Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Buna fetele!

Eu tot cu nasul infundat + tuse

Raducu e bine deocamdata

Histamina, iarta-ma, sigur ai mai spus mai demult, dar mi-a scapat mie . Tu pana la urma ai facut cezariana fara anestezie?

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Of, scrisesem un mesaj despre aerosoli, lungut dar mi l-a sters Sasha dintr-o miscare asa ca nu mai reiau decat concluzia: substantele folosite in nebulizator sunt foarte periculoase pe termen lung (flixotide, dexametazona etc au niste efecte secundare foarte urate), eu nu le-as folosi la orice tuse, muci.

Pe prospectul adrenalinei scrie ca este medicament "care se utilizeaza numai in spatii cu destinatie speciala (spitale, dispensare medicale etc.)"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Matusa, daca eram in locul acelei mame, cred ca ucideam pe cineva din spitalul ala!!!!! Cum sa lase copilul in coma cu o simpla perfuzie?!?!?!?!?!?!???? E strigator la cer!!!!! Si eu ma rog zilnic la Dumnezeu sa ne tina sanatosi, sa nu ne imbolnavim de nimic grav, sa nu ajungem la mila medicilor din tara asta!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

puiut,da click pe linkul meu d ela semnatura.
acolo e povestea toata.

m-am culcat la 5 dim.
pe we am dulceata de gutui+peltea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, fete dragi!

Histamina, imi pare rau ca te lupti cu morile de vant in tara asta! Banuiesc ca trebuie reteta in Germania pt medicamentul respectiv...

Referitor la spitale si la sistem in general, eu pe unde am fost am fost tratata ok, bine nu erau situatii grave. Dar cand citesc sau aflu de diverse cazuri ca cel descris de matusa, nu pot sa inteleg de ce lucreaza oamenii astia in sistem, chiar asa au satisfactia mai mare cand le mor pacientii decat cand ii salveaza, cum pot trai cu constiinta impacata cand puteau sa salveze un om si nu si-au dat silinta, nu pot sa inteleg cum pot fi oamenii astia atat de NEOAMENI (inumani)... PUR SI SIMPLU NU INTELEG...


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Salutari.
Nu stau mult,sunt pe fuga,piciul tot la program scurt,dar un pic mai ok,deja nu mai plange asa mult,are 2 prieteni cu care sta mai mereu dar de mancat tot nu vrea.Asta e.
Pe 14 avem prima serbare,Doamne,cate emotii

Cu intarziere urez si eu
LA MULTI ANI TINA,ce-mi doresc eu mie sa ti se implineasca si tie
LA MULTI ANI MATEIASI DRAGI

Fetele,nu va suparati pe mine ca o zic,dar nu faceti aerosoli de capul vostru,doar la recomandarea lui X,Y,Z ca lui i-au trecut mucii.
Stiu ca voi vreti sa ajutati,dar cel mai bine este ca aerosolii sa fie facuti doar la recomandarea medicului,deoarece unele substante se folosesc in cantitati mai mici decat scrie pe prospect,iar daca acest lucru nu este recomandat se poate face mai mult rau decat bine.
Fiecare copil este unic,organismul poate reactiona diferit la acelasi tip de tratament,de asta e recomandata vizita la un medic.

De ex:noi pt muci transparenti am avut aerosoli cu ACC si DEXA (aproape cate jumatate de fiola,mai precis 0,33%) si 2 ml de ser.
Dr meu nu mi-a recomandat picaturi pt nas,are el ceva impotriva lor si prefera sa le evit.

Multa sananate delfinasilor bolnaviori!!!

Am fugit dupa pici.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata fete dragi!

sunt un car de nervi... azi de dimi la 4 eram la usa vecinilor, cu nervii in varfu limbii...e a 3-a oara cand merg la ei...imi vine sa-i impusc...le-am spus clar ca intre 22-8 sunt ore obligatorii de liniste...dar na, cu cine sa vorbesti...is studenti si pasari de noapte, evident... le-am zis ca nu mai vin a 4-a oara, vorbesc cu proprietarul, daca nu rezolv, chem politia...ce altceva pot face?

bumble, offfff, draga de tine...nu te agita cu coletul, pe bune...nici nu e nevoie sa mi-l trimiti, de fapt...am facut-o pt Vladut...

sunt in plina curatenie! va pup! sper sa mai revin azi!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

antonia,ai dreptate 100% cu tot ce ai scris.
acele substante sunt rau de folosit pt ca au efecte urate de tot,mai ales dexa.adrenalina chiar e periculoasa.doar in cazuri extreme.

criss, nu e nevoie de reteta in Germania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

antonia,ai dreptate 100% cu tot ce ai scris.
acele substante sunt rau de folosit pt ca au efecte urate de tot,mai ales dexa.adrenalina chiar e periculoasa.doar in cazuri extreme.

criss, nu e nevoie de reteta in Germania.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Noi avem o mamica care sta in Germania, mysya. Daca se da la liber, poate te ajuta ea. N-a mai intrat demultisor pe aici, parca pe facebook e mai activa.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Btz, wow ! Deja aveti serbare !

Histamina, pai daca nu e nevoie de reteta de ce nu cauti pe cineva sa ti le cumpere din Germania ?? Chiar si aici pe DC ai putea cauta ! Cand ai bani, vorbesticcu persoana si iti trimite ramburs . Sunt sigura ca ai putea gasi niste oameni de bine care locuiesc acolo.

Aerosoli-si mie mi-e frica sa pun de capul meu diverse substante in aparat. Cand avem tuse usoara, pun ser si facem 10 min. La noi functioneaza cu desene

Apropos de vecini - noi de 2 luni si ceva nu avem apa calda la baie din cauza unei vecine plecata cu biscuitii care nu vrea sa-si repare portiunea de conducta ce-i corespunde, nu lasa pe nimeni sa intre, acuma nici macar nu mai deschide usa

Au fost ceilalti vecini afectati impreuna cu admnistratora la politie, aia cand au auzit de ea si-au pus mainile in cap ca cica e campioana la depus diverse plangeri. Au fost la ea la usa, n-au putut sa faca mare lucru.... Unica solutie e s-o dam in judecata si cum in tara asta justitia are viteza melcului.... E clar.... asa ca va imaginati cum ne chinuim.

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput