MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Am facut si eu brownies la un moment dat dupa reteta de pe culinar. Au iesit f. bune.

Cred ca le mai fac si ptr petrecerile de Craciun.

In rest, nu prea sunt prietena cu Monti in ultimul timp.
Asa ca nu prea am ce scrie.

Felicitari fetelor care au slabit.

Andanii, super ca mergi la sala. Conteaza si cum ne simtim, nu numai sa mearga cantarul in jos.

O zi buna,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

facut io anu trecut de sarbatori Brownies..mori langa ele

ninha mey wasa de o gasesc aici e chiar ok...sau poate s-au obisnuit dintii si gura mea cu ea.. chiar gasesc una cu susan deasupra pe care o iau si-mi place de numa

meniul meu azi:
Md: struguri, lapte, baton cereale
G: n-am avut ca am avut trebi
P: tocanita de ciuperci cu 2 rulouri de curcan+3wasa
G: 1 clementina si alune de padure(vreo 10-15)
C:ei asta nu mai stiu..cert e ca in ultima saptamana imi vine sa mananc brinza...si telemeaua cu kapia suna fff

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

asa e, negresele arata super! asta m-a tentat si pe mine, si ca se fac f usor; o sa incerc in wend, ca astazi n-am reusit; oricum o sa mananc o bucatica, doua - nu mai mult, doar asa de pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ce mult ati scris doamnelor...... Am vazut ca ati sarit pe mine cu Craciunul. Nu rectific cele spuse, doar clarific: nu am de gand sa bag in mine ca sparta toate combinatiile nepermise, voi incerca pe cat posibil sa nu calc rau in strachini dar nici Monti 100% nu voi fi. Si noi am fost in ff multe locuri si am avut si vizite si ne-am abtinut cu brio...... Dar acum nu avem sanse.... Sa ma intelegeti mai bine, e o unitate turistica ce ne apartine, cu restaurantul din dotare si cu 30 de turisti si copii aferenti ce vin sa se infrupte din bunataturi traditionale.Bucataria unde se prepara e ca o a 2 casa pt noi in perioada asta, inevitabil sa nu trebuiasca sa gustam din preparate pentru a da ok-ul.Ca eu nu- I pot zice clientului ca Nu stiu cum a iesit mancarea, ca de.. noi suntem Monti. Plus in perioada asta multe mese se servesc in regim de bufet suedez iar noi mancam tot in restaurant, servindu- ne impreuna cu clientii de pe bufet. Zic eu ca nu e chiar politicos sa apar din bucatarie cu strachina mea, sa zica apoi ca gazda manca separat alte mancaruri....... De obicei suntem in situate asta in w/end, dar una e 2 zile (pana acum am reusit sa nu incalcam) si alta e 2-3 saptamani in continuu, cand e si sarbatoare si e o atentie si m mare fata de pretentiile la anumite preparate........ Etc etc etc. Iar in bucatarie este asa un flux de lucru in perioada asta incat oricum nu ar avea nimeni timp sa imi faca mie Monti si nici loc sau timp sa imi fac eu singura
Asa ca...... nu cred ca v - ati confruntat cu astfel de situatii
Acum cred ca ati inteles ideea in mare

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Nu v-am zis si vestea buna, am schimbat bateriile la cantar ca o luase razna si avem mai putine kg, deci se pare ca am slabit mai mult decat credeam Eu am 59 si sotul 88,5. Nu ne venea sa credem.

Ce am mai mancat in ultimele 2 zile: varza gatita- asa mai dietetic si friptura la tava.

Si acum intrebare, dar sa nu ma bateti: la faza 1 e voie ciorba de fasole?

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Meniul de azi:
- mar
- smoothie verde
- caju
- salata verde, ardei, sunca monti, mozzarella, seminte floarea soarelui
- cioco neagra, migdale
- brocoli gratinat, mujdei de usturoi.

OCHIDUT merge ciorba de fasole, mai ales ca nu cred ca mananci o saptamana. Daca exagerezi, s-ar putea sa nu slabesti, doar sa te mentii, dar de ingrasat nu te ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ochidut bine ca ai venit cu precizarile....vin-o si cu detaliile pensiunii ca tot spunea cineva ca nu a gustat niciodata dulce ardelenesc

maine imi vine o prietena nemtoaica in vizita si sta pana marti...acu sa ma vedeti...in gateli: am in plan escalop da din pui(mie asta tare imi suna a tocanita de ciuperci...IAR)..si o sa fac si ceva pizza cu blat de tarate si...mai am in program supa de rosii iar in rest legume la tigaie ca nu sutem la hotel de 5stele

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hai mey fetelor asa pustiu azi?

meniul meu azi:
Md: banana,pruna, lapte0 si un baton de cereale
G: nu spun ce dulce, vreo 10 alune de padure si vreo 5 caise uscate da stiu am balotat multa gustare
P: un iaurt mic cu wasa
G: am para si mar si grefa...sa vad ce o sa fie castigator
C: cred ca un smothie cu prafurile mele cu vitamine si cam atat


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Meniul de azi:
- mar, paine secara cu magiun prune
- mozzarella pane (cu tarate ovaz), gogosari murati
- caju
- checulet la cana monti, iaurt
- cioco neagra, vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

good morning, montigirls! poftiti la !
aseara am descoperit accidental o metoda de a ingrosa sosul fara amidon. am vrut sa fac o mancare rapida ptr sotz, din sunca si ardei rosu cu sos carbonara. insa nu aveam smantana si ptr ca aveam prin casa niste germeni de grau sanovita, am pus o mana din ei sa vad daca ingroasa laptele. si s-a ingrosat. dupa aceea m-am uitat pe net si am vazut ca au IG 15. m-am uitat si pe eticheta, nu zice nimic de carbohidrati, doar proteine (8,7 g), grasimi (10 g) si fibre (1,6 g). 350 de calorii la suta de g.
in we o sa incerc sa vad daca ies si snitelele cu ei.
voi ce stiti despre asta, sunt ok?

Mergi la inceput