Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

mandreeac bravo pentru Rares vorbaretul. cum nu mananca mult Rares? ca parca ai zis ca mananca bine, bine. ce sa mai zic eu... si eu vreau sa-i iau jucarii noi si mai complicate. de astea s-a saturat si vreau ceva cu beculete, sunete....trebuie sa mergem sa ne uitam.

lparpala bravi pentru dintisorul nr.2

bb_yasmi serios este faina masca? ia mai zi o data din ce este. poate incerc si eu. astea facute in casa sunt cele mai bune. alea din comert, oricat de scumpe ar fi tot porcarii contin.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




De aseara nu mai papa, ma chinuiesc, ma scalambai ca inchide gurita de nu i se mai vad buzitele. mananca, dar nu 150 grame-180 cum papa, ci cam 100-120 dar e f bine, nu ma plang , ca e dolofanul odiseei.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Madutza multumesc din suflet pentru raspunsuri. O sa merg cu el in Unirea, ca mi-au placut niste cizmulite de pe site-ul dat de Miki, dar pana in Pipera, noi stand in Dr Taberei, te apuca toate cele. Abia astept sa ii iau si eu jucarioara din aceea, dar cred ca fie de Craciun, acum depinde cum evolueaza el cu mersul, fie cand se va tine bine pe picioare.

Strumphy multumim. DA ,el este cu vorbitul si cu dansatul, ii place la nebunie sa o asculte pe Cleopatra Stratan si cu muscatul de tzatza. Tu nu ai patit-o?

Catank i le fac pe toate la fel pentru 3-4-5 zile nu stau sa le combin, le pun la congelator si le incalzesc la bain marie.

Ce ma fac eu cu nazdravanul meu ca ma musca de tzitzica rau de tot, eu il cert si el rade si mai tare??. Ii dau suzeta, o musca si pe aia si apoi zic sa il adorm si iar ma musca.

Roxy da scoate morcovul si telina si tot si fa-i asa cartof cu dovleac sau dovlecel din care ai, spanac si conopida si garantez ca va papa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andreea a mea daca da de spanac nu-i mai deschizi gura, sora-sa radea spanacul...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mandreeacmultumesc mami! Cit timp le tii la preparat?
roxyhai ca am dat din plins in ris, bine ca nu invers. Esti tare dimpatica, ...auzi la ea...sa-i bage lingurita fortat Roxyyyyyyyyyyy pai de simonacip care papa Arsenie 2 linguri, sau strumphy....la inceput de drum ce sa mai spunem?
Hai, alunga starea de nervozitate, ca nu faci decit sa-i transmiti si Anastasiei. Astazi I a papat 100 de legume, (na... mai prost ca ieri)
Bine ca ai laptic... Hai, fruntea sus si gindeste pozitiv.
p.s. asa as fi vrut sa te vad furioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ally superrrrrrrrrrrb Edy, imi place la maxim de el.
Pare atit de sugubat

alina06 baiat mare si frumos ca mami. Tot cu tine imi pare ca seamana, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am reusit si eu cred ca 6 linguritze de iaurt cu banana si avocado

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

am reusit si eu cred ca 6 linguritze de iaurt cu banana si avocado

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


bravos! si I a papat cam 50 -60 dar cu dovlecel copt. Adica fiecare lingurita de iaurt cu banana ornata deasupra cu 4 fire de dovlecel copt. Daca nu era ornata nu facea gurita mare...sau pitit dovlecelul in iaurt... In schimb, doblecel ar minca mult tare...ii place maxim asa simplu, de aceea va intrebam daca contipa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

mandreeacmultumesc mami! Cit timp le tii la preparat?
roxyhai ca am dat din plins in ris, bine ca nu invers. Esti tare dimpatica, ...auzi la ea...sa-i bage lingurita fortat Roxyyyyyyyyyyy pai de simonacip care papa Arsenie 2 linguri, sau strumphy....la inceput de drum ce sa mai spunem?
Hai, alunga starea de nervozitate, ca nu faci decit sa-i transmiti si Anastasiei. Astazi I a papat 100 de legume, (na... mai prost ca ieri)
Bine ca ai laptic... Hai, fruntea sus si gindeste pozitiv.
p.s. asa as fi vrut sa te vad furioasa

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Catank, Roxy, oho si ieri a fost bine..azi n-a vrut decat tzitzi...nimuc n-a mancat si nu vad nici urma de dintzi...sa nu-l bat, haa? dar daca si la voi au mancat mai prost ca ieri e clar, m-am linistit inseamna ca tzitzicile azi au fost mai bune
Andreeasi pe mine ma mai musca Arsenie, desi n-are dintzoci ma musca cu gingia, trage de tzitzi si doaaareee.
Someleac, La Multi ANi sotului. Mi-a placut de tinenaspa insa cu meningita aceea...uuuf!
Miki, imi pare rau de voi, dar sa stii ca e necesara imunizarea asta prin raceli...eu cred ca orice i-ai da sau face acum..tot va raci o perioada. stiu din propria experienta. Poate totudi homeopatele sa faca treaba buna.
Delia, sunt sten inchis..cat l-ai tinut pe par? CUloarea ta e naturala acum??
Lavi, pai dc sotul cunoaste domeniul, inseamna ca tre sa-l lasi pe el sa se ocupe, clar! Treaba cu apa in curte e intr-adevar necesara. vara gradina se uda zilnic, apoi ca vrei sa mai cureti una alta, sa umpli piscina copiilor E necesara!
STrumpfi, eu am mai aruncat asa chilotei sau hainutze pline de kk...cand mi-a fost prea lene sa le curat si mi s-a parut ca nu merita efortulSanatate tie baga ceva naturiste sa nu racesti!
Persi, poti sa pui o poza? Mati avea asa ceva pe gingie cand era mic, am fost cu el la dr...se numesc perlele sugarului, nu tre sa te ingrijoreze.SUnt ca niste cosulete mici albe in gingie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Catank , pe Andra nu a constipat-o... si daca i l-ai dat cu iaurt... nici o sansa....... dar multumesc de idee pt combinatie, la cum ii place dovleacul Andrei... poate reusesc sa o conving

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ally,huh, ce nazdravan,am vazut si pozele, e tare scump Enjoy timpul alaturi de mami tau. Noi aici ramanem
Lalely, ma bucur ca nu e nimic altceva..nu prea avea ce altceva sa fie...A trecut?
lparpala, felicitari pt dintzoci!
Cami fetele, ai mare dreptate cu incaltarile...dc sunt de calitate le poate purta si urmatorul bb mai ales dc se potriveste ca perioada cu cel dinainte.

Mergi la inceput