Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce cadou de mosi le luati fratiorilor/surioarelor mai mari????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da yasmy, gradina si oarta electrica sunt mai pt la anul..... burlanele ar fi o prioritate sa stii, ca vine zapada

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


mada , mare dreptate ai cu ce spui, f bine ca le inveti pe fete...sunt amanunte la care nu se gandeste nimeni la inceput... aa si poarta electrica pt masina, pupam Cristinelul papacios

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, si asta e ff buna mai ales cand ploua si fugi repede sa intri in masina..nu mai stai sa deschizi/inchizi poarta. Noi deschiderea de la poarta si videophone-ul le-am pus mai tarziu si am gasat firul prin sina. Acum a mai pus barbata-miu o chestie la cismeaua din curte..tot electrica ca sa nu inghete peste iarna.
dar treaba cu instalatia de stropit ne pare tare rau ca nu am facut-o la timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, Maria i-a scris scrisoare si mail lui mosu... asa ca ... nu tb sa-mi bat capul... doar timp sa ma duc sa le iau... fara ea..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


mada, ma bucur ca e bine cristi. da i si tu un barni ac acum nu o avea nimic!


mamica implinita cu 2 comori !!



nu as vrea sa-i dau...mai intai sa-l vad ca mananca carne si ca este ok si apoi dulciuri. Mai ales ca Barni are si putin crema...nu vreau. Azi ii fac niste pulpite la steamer cu painica si daca e totul ok, maine sau poimaine ii dau si dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Neata,


Hapi tu iar esti pe baricade.

M-a sunat educatoarea lui Matia ca au un caz de meningita bacteriana in grupa. Uffff asta ne mai lipsea.Asa ca azi toata trupa sta acasa, mai putin scolarii.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


uau, ce belea.. totusi e bine ca nu e virala , nu ? parca asta bacteriana e cea nasoala..off m-am saturat de boli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, stiu ca soacra era indoita dc tb sa mai dea banii si pe poarta , dar la prima ploaie ... era tare happy ca tb doar sa apese pe buton...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

neata fetele

miki nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand voi merge la servici. tare greu va fi. la tine cred ca si mai si daca meregi acum in februarie. dar de ce vrei sa mergi? ca banii care-i dai la bona...pai trebuie sa ai un salariu baban sa merite. altfel nu merita. ca ziceai ca sunt niste scoruri la voi. daca dai 15-18 mil la bona ce-ai facut?

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




pai roxy nu e numai de bani, pe mine m-au sunat si le-am confirmat ca ma intorc la 1 an al piticei, ca asa am optat..si acum ma bate gandul in loc de 1 martie sa fie februarie ca sa mai iau si suplimentul ala de la stat ca nu strica
deci ideea e ca trebuie sa ma intorc, sunt 3 ani deja si am nevoie de postul asta momentatn..
oricum dupa 1 an ar insemna sa stau fara bani acasa ceea ce iar e imposibil, pt ca avem rate si nu ne-am dewscurca..
deci n-am de ales
speranta mea este ca in iunie iese mama la pensie si o sa-i trimit in vacanta la aer curat, curte mare, hrana naturala pana atunci o sa numar zilele probabil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza miki

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada,happy, roxy.....cat au luat copilasii vostri in greutate de la 8 la 9 luni??? scriam in pag anterioare de greutatea lui lucas....ca a luat doar 300 gr si mananca fff mult si des. e ok atat??ce greutate si inaltime au copilasii vostri???


mamica implinita cu 2 comori !!



e normal zic eu, andra mea a luat aproape nimik in ultima luna..dar imi pare bine, de mancat mananca..
itit dai seama la cat ar ajunge daca ar continua cu acelasi ritm..ei la 1 an ar trebui sa aiba vreo 11 kg daca nu ma insel..

Mergi la inceput