Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

hai ca a facut madutza capitol si mi-a ramas mesajul pe acolo..il pun si aici poate va intereseaza..

pt cine mai e interesat de incaltaminte, am fost recent la un targ si era si firma asta, DDstep se numeste incaltamintea, cica e firma ungureasca..astia i-am vazut eu live si sunt superbi
http://www.nimarkids.ro/664~ghete

edit: vedeti ca marimi mici gasiti si la fete /baieti 2-12 ani






superbi. Unde e targul?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


a fost, baby boom la inceputul lui noiembrie..au si magazin prin pipera parca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Nici vorba uscat, ufff va trebui sa ud.

Na somn usor si vise cu nisip si soare.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Lavi ca vad ca mai esti iti dau si eu raspuns la ce mai intrebat dimineatza.Acu mi-am amintit. Nu am mai facut mare lucru, pe afara o alee, am mai pus niste pomisori, ceva bulbi de flori de primavara, curatenie printre lemanaraiele de acolo, am pus gazon pe un sfert din curtea din spate ca e scump si ala de numa.In casa mai avem si acolo, imi lipsesc perdelele in living si la baieti in camera, ufff dar sunt niste scoruri,jaluzele la gemurile velux de la fete, imi trebuie mobila din living, ar mai fi biblioteca, dar habar n-am cand or fi astea. A si ca sa nu mai vorbesc de lampi si aplice o gramada. Nu ne incalzim pe gaz ci cu pompa de caldura. A fost destul de scump dar sper ca merita investitia. Pana acum suntem multumiti dar examenul il va da cand va fi mai frig.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


cum e cu pompa asta ?

cu serviciul as vrea eu, dar pe criza asta si dupa 3 ani de stat acasa cred ca trebuie sa zic mersi ca-l am si pe asta si in domeniul meu cam asa sunt pe aici joburile..

chiar vroiam sa te intreb, tu cum faci cu ilinca cand zici ca mergi la servici ? o iei cu tine ? si cum te descurci ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

hai noapte buna si de la mine..sunt rupta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Buna fetelor. Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici. Sper sa ma iertati
Nu am reusit sa citesc din urma.

Noi suntem bine, am terminat cu diareea, febra etc. Noroc cu sfaturile voastre, ca dupa pediatra mea trebuia sa ma las de alaptat si sa tot incerc sa-i dau morcov pe care nu-l suporta
Am alaptat-o si i-am facut lapte praf pt diareici (Milupa HN25) cu apa in care a fiert morcovul si orezul. Doua zile am tinut-o numai pe lapte (san+lp). De ieri am inceput cu jumatate de banana coapta (de fapt data prin razatoare si calita intr-un ibric) in care am blenduit 2 lingurite de orez fiert. Aseara a facut normal. Azi dimi i-am dat acelasi lucru, plus mar calit. Spre seara i-am dat branza+banana+mar calite. Si acum a facut kk normal. Sper sa fie ok.
De maine reluam mancarea obisnuita (fara pere sau altele cu potential diareic), ca mi-e frica sa nu o dam in constipatie.

Tocmai ne-am intors din mall, unde puiuta a dormit in mei tai. Sunt rupta de spate si eu si sotul, ca am carat-o cu randul. Ma simt mai bine dupa putin shopping, ca eram varza si cu nervii de la atata nesomn.
Ai mei au adormit si eu savurez un croissant de la Paul

Acum avem alte problemute:
De aproape 1 sapt, Daria se trezeste la ora 2-3 noaptea si ne tine treji cel putin 1 ora. Are un ritual: mananca san, vorbeste, rade, se ridica in picioare sprijinindu-se de noi sau de pat, face kk. Noi nu o bagam in seama, aprind doar o lumina mica sa o schimb si nimic altceva. Ce sa fac sa se culce la loc mai repede?
Stiu ca s-a vorbit despre asta, dar nu imi aduc aminte solutiile. O fi o perioada la 7-8 luni? Sau e greseala mea ca am luat-o cam des in ultimul timp la noi in pat (ca a fost cu febra si diaree) si vrea iar cu noi. O tin cu noi in pat pana adoarme si apoi o transfer la ea in patut, care e la noi in camera. Se trezeste apoi la 6. Sunt zombie de nesomn!
Va pup! Somn usor!

Mami obosita de Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, happy m ati facut curioase cu nuvaring-ul.....happy dar nu simti ca e acolo.."ceva in plus"??

mamica implinita cu 2 comori !!




Da' ce, cand ai ob simti ceva? e acelasi lucru. Si fara stres ca atunci cand esti in actiune iese sau se duce undeva. Nu nene.cum il cauti, e la locul lui.
Dupa mine, e cea mai buna inventie in materie.
Eu nu am mai folosit ptr ca am ramas insarcinata, dar cand va trebui, o sa caut in nou.
Sunt si in Ro?
Erau parca in cutie de cate 3 sa zic, sau 4 . Nu mai retin, oricum nu era cutie doar cu unu, ptr ca stiu ca eau relativ scumpe in Is, plateam vreo 60 de euro pe o cutie si nu le puteam cumpara decat cu reteta de la medic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neata,


Hapi tu iar esti pe baricade.

M-a sunat educatoarea lui Matia ca au un caz de meningita bacteriana in grupa. Uffff asta ne mai lipsea.Asa ca azi toata trupa sta acasa, mai putin scolarii.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Irinuca ma bucur ca ai izbandit cu diareea. Nu stiu ce sfat sa-ti dau cu privire la dormit ca aici n-am fost mare maestra. Aproape toti copii au aterizat pana la urma la noi in pat.

pentru toata lumea si capucino si nesquick si ceai aromat si cu lamaie.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata
si-o cafea sa taie greata

voi vb de contraceptie...noi nici nu mai stim cum e....poate cand mai cresc copilasiiArsenie se scoala in fiecare noapte, nici nu mai numar de cate ori...Mati dragul de el era tare cumintel la aspectul asta...dormea toata noaptea.

Lavi, o sigurantza ceva are si centrala noastra, dar nu pt tensiuni asa mari cum s-a intamplat atunci (400 de volti am inteles)
Miki, fata sora-mii avea 1,6 ani in octombrie cand a inceput ea serviciul.Si inca fata sta cu mama, ce-ar fi fost cu o bona sau la cresa cum i-am avut eu pe david si pe Mati...dar eu stiam ca vin la 4.30-5.00 si restul timpului stau cu ei...super site-ul cu pantofiori...pt Arsenie am o gramada, pentru david mi-ar mai trebui ceva...
SOmeleacnici nu stiam ca matia este dupa alt sfant. Oricum, vorba ta nu strica niste urari de sanatate! Felicitari pt ce-ati mai facut prin casa/gradina.
Mada, Irinuca, ma bucur ca si-au revenit copilasii. mai continuati cu putin regim ca tare parsiva e boala asta, imediat se reinstaleaza pe fondul stomacelului sensibil..
Cuscra, neataa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

qwjjjkhydsaxzxccvbjmcweqnmbbgfrtyi;;;

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput