Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

buuna cafeluta, multumim simona esti matinala.

somleac ala este mesaj de la Ilinca? imi imaginez cand o fi gata totul la casuta, cu gazon, cu tot... of, banii astia iti trebuie o groaza sa faci tot acolo si sa mai si traiesti.

happiness hai ca m-ai facut si pe mine curioasa cu chestiile alea contraceptive. o sa ma interesez si eu

ailed deci? cum este culoarea? te-ai mai vopsit? sau numai suvitele alea?

bb_yasmi nici eu nu-i scot miezul la banana. tu ii dai paine normala, nu? nu mai stiu eu de care...graham sau .... cred ca nici nu-s recomandate de fapt.

miki nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand voi merge la servici. tare greu va fi. la tine cred ca si mai si daca meregi acum in februarie. dar de ce vrei sa mergi? ca banii care-i dai la bona...pai trebuie sa ai un salariu baban sa merite. altfel nu merita. ca ziceai ca sunt niste scoruri la voi. daca dai 15-18 mil la bona ce-ai facut?

irinuca ma bucur ca este mai bine Daria, draguta de ea. cred ca s-o fi obisnuit si cu voi in pat. dar insista cu patutul ca se obisnuieste ea la locul ei

madutza oo ce bine ca a papat Cristi, isi revine scumpuicul mic.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

happy pai de asta intrebam pt ca nu folosesc ob-uri, ori de cate ori am folosit nu le suportam sau o pateam cu ele....
simo, am incredere in sot ca lucreaza de-o viata pe partea electro...
delia, te-ai vopsit??
roxy, da paine normala de care mancam si noi. dar nu iti imagina ca ii dau zilnic paine. nuuuuu....acum ca e asa frig afara nu mai primeste nici covrig la rontaiala iar acasa doar daca mancam noi paine cu unt de ex sau ceva atunci ii dau si lui putina painica. in schimb am inceput cu pufuleti care m ar bate gandul sa ii schimb cu mamaliguta facuta mai tare, taiata betisoare si eventuala pusa pe gratar.




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
nu fetelor nu m-am vopsit, ca daca n-a facut nimik la suvitzele de proba, nu stiu ce sa zic... eu m-am mai facut cu 10 de mult si imi iesea un blond inchis... iar cu ce zicea mandreeac ...eu am pus vopseaua pe varfuri care erau vopsite si aratau de un 7 ceva, chiar m-am uitat la magazin si era parul meu exact ca esantionul 7.3 de la garnier Nutriesse(nu ca pe cutie )....incerc si cand imi trece...
irinuk, long time , no see! sa stii ca si Andra a avut o perioada , care sper sincer ca s-a incheiat, dupa faza cu cazatura si cu mucii cand se trezea de cateva ori pe noapte, de 2 ori sa pape...asa ca rabdare si continua procedura cu nebagatul in seama si neaprinsul luminii... si poate sa nu o mai iesi in pat, depinde cum vrei...
yasmy, nici eu nu suport ob-urile....
Somleac , ce naspa cu boala de la gradi...
Simo, neatza cuscra!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada,happy, roxy.....cat au luat copilasii vostri in greutate de la 8 la 9 luni??? scriam in pag anterioare de greutatea lui lucas....ca a luat doar 300 gr si mananca fff mult si des. e ok atat??ce greutate si inaltime au copilasii vostri???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia ghici ce pap???? tiramisu tu esti vinovata....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

yasmi, somleac, va sfatuiesc din tot sufletul sa va puneti in curte instalatii de stropit, mai ales ca vrei gazon. Si tb puse acum inainte sa faceti aleile. Noi nu am fost inspirati sa facem asa, desi avem o curte micuta si vara tb in fiecare seara sa stam sa udam gazonul..ne ia cam 20-30 de min..si repet avem curte mica. Noi nu mai putem pune acum ca nu avem cum sa mai trecem pe sub alei. Aaa si inca ceva ce am facut si suntem incantati toate burlanele intra intr-o teava ingropata langa casa care se varsa direct in canal, adik apa care cade pe casa nu ajunge pe trotuarele de langa casa sa faca "rauri". Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic..nu sunt prea coerenta in dimineata asta..

Pe Cata cred ca o incearca niste muci
cristi s-a trezit cu foamea-n gat, i-am dat banana si branzica..nu prea mai vrea nici medicamente ca zice ca nu-l mai doare stomacul . Ma baraie in continuu sa-i dau barni si cioco

Si mie imi suna bine Nuvaring-ul ala. Am cautat aseara impresii despre el...cica se gaseste si la noi si e in jur de 50-60 ron un inel. Cred ca ar tb sa fac o vizita la medic inainte, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy nici eu nu-i dau paine zilnic , dar noi avem aici un centru de paine care are fabricutza in spate si face fara aditivi... si i-am dat paine neagra din faina alba si neagra... sau paine alba sau din faina amestecata... nu graham , in niciun caz... aia are taratze inauntru...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada,happy, roxy.....cat au luat copilasii vostri in greutate de la 8 la 9 luni??? scriam in pag anterioare de greutatea lui lucas....ca a luat doar 300 gr si mananca fff mult si des. e ok atat??ce greutate si inaltime au copilasii vostri???


mamica implinita cu 2 comori !!




habar nu am ...ca nu mai stiu cat avea la 8 luni. La Cristi tineam socoteala dar acum sunt muult mai relaxata...ma ghidez mult dupa cum arata Cata..si sigur nu are nevoie de mai multa carnita/sunculita pe ea
Si Lucas este fff bine. Nu tb sa-ti faci pb. De acum sti si tu f bine ca nu vor mai lua mult in greutate, vor veni si luni in care vor stagna..hai nu-ti face pb, 300 gr e ff bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, mi-ai dat idee de mic dejun , eu zic ca e bine la lucas... a si facut multe luna asta...
mada , mare dreptate ai cu ce spui, f bine ca le inveti pe fete...sunt amanunte la care nu se gandeste nimeni la inceput... aa si poarta electrica pt masina, pupam Cristinelul papacios

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eheee mada, delia...da multe ar fi bine venite...doar bani sa fie. momentan zicem pas la poarta electrica (delia ) ca trebuiesc investiti banii in alte prioritati, fara poarta electricam rezistam noi ....mada am sa ii spun sotului sa se intereseaza sa vedem cat ne costa.

mada, da, stiu ca are destule kg lucas si cum a spus si delia a facut si multe lucruri noi luna aceasta si crede ma ca si eu sunt destul de relaxata doar vroiam sa fac o comparatie.

fiu'miu iarasi butoneaza la tv....

mada, ma bucur ca e bine cristi. da i si tu un barni ac acum nu o avea nimic!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput