pe Olishka pe drumuri
Revin cu tema ceea ce va urez si voua!:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ANAAN, a meritat asteptarea, am rosit toata. Trebuie sa va spun ca majoritatea m-ati "ghicit" in mare si va multumesc tuturor pentru descrieri, ma ajuta mult in procesul de autocunoastere pe care l-am demarat de ceva vreme

INA, hmmm, nu stiu de ce aveam senzatia ca m-ai creionat, parca asa retinusem. Daca zici ca nu, pai atunci astept cu nerabdare

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

multumim pentru felicitari...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Olishka
Daca s-ar deschide un fan club Olishka, ar intra in cartea recordurilor, clar. Olishka e cea mai fericita imbinare de frumusetze fizica si spirituala, e diafana si la trup si la suflet, modestia ei e direct proportionala cu calitatile ei, te dezarmeaza de multe ori cu asta caci, dupa cum au surprins si alte tufete, prejudecata e inclinata sa asocieze frumusetzea fizica si bunastarea materiala cu fitzoshenia. Iar Alba ca Zapada noastra e buna, e inteligenta, e vesela si imprastie veselie si in jurul sau, e si matura si copilaroasa, straluceste oriunde iar in mijlocul familiei sale radiaza pur si simplu. E de multe ori cu capul in nori dar cu picioarele bine infipte in pamant. Este genul de om pe care "iti vine sa-l iei la tine acasa", n-ai cum sa nu o indragesti si cu trecerea timpului parca ii ies si mai multe calitati la iveala.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Olishka
Daca s-ar deschide un fan club Olishka, ar intra in cartea recordurilor, clar. Olishka e cea mai fericita imbinare de frumusetze fizica si spirituala, e diafana si la trup si la suflet, modestia ei e direct proportionala cu calitatile ei, te dezarmeaza de multe ori cu asta caci, dupa cum au surprins si alte tufete, prejudecata e inclinata sa asocieze frumusetzea fizica si bunastarea materiala cu fitzoshenia. Iar Alba ca Zapada noastra e buna, e inteligenta, e vesela si imprastie veselie si in jurul sau, e si matura si copilaroasa, straluceste oriunde iar in mijlocul familiei sale radiaza pur si simplu. E de multe ori cu capul in nori dar cu picioarele bine infipte in pamant. Este genul de om pe care "iti vine sa-l iei la tine acasa", n-ai cum sa nu o indragesti si cu trecerea timpului parca ii ies si mai multe calitati la iveala.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Iar subscriu 100 % !!

Ilinca

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Tufetelor, sa aveti un wkd placut !!!

La noi cred ca o sa ninga, dupa cum se arata vremea !!!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput