Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Ne-a venit cel de-al doilea rezultat la urocultura -negativ ! Acuma stau ca pe ace si-l astept pe cel de-al treilea .... Si cum vad ca dureaza ceva, tare mi-e frica de vreun rezultat cu vreo infectie ..



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

adusul din strainatate depinde intotdeauna sa gasesti pe cineva, apoi sa paltesti taxele-mari si nesimtite-puse de transportatorii romani,de ajungi la 90 d eeuroper cutie, in loc de 60,ca daca afla ca-i medicament, se stramba imediat.
intervin pauzele,nu gasesti pe nimeni care sa se duca acolo,care sa vina de acolo,care sa aiba disponibilitate.ce faci?
tocmai pt a putea sa mi le iau lunar,fara supra taxe,asa cum orice bolnav se duce la farmacie,am facut acest demers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Eu sunt un car de nervi din cauza crizelor smecherasului meu Am fost afara si pe cand sa plecam din parcul de joaca spre casa n-a vrut sa stea deloc in carucior. Sa vedeti cum se zbatea si cum urla, l-am luat un pic in brate dar nu pot sa-l car si sa imping si caruciorul. A urlat 10 minute, tot drumul, de aproape nu mai avea aer. In fata garajului cand sa parcam caruciorul, s-a aruncat pe jos pe asfalt, s-a tavalit, urla de au iesit vecini la geam Si toate astea pe langa crizele obisnuite pe care le face zilinic de la prima ora

Crissy foarte fain biroul lui Bea. Eu as lua masuta sa poata sta sa se joace cu fratiorul/surioara + prietenii.

Bumble, of saracul Victor. Doamne da sa iasa parazitii si la copro daca tot se vad cu ochiul liber. Pediatra as schimba-o si eu daca bajbaie asa. Multa sanatate

Ainotna, multu' de raspuns Si eu ma gandesc ca e un pic cam mare masuta. Mai caut sa vad ce mai gasesc. Eu prefer plasticul pt. ca se curata mai usor.

Eladea tu esti prea doamna cu vecinii. Si noi am fost in situatia asta acum cativa ani si dupa ce am rabdat o noapte-doua, am chemat direct politia. Nu mi-a venit sa cred ca au sosit in mai putin de 10 minute si s-a facut liniste instant A doua zi au venit de am semnat o plangere, le-a dat amenda si de-atunci sa vezi cum au invatat sa faca liniste.

Merg sa citesc supernanny

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Sunt de acord cu BTz, referitor la automedicatie, mai ales la cea alopata.
Si noi am facut aerosoli cu adrenalina si dexametazona pt bronsiolita la 6 luni, dar cu mare strangere de inima. Eram gata, gata sa-i fac doar cu ser, dar mi-a zis dr. ca poate ajunge in situatia sa nu poata respira deloc si m-a convins...

Bumblebee, incearca si cu suc de ridiche neagra, poate o sa-i prieasca, cine stie. Rezista mami, suntem alaturi de tine. si pentru Victoras.

In perioada de iarna cand se face caldura in casa e bun si un aparat de umidificat aerul.
Oana, mi-am adus aminte ca ai intrebat de umidificator. Ai luat? Eu am unul www.elbur.ro/umidificator-si-purificator-cu-ultrasunete---vapo-lux-p21.html" target="_blank">din acesta. Imi place ca se opreste automat cand atinge nivelul de umiditate selectat si invers, nu face sauna in camera.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ilinca, eu nici nu mai ies cu caruciorul, ca sa nu ajung sa imping si caruciorul si sa-l car si pe el!!! La fel suntem si noi...si nu pot sa-l las sa se tarasca pe jos ca mi-e teama ca e prea rece. Toata sunt transipata cand ajung acasa, desi afara e frig rau. Si in plus, Raul ma si trage de par...daca gasesti vreo solutie, te rog, spune-mi-o si mie!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Vineri dimineata, pe 11.11.2011, SN a servit pt ultima data .


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

CAnd merg cu V in oras, si iesim din masina sa il pun in carucior, se zbate. Reusesc sa il prostesc cu o coaja de paine. Daca ii dau pufuleti, tot mai vrea, nu il calmez. Dar cat sta in carucior e trist, pleostit, nu zice nimic, sta tolanit pe spate, de zici ca da sa doarma. Ca toata lumea ma intreaba ce e cu el. Cand il scot, sa ne plimbam, e argint viu, rade, e fericit. Cand sa il pun in masina, iar se incoarda si se zbate. Ii pun niste desene (10 min) pana ajungem acasa. Si gata. Cateodata mi-e mila de el, sa il stiu suparat in carucior.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

spitalul din constanta e sub orice critica. acum doua saptamani a ajuns maicamea cu o matusa de a ei la urgenta, abia le-a bagat in seama si pana la urma a si murit matusa respectiva. am eu sentimentul ca a murit cu zile...
si am patit=o mai pe pielea noastra acum doi ani cand era maicamea sa moara ca nu ii aprobau tratamentul si noi nu il puteam cumpara pt ca era cu regim special. am ajuns si la prefect atunci, el m-a trimis la directoarea casei de sanatate, ma rog, cu mari interventii am reusit. dar daca nu cunosteam pe nimeni??

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Eu cand o asez in carut ii dau ceva in mana sa se joace/ sa rontaie. Mai nou ii dau o cutie goala de la Osanit

Fetelor, referitor la comanda de pe Amazon, in ianuarie sunt reduceri, unele produse sunt reduse mai mult, de ex. www.amazon.co.uk/VTech-First-Steps-Baby-Walker/dp/B001TL1SN2/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1321529430&sr=1-2" target="_blank">premergatorul vtech era cam 12 lire si www.amazon.co.uk/LeapFrog-Learn-Groove-Musical-Table/dp/B002GYVMNW/ref=sr_1_sc_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1321529491&sr=1-2-spell" target="_blank">masuta leapfrog tot cam asa, 12-13 lire (stiu ca am dat aprox 150 ron pe ambele)
Dar unele e posibil sa nu mai fie deloc pe stoc, asa ca nu e sigur ca veti mai gasi jucarii pe care le vreti. E cu 2 taisuri.


matusa ce poveste groaznica :((((
Doamne ajuta sa fim sanatosi si sa nu fie nevoie de serviciile medicale din spitalele noastre



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

pretul la umidificator e prohibitiv!si eu am nevoie,dar e mult prea mult.

si Sebastian plange,dar comparativ cu ce scrieti voi,inteleg ca doar maraie.

blumblee,imi pare rau.multa sanatate strumfului.noi am tras cu viroze de pe 6 sept pana pe 19 octombrie.e oribil.

Mergi la inceput