Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi baza este para, in orice combinatie, aproape zilnic daca nu la 2 zile.

mada...ca nu gasesc niste napolitane ceva prin casa cum merge regimul??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, toate la timpul lor!
viss, lasa-l si fara para... eu n-am mancat pere pana anul trecut...ei oricum sunt cuminti si papa ce le dai... ce dragutz a fost comparatia cu lapte si miere
yasmy, mie nu-mi plac napolitanele, dar joe... sunt singurele care le accept!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

la noi baza este para, in orice combinatie, aproape zilnic daca nu la 2 zile.

mada...ca nu gasesc niste napolitane ceva prin casa cum merge regimul??


mamica implinita cu 2 comori !!



lent..fff lent merge...scad aprox 100 gr acum...bine am si gresit eu ca in ultimele zile nu am apucat sa pap mereu fructele...dupa care oricum nu ma omor. Regula la regimul asta e sa mananci tot ce e dat acolo si la ore fixe..ceea ce iar nu am respectat De luni cand merge iar Cristi la gradi zic ca-mi revin. Maine mergem la mot la prietena mea si iar mananc pe langa regim . Am target minus 4 kg pana de Craciun. Apoi de la Craciun pana pe 15 feb - minus inca 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pe 30 iunie se casatoreste cumnatul meu si vreau sa pot purta o rochie f sexy si tb sa slabesc mult. Sotului i-a placut mult ideea Rochia vreau sa fie cam ca asta http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=26&id_rochie=1457&pas=1#aa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

wowwww mada!!! super!!! nu am nici o indoiala ca vei reusi!!! o sa fi "fainoaca" (vb simonei ) rauuuu de tot!!!! superba, superba rochia!!!! dar esti pregatita sa o porti fara sutien,nu??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata fetele!

ally, abia acum am reusit sa vad pozele cu Edy, campionul Este delicios, ce pot spune..cum rade el mereu cu gurita pana la urechi, si e frumos cu orice caciula sa sti . In poza cu bunica stand pe masina, parca seamna si cu ea

madreeac, vezi ca iar a fugit o poza cu Rares din album

yasmi, super poze cu livingul Asa vrei sa arata, nu?

strumph, uite catalina nici nu mai papa titi si nici suzeta nu mai serveste de muult timp. Eu zic sa nu insisti cu suzeta daca fata nu mai vrea, pe urma ai sa te rogi de ea sa o lase si nu mai vrea. Eu cand nu vrea sa adorma linistita dar stiu sigur ca e obosita, o legan in brate si ii cant aaa..aaa.aaa.aaa legant stanga-dreapta in 5-7 minute adoarme. La inceput protesteaza ca vrea sa se ridice dar bag mai tare la leganat si pana la urma o dovesesc . Bineinteles ca poti sa cazi in extrema cealalta..sa nu mai vrea sa adoarma decat in brate...

Fetele, va pusesem zilele trecute un link cu adormitul copilasilor singuri in patut, cu revenitul la el pt consolare etc, sunt singura care a incercat metoda asta?

persi bafta la regim

simo, succes sa-ti indelinesti dorinta

alina, bafta azi la dr!

delia, ioanna,


Tb sa ies sa scot tomberonul al poarta si nu am nici un chef sa ies in frig ..terometrul arata 0 grade iar la radio zic ca sunt -3 brrr

Cristinelul cred ca s-a refacut complet continui cu medicamentele dar o las moale cu regimul Pana la urma "apitu" inseamna Noapte buna , si ieri a spus o gramada de cuvinte..."rata", "gri" - culoarea treningului, am scos rufele din masina de spalat si el ma ajuta mereu si a spus ca sunt"uuude", a spus "maine"..ca i-am tot spus ca maine ii dau ciocolata Imi vine sa plang cand il vad ca spune cuvinte noi...este f frustrant sa vezi ca alti copii invata poezii si cantecele, iar al tau nici macar nu vorbeste


...hai ca pana am stat eu aici sa scriu mesajul, a trecut si masina de gunoi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


bravo cristinelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss
[
- ps- cred ca nu mai dau para-niciodata pe anul asta3 nopti nu s-a trezit decat o data la 23-24,linistit la el in patut in 5 minute maxim.si acum a facut 2 scaune mai moi..am stabilit-fara para

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



Va amintiti cind mi-a spus mie pediatra sa nu-i dau para Ioanei? Ei..ieri am fost la medic, (de drag sa spunem)sa o salutam, sa ne vada... si m-a intrebat ce mai maninca... I-am spus printre toate cele enumerate si para. Iar a facut ochii mari, ..nu ti-am spus sa nu-i mai dai? nu are disconfort la stomac?nu are crampe? Para se da doar in cazul in care este contipata, ...ca si pruna de altfel.Dupa un an ar fi indicata... Asa ca... Deci...... se pare ca unii copilasi nu le tolereaza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mada, dar suzi cand i-ai scos-o catalinei ? ca parca avea..si cum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

pe 30 iunie se casatoreste cumnatul meu si vreau sa pot purta o rochie f sexy si tb sa slabesc mult. Sotului i-a placut mult ideea Rochia vreau sa fie cam ca asta http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=26&id_rochie=1457&pas=1#aa

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

mireasa e de acord?
cred ca o sa o eclipsezi....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

e pt prima data cand aud ca para se da dupa 1 an


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput