Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:



Salutari!

Am absentat o groaza dar motivat desigur.
Iesitul dintilor ne-a terminat definitiv orice sursa de enargie si orice rezerva de somn.Daca ma credeti la ora 8.30 maxim 9 dorm dusa.

Avem aproape 3 saptamani de nesomn noaptea,de treziri si 10 am numarat odata,de urelete s.a.m.d..

Eu sunt zoombie...plus ca s-a invatat strengarul si nu mai vrea sub nici un chip la el in patut...asa ca mai mare stresul.

De luni m-am apucat de regimul Mdutzei,si sper sa ma tin de el caci asa nu se mai poate.

De dimineata m-am pus la punct cu cititul si cand sa scriu s-a trezit maimuta urland...si mai scrie daca poti.

Acum e la somn cu tasu iar eu in loc sa dorm scriu pe forum...si dupa aia ma plang de somn...

Sper sa-mi mai aduc aminte ce ati discutat...

Incep cu Strumph...
Multumesc pentru strigare,esti o dulce si o atenta ca de obicei.
Am citit ca ai ceva probleme ba cu spatele ,ba cu dintii,iar acum afurisita de raceala,asa ca-ti doresc muulta sanatate.
Despre soacra ce sa-ti spun e o comoara la casa omului.
Mai nou chiar daca nu e luni sau vineri,aspir si sterg pe jos la 2 zile.Strengarul merge in patru labe prin toata casa,asa c,n-am incotro.

Miki,ma bucur ca ti-a iesit piureul.
Eu am pus si mar cu para si a iesit grozav..as vrea sa mai pun dovleac de placinta tot asa copt bagat la borcan si sterilizat ..oare iese ceva?

Ioana,la noi a avut succes maxim dovleacul copt amestecat cu sucul de la doua mere si doi morcovi+branza calcica.

Lavi,Roxi sa va fie de bine cu noua culoare a parului.

Vorbeati de reinceperea serviciului si de lucrul de acasa..eu am momente cand mi-as dori sa reincep serviciul de maine..simt ca am nevoie de socializare de altceva de cat "piureut",cacuta","laptic"si toate diminutivele aferente bebelusului.
Pe de alta parte nu as da pentru nimic in lume timpul petrecut alaturi de puiul meu.

Dar,tinand cont de nevoile financiare ,am inceput si eu "lucrul de acasa"daca pot sa-i spun asa.
Am reluat pregatirile,caci altfel nu se putea,desi imi mananca destul de mult timp pretios n-am incotro...
Ufff..grele taica,grele....
Daca ma credeti am o ora de cand scriu la mesajul asta...
Am uitat tot ce voiam sa mai spun...

Revin mai tarziu












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am inceput sa prostim in casa amandoua eu si piscoata noi eram invatate sa iesim zilnic si azi nu am iesit din cauza mea cu raceala si telefonu` lu` peste care nu a ajuns inca si ieri ca era piscoata inca racita... eu mi-s plictisita moarta si vreau afara si la fel si donsoara, da nu pot sa ies ca astept pachetul naibii , ca de nu era ala ieseam, dar asa stau in casa

cami scuze, citisem ieri ca m-ai intrebat dar am uitat sa si raspund azi, nu stiu sa iti spun multe despre Cambridge, decat ca este un oras studentesc, foarte vechi, frumos si de mare renume, pe langa Oxford, care mereu au fost in rivalitate am fost noi vara asta sa il vizitam dar nu am apucat sa vedem mult ca piscoata era micuta si era o caldura infernala si nu am stat mult, ne-am intors acasa ce altceva ai vrea sa stii ?? sa cautam info , sa ne dam pe goagal sa vedem, sa analizam... gasim noi ceva pana la urma

Catank si tie tot acum iti raspund ca tot ma intrebi de cateva zile de meniul piscoatei, pai noi suntem la suculet de mar, pe care il bea si nu prea, ehh ... ne dam noi pe brazda pana la urma... pana la un an traiasca tziti

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetele, am pus poze cu scumpul meu Duracell! Nu am timp sa le micsorez acum ca trebuie sa termin de facut o lasagna si sunt pe fuga!
Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

persi, vezi , te-am ghicit, smotru mereu pai da , daca merge in 4 labe, trebuie off si cu trezirile astea de noapte cu dintii, bbrrr.... nu vreau sa ma gandesc ce-as putea sa iti urez decat multa odihna si somn usor

Alina06 sper sa vii cu vesti bune de la dr si sa nu fie problemute

Ailed pai tocmai asta spuneam si eu, numai ca diferit, sau ce ai inteles? oricum, ai fost pe faza, nota 10

yasmi , soacra-mea e o Lady, de asta o iubesc eu tare si acum vorbind serios, ea e super femeie, numa am eu ceva impotriva ei ca iubeste prea tare matzele prea le sufla sub coada , si nu numa la matze, la toate animalele

Andreea felicitari pentru vorbaretul mamii si eu abia asteot da nu stiu pe ce limba o sa spuna fiica mea ceva, romana sau engleza? ca deja cred ca am cam innebunit-o cu romengleza mea

Alexina asteptam poze cand te intorci de la coafor si imi pare bine ca balerina e mai bine

nu mai stiu ce si cui mai aveam de scris una alta, e varza in cap la mine... vreau afara si nu pot sa ies din cauza pachetulu` lui peste

piscoata se tot maraie, asa a fost mai toata ziua, e plictisita si acum o ora am incercat sa o pun la nani si m-amuscat de numa, azi nu stiu ce are de tot ma musca si musca tare si ii spun ca ma doare si ea rade la mine

gata urla, plange cu sughituri, asa deodata a luat-o... ma duc sa incerc sa o pun la nani iar

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Ally,superb Duracelul tau.
Am vazut multe zambete de copii,dar ca al lui Edutzul tau nici unul.
Zambeste cu toata fata..e un dulce ce sa mai..

Uitasem sa va intreb ceva...am observat azi la micutul meu ca langa unul din cei doi dinti are o pata mica galbena care seammana mai degraba cu un abces.
Este ceva normal sau ar trebui sa dau o fuga la pediatru sau stomatolog ceva???

Madutza,oare ti-am multumit pentru dieta?
Multumesc oricum...
Aaa..multa sanatate puiului tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, imi era dor de un 10!..., intre mancare la cuptor, copil de urmarit , noroc ca se joaca in pat si sora-sa se uita la film si daca o vede pe ea langa sta..
eu fac aripioare la cuptor,
persi si eu tot cam la doua zile aspir si fac smotru , dar nu se vedeeeeeee!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Ailed,a inceput sa nu se mai vada nici la mie,nu stiu de ce mama naibii...
Ori am eu parte de gargauni multi ori nu mai fac fata...

P.S..M-AI OMORAT CU ARIPIARELE..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Ma duc peste baieti..dorm de la ora 4..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ALLY super Edyy!
Persi nu stiu!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, dc nu iesiti in curte un pic? Ac aveti curte... si vedeti si postasul... il si auziti... ca doar suna de doua ori, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput