Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Ilida, noi cand nea-am mutat aici unde stam, uscam rufele in dreasing pe un suport smecher si asa mi se parea mie ca e ok si arata bine suportul acolo in camera aia...in fine..total gresit. Am descoperit ulterior o igrasie si pe hainele care nu le purtam s-a asezat ca un puf alb si pe haine de piele la fel si pe pereti in spatele rafturilor. Eu cred ca nu e bine sa usuci muulte rufee in camera, e una sa pui pe calorifer, atunci poate daca e in camera uscat poate schimba aerul dar nici asa, mai bine pui pe calorifer un vas cu apa, noi avem ceva special din metal care umplem cu apa si sta agatat de calorifer acel sistem. Dar daca poti lua umidificator e cel mai bine si mai corect. Noi avem unul dar nu l-am fol pt ca am considerat ca nu trebuie. te pup si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Ilida, eu am luat un termometru cu higrometru. Si vad in procente umiditatea...din ce am inteles e bine sa fie peste 40%, iar atunci cand scade eu pun 2 prosoape umede pe calorifer. Dar daca aerul e deja umed, iar peretii reci, risti sa faci igrasie, de la care se face astm.
Cat despre umidificatoare, nu stiu ce se gaseste pe acolo, la noi chicco e printre firmele cele mai recomendate.

Eu sunt racita! Eliza e ok pana acum, parca in forma maxima, de cand mei imi vine sa zac intr-una Sper sa imi revin repede ca deja m-am saturat!

Felicia, ma bucur sa te "revad"!

Pup toate fetele frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Doamne si tu ai racit? Da cum asa???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Betty, imi pare rau ca nu te poti odihni. Nu stiu ce sfat as putea sa iti dau...Pupici si sper sa isi revina repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Giuliana, m-am vopsit, spalat, uscat, dar dupa am ieshit imediat afara. Porii mai sunt deschisi o vreme, si e frig raaaaaaaaau. Asta e..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Giuliana, m-am vopsit, spalat, uscat, dar dupa am ieshit imediat afara. Porii mai sunt deschisi o vreme, si e frig raaaaaaaaau. Asta e..



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


asa suntem noi femeile....pt frumusete uitam de sanatate. Iti doresc sa te insanatosesti repede si sa nu ia papusa mica de la tine raceala.
Eu sunt happy ca mama e bine, maine o externeaza, ma duc sa o iau si sa o duc acasuca si nu stiu dupa cate zile sa o primesc la noi, desi medicul a spus ca e bine, i-a trecut raceala, mie imi este frica sa vina la bebe

Legat de cat papa bebeii nostri la o masa, Eric papa maxim 100 ml, ffffff rar 130, 140, poate o data pe saptamana si indata are 3 luni. L-am cantarit ieri si are la 2 luni si 3 sapt, 6200 g. Cand vad ca ai vostri papa cate 200 sau 180 sau mai mult, ma intreb al meu de ce papa asa putin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Cred ca spargem gheata, Matei a cazut din pat azi noapte. Nu stiu cat de rau s-a lovit, dar de speriat s-a speriat sigur. Dimineata era ok, tre' sa luam aparatoare de pat.

Ilida, noi avem umidificator cu abur rece in genul asta:
http://www.shopmania.ro/umidificatoare/p-honeywell-bh860e-18514961
L-am cumparat din Germania si a fost 150 de euro acum vreo 3-4 ani. Daca nu ma insel, umidif. cu abur rece sunt cele mai bune. Umiditatea, eu stiu, ca trebuie sa fie undeva pe la 60-65%.

Anda stiu si eu ca dezv. bebelusilor e diferita de la un copil la altul, eu iti scrisesem despre M ca sa te linistesti tu . Tin minte si la Maria (tot cu Capraru am "crescut-o") ca evolutia ei era diferita in sensul ca, spre ex. daca avea 4 luni facea unele lucruri specifice varstei de 4, dar si de 3 sau 5 luni.

Miha si noi avem tiramisu, dar de data asta e facut cu nesquik, nu cu cafea ca sa nu-l mai agit pe M.

Felicia cat te inteleg! Acum cateva luni ma plangeam unei prietene de cat sunt de dezamagita de anumite lucruri, persoane, etc. Ea mi-a zis ca e normal pentru ca am asteptari. In momentul in care nu mai ai asteptari, de niciun fel, nu mai suferi pentru ca nu ai de ce
Bineinteles ca nu-mi iese intotdeauna, dar lucrez la asta. Una peste alta, ma bucur ca esti mai bine
Nici lui M nu-i place sa fie singur, dar absolut deloc, nici macar cand doarme.

Babylicious sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Giuliana, ma bucur ca e mama bine! Si ma gandesc ca bb tau papa mai putin ca e mai mic...intre el si Iustin e o luna si o saptamana de ex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

babyblue, Iustin papa LM sau LP .200 ml de unde scoti la o masa daca papa cumva LM?

Miha, Cristina mea e zodia rac si este o veselaaaa, sociabila...nu am pomenit...o poti vedea in poze la mine pe FB...e mereu vesela:))))

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)



Din cate stiu eu Iustin e pe LP. (sper ca nu ma insel Ramona ;)


din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




ilidia nu te inseli, iustin e pe LP.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

babyblue, Iustin papa LM sau LP .200 ml de unde scoti la o masa daca papa cumva LM?

Miha, Cristina mea e zodia rac si este o veselaaaa, sociabila...nu am pomenit...o poti vedea in poze la mine pe FB...e mereu vesela:))))

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





LP gliana. iustin e pe LP de la 2 luni si putin cand a trebuit sa l intarc pt ca am avt prb de sanatate si am luat o luna si ceva antibiotic care nu se poate da in alaptare. de asta stiu cat papa. la san n-aveam niciodata idee, doar cand ma mulgeam.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput