Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

asa este
la unirea la etajul 4 sunt f multe magazine
de incaltaminte
acolo e si orthopedia
cele care vreti un bebe 2
e ok sa fie si scumpe
caci raman si pt bebe 2
cele care sunteti la al doilea
e mai aiurea sa mai bagi f multi bani in ele
eu loui petra nu i-am mai luat
m-am descurcat cu ce am de la antonia
siu cu ce mai primesc
asta e
dar antoniei trebuie sa ii iau
si iau mai bune
sa le poarte mult
le mai si strica
si unele poatre ii raman si lui petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi sa-ti fie de bine somnicul
eu nu pot deloc sa dorm dupa masa
niciodata
si asa ce mi-e ciuda pe mine

ioana si noi stam la fel de prost cu banii
da eu iau din alocatia fetelor de luna asta
si luna viitoare

strumph eu am o prietena in odiseea antoniei tot din uk
pe care am avut norocul sa o si cunosc
si care merge la astfel de intalniri
de mamici cu copii si mi-a zis ca dau de fiecare data cate 1 lira
si cumpara sucuri si ceva dulce
si copii vin fiecare cu caTE O JUCARIE DE ACASA
care ramane acolo
si asa se joaca cu diferite jucarii
socializeaza
etc.
si ele ca si mame
se mai destind
se mai cunosc
fac schimb de impresii
ea e f multumita de astfel de intalniri
mie imi pare rau ca nu exista si la noi asa ceva
un fel de gradinita infiintata ad hoc
mi-ai rasp si mie la intrebarea de ioeri despre chambridge
sau am sarit eu mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Salutare!

Sunteti vorbarete tare ! Sper sa pot citi si eu din urma, mai ale ca vad ca vorbiti de incaltari.

V-am zis ca maine merg cu Luca la ortoped sa vad daca se confirms tal valg la piciorul drept. Sunt curioasa daca se poate repare cu masaj si kineto. Ca de atele nu cred ca poate fi vorba la cat e de activ si pe zi si pe noapte...

Ce fac bolnaviorii? Madutza, Cami, Lalely... parca si la strumpy am citit ceva de o raceala.... Sanatate tuturor!

Va pup pe toate, fug la masa si apoi iesim in oras la cumparaturi!

PS poate ati mai vb. cat am lipsit eu de aici: vreau sa iau scaun de masa de lemn Bertoni. Din acela care mai tarziu se face scaunel cu masuta. Are cineva. Oare e bun?Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Salutare!

Sunteti vorbarete tare ! Sper sa pot citi si eu din urma, mai ale ca vad ca vorbiti de incaltari.

V-am zis ca maine merg cu Luca la ortoped sa vad daca se confirms tal valg la piciorul drept. Sunt curioasa daca se poate repare cu masaj si kineto. Ca de atele nu cred ca poate fi vorba la cat e de activ si pe zi si pe noapte...

Ce fac bolnaviorii? Madutza, Cami, Lalely... parca si la strumpy am citit ceva de o raceala.... Sanatate tuturor!

Va pup pe toate, fug la masa si apoi iesim in oras la cumparaturi!

PS poate ati mai vb. cat am lipsit eu de aici: vreau sa iau scaun de masa de lemn Bertoni. Din acela care mai tarziu se face scaunel cu masuta. Are cineva. Oare e bun?Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


eu am scaun de masa de lemn care se face masuta si scaun, nu stiu de la ce firmae ..e bun, rezistent, doar ca n=are spatar reglabil..dar acum e mare, nu ar mai trebui sa fie o problema..
tal valg se rezolva cu masaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

am fost afara, am inghetat bine si am venit in casa
si mi-am facut 1000 de nervi cu Anastasia. nu a mancat iar legumele. de fapt, i-am facut orez cu ardei, dovlecel si carnita (ce-i placea ei mult). eu nu stiu ce are copchila asta ca ma termina cu nervii. bai frate, zici ca-i dau un rahat sa manance, asa face.
deci nu mai pot de nervi. sa vad ce-mi zice maine pediatra ca o parasc i-am bagat fortat o lingurita pe gat, a inceput sa maraie....am luat-o si i-am dat san (a supt cu maree pofta, normal) si in patut cu ea. eu cred ca o sa-i dau numai san pana la un an , fara altceva si gata.
nu stiu ce are ca ea manca bine, chiar incepuse sa manace bine. oare ii iese vreun dinte? nu se vede nimic.

hai ca am parat-o si m-am descarcat si eu putin. vine sotul imediat si sa nu ma descarc pe el ca este vai de el

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac bravo pentru Rares vorbaretul. cum nu mananca mult Rares? ca parca ai zis ca mananca bine, bine. ce sa mai zic eu... si eu vreau sa-i iau jucarii noi si mai complicate. de astea s-a saturat si vreau ceva cu beculete, sunete....trebuie sa mergem sa ne uitam.

lparpala bravi pentru dintisorul nr.2

bb_yasmi serios este faina masca? ia mai zi o data din ce este. poate incerc si eu. astea facute in casa sunt cele mai bune. alea din comert, oricat de scumpe ar fi tot porcarii contin.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ceva ideei de papa pt masa de dupa masa??? am ramas fara iaurt in casa...ieri i-am dat mamaliguta cu branza si smantana....

azi a papat asa:
dimi: 240 lapte
la ora 9.30: 220 para+mar
pranz 12.45: 200 legume cu peste
dupa masa ora 16:????
seara: ora 19???
la ora 21.30 : 210-240 lapte

cred ca la ora 16 ii mai dau un laptic....ca sunt in pana de ideei... si poate la 19 cereale....???


mamica implinita cu 2 comori !!



te rog nu mai zi cat papa Lucas ca ma apuca nervii iar

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza of... ai grija cu raceala. sa te faci bine.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

strumphitza of... ai grija cu raceala. sa te faci bine.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




multumesc si nu te mai enerva ca nu papa Anastasia, o sa pape, si nu esti singura care o sa dea tzata pana la un an, mai stim noi una

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele , dar eu ce sa zic ca andra are 7300 la 8 luni, cand altii aveau greutatea asta la 6.... insa conform normelor medicale areexact cat tb :2,5*greutatea de la nastere...si de papat azi papa , maine nu/..... vb lui happy, parca , daca se joaca, rade, evolueaza si mananca , ce o manca ea acolo...lapte, papa... e oki.... maria la 8 luni avea 6900 si s-a nascut cu 3950... ma tampise dr.. ca nu-i dau sa pape si uite-o ca are aproape 9 ani, mai mult de o raceala pe an nu mi-a facut, e desteapta foc, frumoasa, e dezvoltata cat tb pt varsata ei...are niste picioare de imi tb ciorapi pt 12 ani pt ea...... copii sunt diferiti, si noi suntem diferite... oricum nu cred ca zice nimeni "uite al meu face si al tau nu sic!"fiecare spune ce face al lui, ca na, fiecare e mandra de comoara proprie, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput