Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA



fetelor stiti de unde pot cumpara pt Teea un combinezon/fas cu pantalon si geaca din puf? mi-a dat soacramea bani sa-i iau de mos craciun si eu nu stiu de unde sa cumpar ca pe piata sunt majoritatea din vatelina

ne auzim mai pe seara


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


eu am fost multumita de un set cu salopeta +geaca luate din Decathlon anul trecut pt Cristi. Am inteles ca au bagat din nou Weezee..sau ceva in genul..stiu ca si Vlad al lui Miki avea la fel

Sanatate multa si bafta la tuns! Evident te asteptam cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ioanna, Neata! Cum spui ca esti puturoasa? eu mereu te aud ca faci tot felul de mancaruri si curatenie non-stop
Cred ca de craciun se infiinteaza toata familia la tine, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Yasmmi unde coboara burlanul de pe casa a bagat o teava pe sub pamant care ajunge intro groapa mare mai departe de casa plina de jumate cu pietris.

Cadouri nu stiu ce sa iau. Stam atat de rau cu banii. Si avem atatea jucariii ca nici nu se mai joaca cu ele.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

UUUUUUUffff fetelor ce-am facut. E ziua lu barbat si nu l-am felicitatAm crezut ca e miercuri azi. Nu-s normala.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ioanna dar cat vroiai sa aiba la 6 luni? pai 7800 este foarte bine cum sa ti se para putin?
eu chiar aseara citeam pe net despre greutatea bebeilor pe luni(mai ales ca a mea nu a luat mult luna asta). pai la 8 luni un bebe cica trebuie sa aiba 8000-8500gr. deci aici avem numai uriasi de bebei? unii si la 9 luni cica 8250-8750 gr. pai si aia care au 10 kg sunt obezi sau cum? si la 1 an trebuie sa-si tripleze greutatea.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

mada - azi am frecat menta pe aici mai mult decat de obicei si cand m-am uitat la ceas dar nu mai am mult si e gata papa pentru gogo, asa ca am scapat...nu stiu cum va fi de craciun, e primul craciun cu bebe poate plecam la plimbare pe la toti cei apropiati, eu asa mi-as dori, ca mi s-a urat de stat acasa

somleac - la multi ani sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

somleac La multi ani sotului! fa-i o surpriza, ceva sa te scoti c-ai uitat de el o surpriza din aia: 'azi stai cu copii ca eu plec in oras'

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, pai nu blondul ala de pe cutie.... tu n-auzi nu a iesit NIMIK... nici o nuantza...mai deschis si l-am pus pe varfuri care erau deja vopsite deschis... Simo tu ce culoare esti la par... original, ma refer.....?
Somleac sa-ti traiasca barbatul!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, pai cum ai impresia ca este juniorul?? toata casa o strabate.....scoate di dulapuri....merge tinandu se de tot ce apuca....ehheee

mada, acum am inteles. este sirop 5ml/2/zi. http://www.propolisc.ro/1/Acasa.html

somleac la multi ani sotului!!

ioana nici eu nu am facut nimic de papa inca. dar azi vreau sa fac pt 3 zile legume+2 borcanase la conge.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

roxy - m-am exprimat gresit.nu mi se para putin ca si kg, doar ca in brate mie mi se pare mai grea de atat.acum am fost mai coerenta cred ca trebuie sa mai bag o gura de cafea

intrebare intrebatoare

cu ce pot sa amestec dovleacul copt sa iasa gustos pentru gogo?mie una mi se pare asa simplu

Mergi la inceput