Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
miki ati trimit rezultatele analizelor??



mamica implinita cu 2 comori !!



inca nu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

bronho-vaxom , miki?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata si un ceau cu lamaie si miere ca ma doare gatul si sunt terminata de racita
si eu si sotul...asta mica e ok tot are ceva muci dar ii scot cu batista si ii pun pe zi colargol si seara pivalone ca desfunda bine si doarme bine. gata, nu ma mai trezeste
ma simt si eu om

scuze pt ieri ca nu am intrat....am fost in oras toata ziua la shopping pt botezul de pe 26. am cumparat cam de toate.mai am panza de mir,fasa,sosete,lumanare,sticluta de mir si prosoape preoti. offfff ce bani multi am cheltuit ma gandeam ca imi ramane si mie de vreo rochita ceva dar de unde?....doar e esarfa mi-am luat..una gri
azi ma duc sa ma vopsesc si sa ma tund la o tipa noua. la salonul abbate daca ati auzit. a fost cineva? e ok? am emotii

nu am citit tot dar am vazut ca ne-a dat miki link cu niste incaltari. or avea si talonet?
apropo de orajel...al meu da, este cu benzocaina...este cumparat acum din farmaciile din sua. ma gandesc ca nu or fi atat de

mada- ce tare etsi cu visul tau stii ce am visat eu? ca dormeam in pat intre o sticla de cola si una de fanta

fetelor stiti de unde pot cumpara pt Teea un combinezon/fas cu pantalon si geaca din puf? mi-a dat soacramea bani sa-i iau de mos craciun si eu nu stiu de unde sa cumpar ca pe piata sunt majoritatea din vatelina

simo- frumoooos hol. asa imi place si mie...mai ales o bucatarie..sa aiba si hota din aia mare pana in tavan tot asa antichizata..eiiii, cred ca raman doar cu placutul
strumph-multumim de intrebare. teea e mai bine cu mucisorii iar eu mi-am revenit cu somnul ca mandra a binevoit sa doarma linistita voi cum sunteti? o aspiri? a papat?

fetele cam atat retin, ma duc sa preg fructele, apoi ma preg sa plec la coafor

ne auzim mai pe seara


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ce cadou de mosi le luati fratiorilor/surioarelor mai mari????


mamica implinita cu 2 comori !!



am luat deja destule si mai tb sa iau. Noi nu avem de la cine sa primim cadouri/jucarii asa ca toata baza e pe mine Pt Cristi avem 4 ocazii de luat (Sf Andrei, Mos Nicolae, Mos Craciun si ziua de nume si apoi pe 29 dec ziua lui de nastere) deci sa te tii Pt Cata doar 3 ocazii Mos Nicolae, Mos Craciun si Sf Ion

Pana cum am luat un set Play dough si cu rezerve, pe care am sa il dau de Sf Andrei, apoi mai am un set Lego Duplo cu masina de pompieri, o maisnuta Race cars care are un dispozitiv unde apesi cu piciorul si tasneste masina..si parca am mai luat ceva, dar nu-mi aduc aminte
Pt Cata am luat o sirena mica si fara par si o carte cu printese in forma de gentuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

am si uitat sa va zic ieri vestea mare, duypa 1 luna jumate de balans inainte-inapoi a reusit si andra mea sa faca cativa pasi in 4 labe nu prea multi ca revine la problema ei de a incerca sa ridice fundul sus si sa-l mute dintr-un loc in altul..

mami de 2 prichindei


Felicitari Andra!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

si acum si oful meu..am presimtit bine, n-a durat 2 saptamani consecutive, ci numai una si iar stam acasa
toata noaptea vlad a behait ca un magarus..o tuse seaca asa urata n-am mai vazut parca se sufoca iar..si din nou cred ca sunt mucii care s-au lasat pe trahee in jos..
m-am saturat, acum e la doctor cu tacsu..cand ma gandesc ca vine iar cu aerosoli acasa cu dexa,acc,fluimucil, flixotide sau mai stiu eu ce mor nu alta
asa ca azi va pup si va urez o zi frumoasa voua ca a mea va fi grea

mami de 2 prichindei


off, sanatate multa micutului frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed eu cred ca si mandreeac are dreptate. daca parul tau este inchis, fara decolorare nu va iesi blondul ala deschis.

bb_yasmi si eu am zis zilele trecute ca Anastasia luase 200 gr in 3 sapt. mai are sapt asta sa mai ia ceva pana la 9 luni voi vedea ce ne zice maine pediatra.
dar eu m-am uitat pe net si cica in luna 9 iau 250 gr. ea este si foarte, foarte activa si nici nu mananca sa sparga ca ai vostri ca sa echilibreze balanta calorii consumate-calorii mancate cred ca ea mai mult consuma
eee sa fie sanatosi. ca dolofanei sunt, cel putin Anastasia este, dar nu pufoasa, este mai mult musculoasa parca. nu zici ca are numai vreo 8,5 kg sau cat o avea ca nici nu stiu exact cat are cu cantarul asta al meu, vad maine.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

am trecut sa va salut scurt, azi am fost mai puturoasa, acusica se face ora de papa a fetei si eu nu-s gata

mandreeac - cand am fost la vaccinul de 6 luni a cantarit-o dr si mi-a zis ca are 7.800,desi mie mi s-a parut cam putin.acum nu stiu exact cate are, pentru ca nu am pe ce sa o cantaresc

irinuca - ma bucur ca sunteti bine acum...

miki - sanatate multa lui vladut si felicitari andrei pentru cei cativa pasi de-a busilea

ailed,yasmi,cami -

alexina - sannatate multa si tie si sotului





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

somleac, mada pt ce este acea groapa??

miki ati trimit rezultatele analizelor??

nu stiu daca am mai spus, dar eu de cand ii dau iasminei propolis cu vit C si echinaceea mi-a racit doar o singura data, fff usor doar starea aceea de raceala. p[ana atunci la fiecare 2-3 saptamani era racita de la gradi. adica o saptamana doua o tinea raceala...o sapt era bine si tot asa. deci merita incercat! eu ii dau de o luna deja.


mamica implinita cu 2 comori !!



yasmi, probabil ca voi veti avea fosa septica si tot acolo tb sa ajunga o teava care colecteaza toata apa ce se scurge din burlane. Daca ii spui sotului sigur intelege ce vrem sa spunem

Zi-mi si mie amanunte, cum ii dai Iasminei..cate pic? sau sunt siropuri..cate pe zi..etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Miki daca ai farmacie cu homeopate in zona da-i rapid Aconit, Helpar sulfur si Ipeca toate CH15. E vorba de tuse sparta, metalica sau cu secretii?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput