Topic ingrijirea copilului - CIC(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Marius, sunt revoltata dar nu din cauza raspunsurilor tale sau din cauza ta ci din cauza ca nu reusesc sa ma inteleg cu cei de aici. Ce ai spus tu este perfect adevarat, dar aici nu exista bunavointa sau macar bun simt sau decenta.
Ar putea sa citeasca, corect, ar putea sa se intereseze, corect, dar de ce sa o faca daca ei nu vor sa ne dea banii? ca asta e unica concluzie la care am ajuns.
Dar continui ofensiva

Multumesc din suflet de ajutor. Iarta-ma daca revin cu intrebari dar nu am cunostinte de specialitate si pot fi ametita foarte repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Marius, sunt revoltata dar nu din cauza raspunsurilor tale sau din cauza ta ci din cauza ca nu reusesc sa ma inteleg cu cei de aici. Ce ai spus tu este perfect adevarat, dar aici nu exista bunavointa sau macar bun simt sau decenta.
Ar putea sa citeasca, corect, ar putea sa se intereseze, corect, dar de ce sa o faca daca ei nu vor sa ne dea banii? ca asta e unica concluzie la care am ajuns.
Dar continui ofensiva

Multumesc din suflet de ajutor. Iarta-ma daca revin cu intrebari dar nu am cunostinte de specialitate si pot fi ametita foarte repede.


eu iti urez succes si daca reusesti poate dai si niste sfaturi pentru ca urmeaza sa fac si eu acelasi lucru .

32+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ha, sa vedeti incurcatura incurcaturilor
Avocatii mei au o informare oficiala de la Minister conform careia CCM nu mai e valabil. Cu stampila si toate cele trimisa pe 9 septembrie.
In acelasi timp, un avocat de la alt etaj al firmei are o informare oficiala tot de la Minister, acelasi format pana si semnat de ac. persoana cum ca mai este valabil pana in februarie 2012 adica exact ce ne spune Marius.

Lupta-te cu nesimtirea daca ai cum. Astia fac legea dupa cum se trezesc in dimineata respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna ziua,

As avea si eu o intrebare:care sunt afectiunile care permit incadrarea la persoane cu handicap a bebelusului care sa imi permita sa stau acasa 3 ani?

va intreb asta deoarece bebelusul meu s-a nascut cu hidronefroza congenitala si nu stiu daca asta imi permite sa pot solicita sa stau acasa 3 ani.Macar daca imi puteti spune unde tb sa ma interesez...


Va multumesc din suflet!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

din cate stiu sunt cuprinse in Normele de aplicare a legii 448/2006

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Revin cu noutati, am primit oficial raspuns de la Ministerul Muncii.
art.4 alin(2) nu este considerat conform cu prevederile legale in vigoare drept urmare nu mai este valabil.
Am scris acum din nou sa aflu cu ce prevederi legale exact nu este in conformitate si astept sa vad ce-mi raspund desi ma indoiesc ca o sa mai primesc ceva.
Pur si simplu este alt drept care ne este furat.
Ma bucur insa pentru gravidele ale caror firme au fost informate ca inca se da salariul mediu pe unitate si care se bucura de aceasta facilitate. Eu una si copilul meu nenascut am fost discriminati.
Ma gandeam sa iau legatura si cu cineva de la presa poate totusi se va misca ceva dar imi este teama sa nu fac rau celor care ar primi acel salariu.
Sunt tare amarata.


+21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

daca eu am trei copii nascuti dupa 1 ianuarie 2006, pot beneficia de indemnizatie pt ultimul dintre ei daca la 1 ianuarie 2006 eram deja in plata pt copilul nascut in ianuarie 2005? sau se considera ca deja am luat 3 indemnizatii din 2006 pana acum?multumesc

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai deja 3 nasteri - cf legii ai atins maximul posibil.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

acum o saptamana am nascut, asta ar fi a treia nastere dupa 1 ianuarie 2006

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ah... am inteles gresit. Este Ok atunci.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput