MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

zax escalop e de porc ???

deci la sarmalute monti umplutura se pot face in doua feluri

orez integral + legume
carne + legume

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)


escalop de curcan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

si meniul meu de azi:

Md: paine Wasa cu zacusca
G: alune de padure
P: escalopu'
G: cioco neagra
C: salata verde cu castraveti, ardei, rosii si branza de capra

am facut in seara asta si eu painica Wasa; a iesit foarte buna; sunt curioasa insa cum o sa fie maine; am pus-o in pungute la frigider.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

zax lumineaza-ma si pe mine te rog ce mama lui e escalopu asta?si ce presupune facerea lui?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna seara!

Felicitari fetelor care au slabit

Meniu azi:
MD: wassa, crenvusti de pui bio, gogosar
P: wassa,tofu
C: tocanita de ciuperci cu wassa

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

brandusik eu am facut escalopul asa: am taiat o bucata de pulpa de curcan in fasiute subtiri; le-am rumenit pe gratar, apoi intr-o craticioara am sotat cu un pic de ulei de samburi de struguri, o jumatate de ceapa, ardei rosu si vreo 6 ciuperci mari; am pus si carnea si le-am bagat la cuptor pentru vreo jumatate de ora; aproape de sfarsit am pus 3 catei de usturoi si condimente (oregano, cimbru, piper boabe) si patrunjel verde tocat precum si jumatate de cana de supa de rosii, ca o aveam facuta in frigider, si era pacat de ea. A iesit foarte foarte gustos si satios! Sper insa sa fie Monti, ca n-as vrea sa gresesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata montigirls

zax ooo daaaaa, de curcan e superrr .... si monti e cum ai preparat-o .... daca e carne cu legume e monti fara carbo in preajma

brandusik o banana din cand in cand nu e o tragedie , stai linistita

puisorule tu mananci si seara carbo ??? am vazut in meniul tau si dimineata si la pranz si seara wassa ... slabesti in conditiile astea ???? sau te mentii ??? ...

Eu daca mananc dimineata carbo zilnic nu slabesc ma mentin frumos cu o felie de paine monti zilnic, dar nu slabesc nici un gram .... dovada e luna asta , m-am cantarit azi dimineata si ma mentin eroic ... stiu exact ce trebuie sa elimin ca sa mai slabesc ... trebuie sa elimin painea fie ea si monti, sa elimim nucile, alunele pe care le mai mananc la gustari (nuci, alune si doar neprajite) sa elimin bucatile de cioco neagra mancate din cand in cand ... si poate ma repet ... in cazul meu in conditiile in care am slabit ffffff mult cu monti pana la un moment dat si pentru mentinere si ca stil de viata e excelent monti, se poate .... insa ca sa mai slabesc in continuare in cazul meu dupa atatea kg date jos organismul probabil doreste sa stabileasca aic, aici si-a gasit exhilibrul, ii place la kg astea si pentru a mai da jos trebuie sa fiu si mai stricta
Nu generalizati mesajul meu ... va rog ... mai ales cele care sunteti la prima intalnire cu domnul monti veti slabi cu siguranta si mancand paine monti si o bucatica de cioco .... eu doar va povestesc cum reactionez eu dupa 5 ani de monti

saddie intr-adevar miscarea e buna, te tonifiaza , si pentru a nu mai atarna carnea pe tine ar fi bine sa mergi putin la o sala .... chiar se vad imbunatatiti cand merg la sala ,ma refer la mine

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

e monti, zax, de ce sa nu fie? si e cu atat mai sanatos cu cat nu-i facut in tigaie, ci la cuptor.
Andanii, ptr mersul la sala. la fel ptr toate care faceti sport pe aici. abia astept sa incep si eu. oare la cate luni dupa cezariana se poate incepe sportul? revin cu o intrebare ramasa fara raspuns: face cineva zumba? cum e?
saddie, ce e ala MI?
brindusikule, nu faci rani la gura de la atata wassa? eu o data am mancat si m-a usturat limba trei zile.
Puisorule, ce mai gatesti? ia mai omoara-ne cu niste retete din-alea de-ale tale. marti e ziua mea si vreau sa gatesc ceva special, bun, si usor de facut. oare exista asa ceva?

meniul pe ieri :

MD: paine vitastar cu crema de branza de capra + germeni de lucerna;
P : varza de bruxeles la cuptor;
C : chec cu iaurt;
G : mere si un pumn de seminte.

Azi am inceput cu:

MD: o salata foarte gustoasa din: germeni de lucerna + doua oua fierte taiate cubulete + nuci + marar + susan prajit si macinat + suc de grapefruit (ca lamaie n-am avut);
La P: o supa de pui cu legume;
La C: am niste pulpe la cuptor gata facute de ieri si cred ca o sa pap una cu broccoli la aburi + o salata de telina rasa cu lamaie si marar;
La culcare un mar, probabil.

Cred ca mai beau o cafea ca nu mi-a ajuns cea der dimineata.
Mirci are faringita si amigdalita si sunt cam stresata. a facut febra mare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

NInha draga multumesc, eu merg la sala la fitnes ... mie personal nu-mi place zumba, e prea multa topaiala ... obosesc repede sarind, eu am balcoanele mari si ma deranjeaza cand topai topaie si ele cu mine

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Buna dimineata dragelor!

La multi ani tuturor Andreilor si Andreelor! sa aveti o zi frumoasa si senina!
o sa punem grausor la incoltit diseara;

ma bucur ca escalopul e ok si montignac, pentru ca mi se pare usor de facut si bun pentru toata familia; plus ca e si f gustos si satios;

cat despre zumba, si eu as vrea sa fac; mi-as dori mult de tot, dar nu gasesc aproape de mine si nu prea pot acum, cat e micuta mica sa plec prea mult de acasa; poate cand mai creste un picut si reusim sa ne organizam intr-un fel;

vreau sa fac astazi Brownies http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/14332/Retete-Montignac-Brownies-cu-ciocolata-si-nuci/ arata asa de bine si par super ok fara zahar si faina; si cica sunt si pentru faza 1

MI cred ca inseamna Mega Image; si eu mai cumpar de acolo cateva produse dietetice; au o gama destul de variata;

o zi cu soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

zax arata super prajitura ... pare ok ... da cu nuci, migdale in ea , cacao, unt e cam calorica zic eu .... eu sigur nu as slabi mancand-o

Dragelor pe unde sunteti ??? azi nimic nu spuneti ??? ce mancati , ce mai pregatiti ????

va pup pe toate , o seara placuta va doresc

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput